Streśnik (anonim, 45.90.3.)
około 9 miesięcy temu, Warszawa

Czy Furagina oraz woda z cytryną osłabiają skuteczność pigułek Vines?

Dzisiaj jest czwarty dzień placebo i dalej nie dostałam miesiączki, jedynie wystąpiło plamienie i sporadyczny ból w podbrzuszu. Podczas tego cyklu zazywalam furagine i na czczo piłam sok z cytryny z wodą. Cytrynę z wodą odstawiłam podczas zażywania furaginy. Czy jest możliwość, że zaszlam w ciążę przez osłabienie działania antykoncepcji lekami?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Odpowiedź znajdzie Pani poniżej swojego pytania.

Marta122 (anonim, 185.136.135.)
około miesiąca temu

Witam, mam zapalenie pęcherza i przepisano mi lek Furaginum adamed. Czy lek może osłabić skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, które biorę (Slinda-jednoskładnikowe) ?

Kasia77 (anonim, 83.20.247.)
około 2 miesięcy temu

Czy nawet jak wypiłam trochę wody z cytryną kilka min przed przyjęciem tabletki a porem chwile po tabletce 1-2 łyki to nadal jest antykoncepcja zachowana?

Furagina oraz sok z cytryny nie obniżają skuteczności antykoncepcji, o ile nie popijała Pani tym sokiem pigułek. W mojej ocenie nie ma Pani powodów do obaw - nawet jeśli plamienie nie będzie bardziej obifte, to wystąpiło - nie zawsze musi mieć ono postać tradycyjnej miesiączki. Czasem może być skąpe, jednodniowe, a zdarza się, iż niekiedy wcale nie występuje.

Jeśli przyjmowała Pani lek prawidłowo i systematycznie, ryzko ciąży jest znikome, jedak jeśli to Panią uspokoi, można wykonać test ciążowy:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Listę najważniejszych substancji, jakie obniżają skuteczność antykoncepcji, znajdzie Pani pod tym adresem:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji