---OMNi-BiOTiC Stress Repair 9 - ZF

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Suplementacja wspierająca elastyczność i zdrowie stawów.

Dla osób starszych, w okresie menopauzy i podczas zwiększonego obciążenia stawów (nadwaga, sport).

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Szukasz najlepszego suplementu z kolagenem do picia? Zapoznaj się z naszą analizą suplementów z kolagenem:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jaki-kolagen-wybrac-analiza

Kolagen do picia kupisz w aptekach bez recepty - stacjonarnie lub on-line.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

5 lat temu

MSM jest organicznym związkiem siarki, który występuje również naturalnie w naszym organizmie (głównie w mięśniach i kościach), ale także w wielu produktach żywnościowych, jak np. surowych warzywach czy rybach.
MSM łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego. Wchłanianie MSM z pożywienia zależy od flory jelitowej, która ma bardzo duży wpływ na przyswojenie MSM z pokarmu. Niestety, jego ilość dostarczana do organizmu z pożywieniem jest znikoma, ponieważ ulega on zniszczeniu podczas gotowania czy mrożenia. MSM jest wydalany z moczem.

Metylosulfonylometan jest niczym innym jak źródłem siarki dla naszego organizmu, stąd jego szerokie działanie: - przeciwzapalne – oprócz tego, że hamuje cyklooksygenazę i syntezę prozapalnych cytokin, jest substratem do produkcji enzymów oraz przeciwciał chroniących organizm przed chorobami, - zmniejszające liczbę czynników odpowiedzialnych zapalenie w chorobie reumatoidalnej stawów (RZS), - antyoksydacyjne – MSM bierze udział w produkcji glutationu – substancji odpowiedzialnej za usuwanie wolnych rodników, co przekłada się również na zmniejszenie uszkodzenia mięśni spowodowanego dużym wysiłkiem fizycznym czy hamowanie utleniania białek, - poprawiające wygląd skóry, włosów i paznokci – bierze udział w produkcji kolagenu i keratyny, wchodzących w ich skład, łagodzi reakcje alergiczne powstałe na skórze, - dzięki temu, że wchodzi w skład tkanki łącznej i ma zdolność jej regeneracji, wspomaga proces gojenia się ran, zmniejszając ryzyko powstawania blizn, - działa przeciwbólowo – wspomaga leczenie migreny oraz bólu stawów, - hamujące nadmierne wydzielanie kwasu solnego, dlatego wskazany jest w leczeniu choroby refluksowej, - ułatwia przyswajanie witaminy C, A,D,E, witamin z grupy B, koenzymu Q10, selenu wapnia i magnezu, - chroni chrząstkę stawową przed degeneracją poprzez hamujące działanie na prozapalne cytokiny, - obniża poziom insulinopodobnego czynnika wzrostu; jego podwyższony poziom obserwowany jest w przebiegu kilku chorób.

Ze względu na właściwości przeciwzapalne, MSM przypisuje się również działanie przeciwnowotworowe. Reguluje on procesy tworzenia się komórek rakowych na etapie podziałów i namnażania. Jest cytotoksyczny dla komórek nowotworowych, hamuje ich cykl komórkowy. Szczególne zastosowanie MSM przypisuje się we wspomaganiu leczenia nowotworu żołądka, jelit, wątroby i okrężnicy.

Metylosulfonylometan na rynku aptecznym występuje jako suplement diety w postaci: 1) proszku, np. - Swanson MSM Powder: https://www.gdziepolek.pl/produkty/95550/swanson-msm-proszek-do-wytworzenia-plynu/apteki/w-polsce - MyVita MSM proszek, - Aliness MSM siarka organiczna proszek, - Hanoju MSM proszek.

2) tabletek, np. - Solgar glukozamina i MSM: https://www.gdziepolek.pl/produkty/33417/solgar-glukozamina-i-msm-tabletki/apteki/w-polsce - Hanoju MSM tabletki, - Wish Pharmaceutical MSM tabletki,

3) kapsułek, np. Olimp Artikon MSM: https://www.gdziepolek.pl/produkty/96404/olimp-artikon-msm-kapsulki/apteki/w-polsce

- BICAPS MSM: https://www.gdziepolek.pl/produkty/98082/bicaps-msm-kapsulki/apteki/w-polsce

MSM stosuje się 30 minut przed posiłkiem. Tabletki oraz kapsułki stosujemy zgodnie z zaleceniami producenta, natomiast proszek rozpuszczamy w ok. 150-200 ml wody, wypijamy i popijamy dodatkową szklanką wody. Tak, jak kolega zaznaczył poniżej, nie powinno przekraczać się dawki 4 g na dobę.

Zachęcam również do zapoznania się z naszymi artykułami: https://www.gdziepolek.pl/tematy/reumatoidalne-zapalenie-stawow-rzs https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-zapobiegac-nowotworom https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-leczyc-wrzody-zoladka-i-dwunastnicy

Andrzej Polski Farmaceuta

5 lat temu

MSM, czyli Metylosulfonylometan lub siarka organiczna. Można ją spotkać naturalnie w świeżych warzywach i owocach, produktach zbożowych, mleku czy herbacie. Można ją również dostarczyć do organizmu za pomocą suplementów diety. Ma ona działanie detoksykujące, anaboliczne oraz wspomaga regenerację organizmu. Szczególnie wskazana jest do prawidłowej regeneracji mięśni po treningu oraz do wzmocnienia paznokci, skóry i włosów.

Dostępne preparaty w Warszawie w aptekach zintegrowanych z naszym portalem to m.in.:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96404/olimp-artikon-msm-kapsulki/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/produkty/98082/bicaps-msm-kapsulki/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/produkty/33417/solgar-glukozamina-i-msm-tabletki/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/produkty/95550/swanson-msm-proszek-do-wytworzenia-plynu/apteki/w-warszawie https://www.gdziepolek.pl/produkty/36596/now-foods-kwas-hialuronowy-z-msm-kapsulki/apteki/w-warszawie

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły