Daria (anonim, 195.210.25.) Warszawa 4 lata temu

Czy stres może mieć wpływ na przesunięcie krwawienia z odstawienia?

Dzień dobry mam takie pytanie ponieważ przyjmuje tabletki antykoncepcyjne i okres zawsze dostawałam w piątek teraz dostalam w czwartek czy mogło to się przesunąć w wyniku stresu, czy innych czynników dodam że przy ostatniej tabletce aktywnej zarzylam dwie czy mogło być to spowodowane dużym natężeniem hormonu a potem spadkiem czy wszystko jest w porządku?

10 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Julia (anonim, 83.242.127.) 15 miesięcy temu

Witam czy może być tak ze beta hcg z krwi nie wykryje ciąży?

Julia (anonim, 83.242.127.) 15 miesięcy temu

Witam a czy może być tak ze beta hcg z krwi nie wykryje ciąży ?

Pola  (anonim, 83.242.127.) 15 miesięcy temu

Czyli jak wykonam 14 dni pp stosunku będzie wiarygodny ?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

15 miesięcy temu

Do @Pola:

Aby mieć pewność, że wynik będzie wiarygodny, badanie beta-hCG z krwi najlepiej jest wykonać najwcześniej ok. 10 dni od stosunku.

Pola  (anonim, 83.242.127.) 15 miesięcy temu

Witam
Ile dni od stosunku można wykonać betę hcg stosując tabletki antykoncepcyjne ?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

15 miesięcy temu

Do @Aleksa:

W takiej sytuacji prawdopodobieństwo ciąży jest znikome.

Aleksa (anonim, 83.242.127.) 15 miesięcy temu

Witam pisze z zapytaniem czy istnieje ryzyko jak partner miał znikoma ilość spermy na palcach i po około 7 minutach dotykał mnie po wargach sromowych lecz przed dotykaniem mnie dotykał np ubran pościeli , były to znikome ilości ?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Dzień, w którym występuje krwawienie nie ma znaczenia. Zwykle krwawienie z odstawienia pojawia się w 2-3 dniu po odstawieniu tabletek lub w trakcie przyjmowania pigułek placebo. Nie należy jednak traktować tego jak regułę i martwić się, jeśli wystąpi ono w innym terminie czy inaczej niż zwykle.

Nawet w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej stres może mieć wpływ na przesunięcie krwawienia, choć w mniejszym stopniu niż u kobiet, które środków takich nie stosują.

Podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie występuje naturalna miesiączka, lecz tzw. krwawienie z odstawienia, będące reakcją organizmu na spadek stężenia hormonów. Proszę się zatem nie martwić - wszystko jest w porządku.

Jeśli chciałaby Pani dowiedzieć się czegoś więcej, proszę o podanie nazwy pigułek.

Załączam także materiały, które mogą okazać się przydatne:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja - https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna - https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje - https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/skuteczne-sposoby-na-stres

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły