---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Zuza (anonim, 185.97.16.) Warszawa 2 lata temu

Czy możliwe że badanie beta hCG nie wykryje ciąży?

Czy to możliwe,że badanie beta HCG nie wykryje ciąży? Że jest się w ciąży a beta HCG nie wzrośnie?

6 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

30 dni temu

Do @Stres:

Tak może Pani wykluczyć ciążę.

Wyniki testu beta HCG na poziomie 0,20 mIU/ml w różnych odstępach czasu wskazują na brak ciąży. Negatywne wyniki testów z porannego moczu również przemawiają przeciwko ciąży.

Podczas USG dopochwowego w 6 tygodniu po stosunku, ginekolog byłby już w stanie wykryć ciążę, gdyby taka występowała. Fakt, że nic nie wspomniał na ten temat, sugeruje brak oznak ciąży.

Stres (anonim, 94.254.128.) 30 dni temu

Witam mam pytanie.
Biorę tabletki Duphaston Wykonałam test beta HCG tydzień po stosunku, 3 tygodnie po stosunku oraz 7 tygodni po stosunku - każdy wynik to 0.20 Robiłam też dużo testów z porannego moczu i każdy z nich był negatywny, jednak często mam bóle w podbrzuszu i macicy, poza tym żadnych innych objawow W 6 tydzień po stosunku byłam na badaniu u ginekologa i miałam robione USG dopochwowe (zwykle kontrolne) nie wspomniałam nic o sprawdzeniu czy jestem w ciąży ale lekarka nic nie powiedziała na ten temat Czy wykryłaby już wtedy że jestem w ciąży? Czy na 100% mogę wykluczyć ciążą?

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

W 100% ciążę potwierdza ginekolog - jeśli chce Pani znać odpowiedź na pytanie czy jest Pani w ciąży czy też nie - proszę udać się do lekarza. Nie badano odsetka skuteczności badania hCG w ciąży, to co wiadomo napisałam w swojej poprzedniej odpowiedzi - niski poziom HCG oznacza, że kobieta NIE jest w ciąży.

Zuza (anonim, 185.97.16.) 2 lata temu

Do@Anna Tyrańska:
Czy jest to badanie 100% potwierdzające bądź wykluczające ciążę? Czy w razie ciąży wykryje to badanie ciążę na każdym jej etapie?

Anna Tyrańska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Kilka dni po zapłodnieniu w organizmie kobiety wzrasta poziom hormonu beta hCG i to właśnie on pozwala określić, czy możemy mówić o ciąży. Prawidłowy przyrost gonadotropiny kosmówkowej oznacza, że ciąża rozwija się prawidłowo. Niski poziom HCG (poniżej 5 mIU/ml) oznacza, że kobieta nie jest w ciąży. Odpowiadając na pytanie - nie, raczej nie jest to możliwe.

Zuza (anonim, 185.97.16.) 2 lata temu

Proszę o odpowiedź

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

    Specjaliści

    Telekonsultacje
    E-wizyta
    Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
    Umów telekonsultację