Katarzyna  (anonim, 83.4.247.) Warszawa 4 lata temu

Czy alkohol osłabia skuteczność antykoncepcji?

Czy spożycie kilku kieliszków wina (3-4) bez wymiotów/biegunki, na 1-2 przed przyjęciem pigułki antykoncepcyjnej, może ograniczyć jej wchłanianie/zmniejszać jej skuteczność ?
Czy alkohol w ogóle nie wpływa jednak na ich skuteczność ? Słyszałam, że wpływa jedynie w przypadku, gdy przeholujemy z jego ilością i zwymiotujemy/wystąpi biegunka, a tak to ponoć nie ma wpływu. Aczkolwiek wole się upewnić i będę wdzięczna za odpowiedź.

11 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Alkohol sam sobie nie wpływa na skuteczność pigułek i nie osłabia ich działania, jednak nie należy nim popijać pigułek.

Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych ogranicza nadmierne spożycie alkoholu, prowadzące do wymiotów. Może to sprawić, że składniki pigułki nie zostaną wchłonięte, więc nie będą w stanie przeciwdziałać ciąży. W tej sytuacji powinno się stosować dodatkowe zabezpieczenie (prezerwatywę) przez tydzień. Jeśli wymioty wystąpiły w czasie krótszym niż 3-4 godziny od zażycia tabletki, należy niezwłocznie przyjąć kolejną pigułkę. Dodatkowe zabezpieczenie nie jest w takiej sytuacji potrzebne.

O innych, negatywnych skutkach, które może nieść ze sobą połączenie leku z alkoholem, można przeczytać tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-z-alkoholem

natomiast o środkach, które mogą osłabiać skuteczność antykoncepcji powstały osobne wpisy: - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji - https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Gabriela

12 miesięcy temu

A czy jelsi piłam wino ostatnio i wylalalm na siebie je i tak się kleilam przez to przez kilka godzin jezgze to czy to może wpłynąć na vines ?

Gabriela

13 miesięcy temu

Można odpowiedź

Gabriela

13 miesięcy temu

A czy jeśli była taka sytuacja ze jednego dnia wystąpił i mnie polpłynyy stolec tego samego dnia piłam dużo alkoholu ale bez wymiotów i bez biegunki a następnego dnia wystąpił u mnie wodnisty stolec to czy to obniża skutecznksc tabletdk antykoncepcyjnych vines

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

13 miesięcy temu

Do @Gabriela:

Informacja znajduje się w odpowiedzi powyżej: "Alkohol sam sobie nie wpływa na skuteczność pigułek i nie osłabia ich działania"

Gabriela

13 miesięcy temu

Można odpowiedź

Gabriela

13 miesięcy temu

A czy częste spożywanie alkoholu różnego rodzaju bez wymiotów i biegunki może obniżać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych vines?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Do @Anonim:

Nie, kontakt skóry z alkoholem 20 minut po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej, nie wpływa na skuteczność antykoncepcji.

Anonim (anonim, 46.204.96.) 2 lata temu

Czy kontakt z alkoholem poprzez skórę na ręce 20 minut po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej wpływa na skuteczność antykoncepcji? Atywia Daily

Anonim (anonim, 46.204.96.) 2 lata temu

Czy kontakt z alkoholem poprzez skórę na ręce 20 minut po zażyciu tabletki antykoncepcyjnej wpływa na skuteczność antykoncepcji? Atywia Daily

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły