Limetic, opinie i pytania

21 pytań o Limetic. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe, Produkty Polpharma.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
@majka91 (anonim, 188.112.36.)
około 5 godzin temu, Warszawa

Czy mogę być w ciąży, jeśli rano przyjęłam pierwszą tabletkę Limetic, a wieczorem współżyłam?

Witam, czy po zażyciu pierwszej tabletki Limetic rano ( dodam że to pierwsza w życiu metoda antykoncepcji) i stosunku wieczorem tego samego dnia jest możliwa ciąża? Jestem 5 miesięcy po porodzie i karmię piersią.

Asia (anonim, 89.64.87.)
wczoraj, Warszawa

Czy krwawienie po tygodniu przyjmowania leku Limetic mam traktować jak miesiączkę?

Witam, od tygodnia przujmuje Limetic. Wczoraj (nd.) wystapilo krwawienie. Dzis krwawienie jest zdecydowanie bardziej obfite. Czy mam traktowac to jak miesiaczke? Dodam, ze jestem 7 tygodni po porodzie i karmie piersia.

Lena98 (anonim, 88.156.133.)
około 2 dni temu, Warszawa

Czy jeśli po zażyciu pierwszej tabletki leku Limetic doszło do zahamowania miesiączki, czy działanie antykoncepcyjne jest zachowane?

Witam . Równo miesiąc po porodzie dostałam pierwsza miesiączkę . Po 6 tygodniach wybrałam się do ginekologa , który przepisał Limetic , poczekałam do kolejnej miesiączki . Dziś rano zaczęło się krwawienie , a o 12 w południe przyjełam pierwsza tabletkę jest godzina 20 a okresu brak , zniknął . W między czasie dziś współżyłam czy może dojść do zapłodnienia . ?

Liwia (anonim, 5.173.161.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy po odstawieniu tabletek Limetic mogą występować nieregularne miesiączki?

Czy po odstawieniu Limetic'a miesiączki mogą występować nieregularnie? Brałam tylko na jednym opakowaniu w lutym gdzie plamilam tydzień przed zakończeniem opakowania i tydzień po skończeniu. W marcu miesiączka była a w kwietniu się pojawiła. Dodam, że nie współzyje od stycznia.

Hanna (anonim, 31.135.27.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Czy podczas stosowania leku Limetic występuje regularny okres?

Czy krwawienie podczas brania tabletek Limetic występuje tak jak okres czy jest tak tylko na początku przyjmowania? Czy krwawienie pozostanie miesiąc w miesiąc dopóki tabletek nie odstawie?

Asia (anonim, 83.20.107.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy przechodząc z leku Limetic na Atywia należy zastosować dodatkową ochronę antykoncepcyjną przez pierwsze 7 dni?

Parę dni temu zmieniłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych jednoskładnikowych (Limetic) na dwuskładnikowe (Atywia). W ulotce było napisane, aby pierwszą tabletkę preparatu Atywia przyjąć o stałej porze, następnego dnia po ostatniej tabletce z blistra Limeticu. Tak też zrobiłam. Atywię biorę od trzech dni, a tym okresie również współżyłam. Z ciekawości zerknęłam na ulotkę Atywii Daily w internecie (chciałam zobaczyć czym się różnią) i tam schemat był inny- producent zalecał przy tym samym postępowaniu 7 dniowe dodatkowe zabezpieczenie, co mnie trochę zaniepokoiło. Czy ochrona przed ciążą została zachowana? Atywia i Atywia Daily mają ten sam skład, dlatego nie rozumiem, dlaczego te drugie posiadają jeszcze dopisek o dodatkowym zabezpieczeniu. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Hanna (anonim, 31.135.27.)
około 1 miesięcy temu, Warszawa

Jak długo może występować krwawienie podczas stosowania leku Limetic?

Jak długo może występować krwawienie biorąc tabletki Limetic? Czy to może być nawet miesiąc bez przerwy? Czy jest jakiś mniej więcej zakres czasu w którym powinno ustąpić? Proszę o odpowiedź

Hanna (anonim, 31.135.27.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy plamienie pojawiające się na tydzień po rozpoczęciu przyjmowania leku Limetic jest powodem do niepokoju?

Biorę tabletki Limetic już tydzień,jednak pojawiło się po tym czasie małe plamienie i mam wrażenie,że zaczyna być go więcej. Czy to jest powód do obaw? Jak długa mogą występować takie plamienia? Czy to może oznaczać,że źle dobrane tabletki są czy jednak to normalna reakcja? Dodam,że karmie piersią i nie czekałam do 1 miesiączki po urodzeniu zanim zaczęłam opakowanie Limetic.

Zuzaaaaaa123 (anonim, 188.147.40.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy jeśli testy ciążowe są negatywne to mogę być w ciąży?

Wzielam jedno opakowanie ale chcialam zmienic na inne i przerwalam, teraz czekam na okres ale nie mam go jeszcze. Ostatni byl 23.01 zrobilam juz 3testy i sa negatywne. Czy mogę być w ciąży??

Lilka (anonim, 37.47.31.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy jednoczesne stosowanie leków Trittico, Servenon, Telmizek i Limetic jest bezpieczne?

Mam takie pytanie. Dostałam od lekarza Trittico 75mg 1/3 tabl 2 godz przed snem i 1/4 tabl Servenon 10 mg rano. Dodatkowo przyjmuje leki na nadciśnienie telmizek 40 mg 1 tabl dziennie. (zazwyczaj mam niskie rzędu 90/60 ale czasem miewam skoki do 190/140 i tentno czasem mam wyższe niz ciśnienie). Jestem osobą mega wrażliwa na tego typu leki(antydepresyjne i uspokajające), dodatkowo przyjmuje limetic i chciałabym dowiedzieć się czy ta kombinacja leków nie powali mnie jak słonia, bo muszę być przytomna przy 2 dzieci(sama je wychowuję), trzeźwo jeździć samochodem i czy te wszystkie leki nie wpłyną na osłabienie działania leków antykoncepcyjnych.

Anita (anonim, 81.190.208.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Jak prawidłowo rozpocząć stosowanie leku Limetic?

dzień dobry ! Aktualnie biorę tabletki Vibin ,jednak lekarz zmienił na Limetic.Moje pytanie brzmi jak mam zacząć opakowanie Limeticu? W nd powinnam przyjąć tabletki z nowego opakowania . Czyli tak jak jest zapisane w ulotce mam zażyć z pierwszego rzędu tabletkę z opisem nd a te wcześniejsze wyrzucić?

Melka (anonim, 188.146.134.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy działanie antykoncepcyjne preparatu Limetic występuje od pierwszego dnia stosowania?

Witam jestem matką karmiącą i dziś o godzinie 11 przyjęłam pierwsza tabletkę Limentic i współżyłam bez zabezpieczenia czy mogę zajść w ciąże czy tabletka już działa.

G. Kkk (anonim, 5.173.41.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy w trakcie stosowania leku Limetic oraz dodatkowo stosowania prezerwatywy możliwe jest zajście w ciążę?

Witam. Po porodzie, jeszcze przed pojawieniem się miesiączki zaczęłam stosować Limetic. Pojawiały się krwiawienia co równo dwa tygodnie. Po 3 miesiącach stosowania limetic i dodatkowej formy zabezpieczenia w formie prezerwatywy, okazało się że prezerwatywa się osunęła.. Dodam że w tym dniu spóźniłam się z tabletka o około 2h. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Tydzień po tym incydencie byłam u lekarza, który po przebadaniu powiedział że ciąży nie ma a krwawienie to było plamienie a nie miesiączka. I przepisał mi Vibin które od razu zaczęłam brać. Dodam że zapomniałam lekarzowi powiedzieć że taki przypadek mieliśmy tydzień wcześniej. Czy mógłby po takim czasie rozpoznać czy była ciąża? Czy jest to w ogóle możliwe że byłabym w ciąży? Po 17 dniach zrobiłam dwa testy ciążowe które wyszły negatywnie, a po kilku godzinach pokazały się ledwo widoczne kreseczki. Proszę o porade

Weronisia (anonim, 46.187.191.)
około rok temu, Bydgoszcz

Jak postępować w przypadku zmiany środka antykoncepcyjnego z jednoskładnikowego na dwuskładnikowy?

Witam obecnie stosuje tabletki limetic (zaczęłam kolejne opakowanie) dziś lekarz zmienił mi na Vibin moje pytanie brzmi mogę dziś przyjąć 1 tabletke vibin czy muszę przerwać branie i poczekać na miesiączkę?

Weronisia (anonim, 46.187.191.)
około rok temu, Bydgoszcz

Jak postępować w przypadku zmiany środka antykoncepcyjnego z leku Limetic na Vibin?

Witam stosuje tabletki limetic zaczęłam nowe opakowanie dziś lekarz zmienił mi na vibin czy mogę dziś od razu wsiascczy muszę zrobić przerwę i poczekać na miesiączkę p?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 minut temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godzinę temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godzinę temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 8 godzin temu
Barbara Mierzwinska
ekspert
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Agata Zięba, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Karolina Zygmunt, mgr farm.
farmaceuta, redaktor