Polaring, opinie i pytania

59 pytań o Polaring. Odpowiadają sprawdzeni farmaceuci. Anonimowo, bezpłatnie, bez kolejki w aptece.

Tematy nadrzędne: Krążki dopochwowe, Jak prawidłowo stosować antykoncepcję?, Produkty Polpharma.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Luna
około 12 godzin temu, Warszawa

Jak powinnam czuć prawidłowo założony krążek?

Jak powinnam czuć prawidłowo założony krążek?
Włożyłam krążek Polaring zgodnie z instrukcją, nie czuje go podczas dnia ale mam wrażenie że jest on nie wystarczająco głęboko, ponieważ jest dość wyczuwalny przy wkładaniu palca. Pierwszy raz korzystam z takiego sposobu antykoncepcji i zastanawiam się czy tak ma być, czy krążek może powinnam spróbować wsadzić głębiej.

XYZO (anonim, 46.174.3.)
około 10 dni temu, Warszawa

Czy można stosować jednocześnie krążek PolaRing i globulki Gynoxin Uno?

Witam, chciałam zapytać jak długo i czy w ogóle należy wstrzymać się ze współżyciem po założeniu leku Gynoxin Uno, jeśli jest on stosowany profilaktycznie, żeby dopełnić poprzednie leczenie? Nie mam infekcji, natomiast lekarz zalecił założenie leku po miesiączce. I czy może on osłabiać działanie antykoncepcji hormonalnej (krążki Pola Ring)?

Marta (anonim, 5.172.234.)
około 11 dni temu, Polska

Czy kobieta na wózku inwalidzkim może stosować krążki Polaring?

Czy pola ring może być stosowany u kobiety na wózku inwalidzkim? Nie chodzę ale mam czucie w nogach. Przepisała mi to moja ginekolog jednak przeczytałam w przeciwwskazaniach o długotrwałym unieruchomieniu i nie wiem co to dokładnie znaczy.

Goya (anonim, 94.254.162.)
około 28 dni temu, Warszawa

Czy krążek Polaring zabezpiecza przed ciążą również w trakcie 7-dniowej przerwy?

Dzień dobry.
Pierwszy krążek polaring założyłam 4 lutego, potem wyjęłam go 25 lutego , krwawienie z odstawienia przyszło 28 lutego. W dniu 3 marca współzylam a następnym krążek włożyłam 4 marca o stałej porze. Czy ochrona została zachowana? Czy powinnam się obawiać ciąży jeśli krążek chroni również w ciągu 7 dni przerwy a ja wspolzylam 6 dnia i następnego wieczorem o stałej porze włożyłam nowy krążek

Tysia (anonim, 185.228.140.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy lekka kreska w miejscu łączenia krążka Polaring jest normalna?

Czy lekka kreska w miescu łączenia krążka polaring jest normalna? Około tygodnia temu wykupiłam nowe opakowanid 3 krążków, ale musiałam pozałatwiac pare spraw więc wyszło że z 2 godziny chodziłam z opakowaniem w torebce, gdy na dworze było dosc zimno, nie wiem około 0 stopni. Po powrocie do domu odlozylam ringi do szafki i dzisiaj miałam włożyc nowy. Po wyjeciu z opakowania zauwazylam jednak jedną znaczną rysę i drugą bardzo delikatną w miescu łączenia. Ten ring uznalam za uszkodzony i wyrzuciłam, ale po otworzeniu następnego zobaczylam że on również posiada lekką kreskę w miescu łączenia. Czy jest to normalne i po porstu nie zauważałam jej przy wczesniejszych krążkach? Czy ringi mogły zostac uszkodzone w jakis sposob przez chłód? Włożyłam nowy krązek (ten drugi) ale jestem zestresowana przez tą sytuację.

Ola2098
około miesiąca temu, Warszawa

Czy Nuvaring i Polaring mogą być stosowane zamiennie?

Czy krążki nuvaring i polaring można stosować zamiennie?
Pytam, ponieważ lekarz wypisał mi polaring, natomiast pani w aptece dała mi nuvaring i zastanawiam się, czy przy następnym opakowaniu mogłabym kupić już polaring.

Marta (anonim, 80.54.203.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy niska temperatura wpływa na skuteczność krążka Polaring?

Witam, mam pytanie odnośnie krazkow polaring, zostawilam je w torebce w samochodzie na noc gdzie temperatura nq dorze byla okolo 0 stopni celcjusza czy w takim przypadku moge ich jeszcze uzyc, nie stracily swojej skutecznosci?

Natalia (anonim, 80.54.203.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę użyć krążków Polaring, które zostawiłam w torebce w aucie na noc?

Witam, mam pytanie odnośnie krazkow polaring, zostawilam je w torebce w samochodzie na noc gdzie temperatura nq dorze byla okolo 0 stopni celcjusza czy w takim przypadku moge ich jeszcze uzyc, nie stracily swojej skutecznosci?

MonikaZ (anonim, 83.26.160.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę już stosować Polaring, jeśli zaprzestałam palenia kilka tygodni temu?

Czy mogę stosować polaring, jeśli calkowicie zaprzestałam palenia tytoniu (było to max. 4-5 papierosów w ciągu dnia i nie codziennie)? Nie palę nic od kilku tygodni. Mam 36 lat. Czy w moim przypadku ryzyko zakrzepicy jest również znacznie podwyższone?

JOLKA (anonim, 185.79.243.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy to normalne, że po włożeniu krążka Polaring mam obfitą miesiączkę?

Witam po zastosiwaniu krążka Polaring mam od dwóch dni bardzo obfita miesisczke nigdy wcześniej nie miałam takiej obfite razem ze skrzepami krwi czy to się unormuje? Krążek założyłam pierwszego dnia miesiączki.

kasiek (anonim, 85.202.213.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić w przypadku dłuższego stosowania krążka dopochwowego?

Witam, wyjęłam krążek dzień później. Standardowo wyciągałam/wkładam w czwartki o 7:30. Tym razem wyjęłam go w piątek 23:00. Czy w tym momencie ochrona jest mniejsza? Czy teraz włożyć krążek jak zawsze w czwartek 7:30 czy w piątek o 23:00?

Anonimowa (anonim, 37.30.23.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży, jeśli założyłam krążek po 3-4 godzinach od jego wyjęcia i po 12-14 godzinach zażyłam tabletkę po?

Stosuje PolaRing od sierpnia ubiegłego roku. W styczniu przy spotkaniu z partnerem doszło do stosunku. Krążek zawsze na ten czas wyciągam bo jest nam wygodniej. W ulotce jest napisane, że można fo wyjąć bez żadnych skutków ubocznych (czyt. Obniżenie skuteczności) do 3 godzin. Niestety z mojej nieuwagi zapomniałam go zaaplikować zaraz po zakończonym stosunku. Mam pewność, że nie minęło więcej jak 3-4 godziny od wyjęcia do zorientowania się, że go nie założyłam. Od razu wtedy zaaplikowałam go i w ciągu około 12/14 godzin zażyłam antykoncepcję awaryjną (ellaOne). Jak duże jest prawdopodobieństwo, że skuteczność zmalała i mogło dojść do zapłodnienia? Dostaję paranoi, że jestem w ciąży, niestety na test jest za wcześnie bo nie minął jeszcze tydzień. Proszę o pomoc by chociaż trochę sie uspokoić...

tysia (anonim, 185.228.140.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Kiedy zastosować środek Mucovag, jeśli noszę krążek Polaring?

Czy robi różnicę, kiedy zastosuję globulki mucovag, które dostałam od lekarza?

Miałam dość dokuczliwą infekcję intymną i pani przepisała mi zarówno tabletki dopochwowe, jak i doustne oraz maść. Stosuję krążek Polaring, dlatego kiedy podczas wizyty zapytała mnie za ile mam kolejny okres podałam jej datę wyciągnięcia krążka. Pani zaleciła mi dodatkowo po okresie zastosować glubulki mucovag. Wczoraj wykorzystałam ostatnią tabletke dopochwową a dzisiaj ostatnią doustną, a jutro wyciągam krążek. Sprawa wygląda jednak tak, że krwawienie rozpoczyna mi się zwykle po 4 dniach od wyjęcia, więc chciałam zapytać, czy jeśli zamiast po miesiączce zacznę stosować je dzisiaj i przez następne dni przed krwawieniem, to będzie robiło różnicę w mojej kuracji? Czy powinnam jednak odczekać z używaniem ich? Dodatkowo chciałabym dowiedzieć się czy nie obniżają one skuteczności antykoncepcji i czy po włożeniu nowego krążka będę od razu chroniona przed ciążą, po stosowaniu leków przeciwgrzybicznych. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mania (anonim, 89.64.62.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Jakie jest ryzyko ciąży, jeśli wyjęłam krążek Polaring na 4 godziny, a 9 godzin wcześniej współżyłam?

Czy po wyjęciu krążka Polaring po 9 godzinach po stosunku na 4 godziny istnieje duże ryzyko ciąży?
Krążek wyjęłam w trzecim tygodniu stosowania, w czwartek wieczorem a powinnam dwa dni później w sobotę. Po 4 godzinach zorientowałam się i założyłam nowy na 3 tygodnie. Jakie jest ryzyko ciąży i przez ile dni powinnam stosować dodatkowe zabezpieczenie?

Tysia (anonim, 185.228.140.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy żel prOVag wpływa na skuteczność krążka Polaring?

Czy podczas stosowania antykoncepcji w formie krążka polaring można stosować maść provag? Od rana mam strasznie podrażnione okolice wejścia do pochwy I kupiłam w aptekę tą maść ale nie jestem pewna czy mogę używać jej bezpiecznie bez naruszania działania antykoncepcyjnego.

Tysia (anonim, 212.2.100.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Po ilu dniach od wyjęcia krążka powinno nastąpić krwawienie z odstawienia?

Po ilu dniach od wyjęcia krążka powinno nastąpić krwawienie z odstawienia? W środę wyjęłam polaring (to mój pierwszy miesiąc) i nie dostalam nadal okresu. Ponieważ to mój pierwszy raz na antykoncepcji hormonalnej jestem trochę zestresowana. Stosowałam wszystko zgodnie z ulotką, włożyłam krążek w pierwszy dzien okresu i nie wyjmowałam go prawie w ogóle (jedynie dwa razy na dosłownie minutę by go poprawić) i wyjęłam o odpowiedniej porze.

Dominika (anonim, 91.223.64.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Co zrobić, jeśli zapomniałam wyjąć krążka Polaring?

Co zrobić w przypadku pominięcia wyciągnięcia krążka Polaring?
Witam, krążek powinnam wyciągnąć w poniedziałek rano, lecz niestety zapomniałam. Przypomniałam sobie dziś (sobota), a zatem powinnam być teraz w trakcie tygodniowej przerwy i za dwa dni założyć kolejny. Co powinnam zrobić, wyciągnąć i założyć nowy w poniedziałek czy mimo tego robić od dziś tygodniową przerwę?

Marta (anonim, 37.248.152.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy krwawienie po wyjęciu krążka Polaring po 3 tygodniach stosowania jest skutkiem ubocznym leku?

Witam pierwszy miesiąc stosowałam krążek polaring założyłam w pierwszym dniu miesiączki dzis minęły 3 tygodnie wiec wyjęłam go o tej samej godzinę przez cały czas miałam delikatne brazowe plamienia a dzis jak wyjęłam krążek trochę takiego czerwonego było, czy to możliwe? dodam ze u ginekologa byłam miesiac temu i wszystko było ok, cytologie mam 1 również robiona miesiac temu.

Tysia (anonim, 185.228.140.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy zmniejszenie obfitości miesiączki podczas aplikacji pierwszego krążka antykoncepcyjnego jest normalne czy powinnam się niepokoić?

Czy zmniejszenie obfitości miesiączki jest normalne przy pierwszej aplikacji polaring?

Wczoraj dostałam okres i od razu zaaplikowałam ring. Na pewno była to miesiączka, poniewaz znam bardzo dobrze swoj cykl a przy aplikacji mialam dość sporo krwi na palcach. Jednak odkąd ring został zaaplikowany krwawienie znacznie się zmniejszyło w porównaniu z moim normalnym cyklem. Zwykle drugi dzień mam najobfitszy a dzisiaj krwawienie jest dość lekkie i ma bledszy kolor. Czy to normalne zmiany spowodowane działaniem hormonów?

Agusia (anonim, 188.146.129.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Jak zmienić środek antykoncepcyjny z krążka na plastry?

Jestem w trakcie zmiany antykoncepcji z krążka polaring na plastry evra. Proszę o inf jak prawidłowo dokonać zmiany antykoncepcji. Tzn kiedy mam przykleić pierwszy plaster.

Ulica (anonim, 5.173.112.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy po zastosowaniu leku Polaring moja miesiączka ulegnie skróceniu?

Dzien dobry założyłam krazek polaring w pierwszy dzień miesiączki czy po założeniu to krwawienie powinno ustąpić czy normalnie ma się skończyć do 5 dni bo jak nigdy mam w tym momencie dosc obfite krwawienie pozdrawiam

Ona (anonim, 5.173.193.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy poważnym błędem jest przetrzymanie krążka Polaring o 8 godzin dłużej?

Zaaplikowałam trzy tygodnie temu krążek Polaring o ok. Godz. 15:00, natomiast dziś usunęłam go ok. Godz. 23, bo późno wróciłam z pracy, a wcześniej mi to wyleciało z głowy. Czy jest to poważny błąd? O której godzinie zaaplikować za tydzień krążek? Czy w żaden sposób to nie wpłynie na skuteczność?

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 6 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Maciej Jakubczyk
administrator
ostatni post około 14 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Małgorzata Bekier, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor