Acard, opinie i pytania

116 pytań o Acard. Odpowiadają farmaceuci: czy Acard i Anacard to to samo, czy Acard jest lekiem przeciwzakrzepowym, czy mogę zamienić na inne leki, i in.

Tematy nadrzędne: Problemy z sercem, Leki przeciwzakrzepowe, Opieka nad pacjentem onkologicznym, Produkty Polpharma, Przewodnik po lekach przeciwzakrzepowych, Choroby krwi i układu krwiotwórczego (hematologiczne), Co zrobić, gdy ktoś ma zawał serca?, Co zrobić, gdy ktoś ma udar mózgu?.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Mucha (anonim, 83.4.94.)
około dnia temu, Warszawa

Czy stosowanie leków Acard i Neoparin w ciąży jest bepzieczne?

Witam, od 5 dni biorę zastrzyki Neoparin 40mg i tabletki acard. Z tego co wyczytałam to jeden i drugi lek rozrzedza krew. Jestem w ciąży, ale nigdy wcześniej nie poroniłam. Mam jedynie wysokie ciśnienie i wyleczoną insulinooporność. Czy przyjmowanie 2 leków na rozrzedzenie krwi nie zaszkodzi organizmowi i maluszkowi?

mila (anonim, 83.28.238.)
około 15 dni temu, Warszawa

Jak łączyć kwas acetylosalicylowy, kwasy omega-3 i witaminę E?

dziękuję bardzo za odpowiedż .jednak dalej nie wiem jak można łączyć omega 3 z acardem .kardiolog nie odpowiada na pytania.zależy mi też na witaminie e ,ze względu na wzrok,po leczeniu siatkówki oka laserem i początki zaćmy.nie wiem co jest najważniejsze ?

Matka (anonim, 77.91.13.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy mogę brać Acard na przymulone bóle głowy, mdlejące nogi i uczucie zapchania?

Witam, mam takie trochę przymulone bóle głowy i mdleją mi nogi. Nie mam skurczów, tylko mdleją. Czuję się, jakbym była,, zapchana''. Mam 58 lat. Co robić? Czy mogę zapobiegawczo brać acard 75?

Jo (anonim, 178.36.37.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy przyjmowanie leku Acard 150 mg jest konieczne, jeśli zlecił mi go lekarz, ale źle się po nim czuję?

Dzień dobry. Mój wynik homocysteiny to 12-13. Mam 40 lat i zaszłam w ciążę bliźniaczą. Lekarz zalecił brać acard 150. Po miesiącu brania leku zauważyłam pogorszenie trawienia, nudności (w ciąży to oczywiste, ale ja miałam je po każdym posiłku, a w zasadzie cały czas). Do tego doszło obniżenie ciśnienia - do tego stopnia, że spałam idąc. Od 2 dni nie biorę acardu - żołądek się uspokoił. Mam pytanie - czy ten acard jest konieczny?

Ewa (anonim, 78.11.202.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy można zażywać Acard i Plavix jednocześnie?

czy można zażywać jednocześnie acard i plavax jednocześnie

anna (anonim, 78.133.218.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy A-Cardin nie wchodzi w interakcję z lekami Acard i Atorvasterol?

Dzień dobry
Bardzo proszę o opis leku a-cardin ,ponieważ na co dzień biore acard a na choresterol biore atrowesterol i czy a-cardin nie będzie kolidował z moimi lekami.pozdrawiam

k36lat (anonim, 188.147.34.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy można łączyć leki Magne B6, Acard, Trittico CR oraz Bibloc?

Czy można brać magne b6 (skacze mi powieka oka lewego) razem z trittico CR,bibloc 2,5 mg oraz Acardem (stosowanym profilaktycznie,lekarz rodzinny kazał brać przy wyższej hemoglobinie i krwinkach czerwonych).Mam stwierdzoną nerwicę lękową,kołatanie serca,drętwienie rąk,czasem duszności.Ciśnienie jest już pięknie uregulowane.Czy można włączyć Magne B6 na drgania powieki?

Ela (anonim, 83.26.172.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę zażywać Acard przy nadciśnieniu i widocznej żyle?

Witam.Czy mogę zastosować Acard przy zażywaniu na nadciśnienie leku Dipperam 160/5? .Mam wysoki cholesterol a, w ostatnim czasie na lewej piersi pojawiła się gruba,twarda prega- żyła....Smaruje pierś żelem z heparyną a, lekarz ogólny polecił jeszcze Diochespan max 2* dziennie.

myfreetime (anonim, 188.147.34.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy Acard wpływa na obfitość miesiączki?

Lekarz stwierdził,że jestem "zagęszczona".Hematokryt 44,5% (38-45),Krwinki czerwone 5.0 (4-5.20),Hemoglobina 14,8 (12-16),wskaźnik zróżnicowania obj. płyek PDW 18% [8-18%],Wskaźnik potrombinowy 92% (80-120), INR 1,09
Lekarz rodzinny powiedział,że mogę przyjmować Acard.Czy moja krew jest za gęsta?Czy przyjmowanie Acardu powinno odbywać się codziennie,czy to nie spowoduje,że będę miała obfity okres?35 lat mam

mloda1984k (anonim, 188.147.34.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Po co zażywa się Acard?

Witam
Czy przy niskim ciśnieniu 112/72 powinnam brać Acard?Miałam jakieś 1,5 miesiąca temu epizody z wysokim ciśnieniem.Kardiolog i psychiatra stwierdzili nerwicę lękową.Jeden lek na nadciśnienie został już odstawiony przez kardiologa.Obecnie biorę 1/3 dawi trittico CR 75mg i 2,5 mg bibloca.Mam 36 lat,172 cm i ważę 60 kilo.Po co w ogóle ten Acard jest?Rodzinny lekarz powiedział,że mogę se go brać,kardiolog stwierdził "że po co sie truć".On jest przepisywany niskociśnieniowcą czy wysokociśnieniowcą?

Bozena. (anonim, 83.27.225.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

Czy mogę odstawić Acard z dnia na dzień? Czy sok z pokrzywy wchodzi w interakcję z lekami rozrzedzającymi krew?

Czy acard mozna odstawić z dnia na dzień? Mialam za gęste płytki krwi teraz mam normalne.Chcialam pic sok z pokrzywy wiem ze nie mozna przy lekarstwach rozrzedzających krew?

Areq (anonim, 185.60.80.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Czy zmniejszenie dawki leku Xarelto z 10 mg do 5 mg wywiera jakikolwiek efekt leczniczy? Czy należy dodatkowo przyjmować Acard albo Aspirynę?

Zmniejszenie dawki Xarelto z 20mg do 5mg+ wspomaganie kwasem acetylosalicylowym.
Witam
Mam 49lat,dwukrotnie przeszedłem zatorowość płucną na żyłach obwodowych.Od 2015r jestem na Xarelto 20mg.Ale niestety to lekarstwo doprowadziło mnie w 2019r do znacznego osłabienia i spadku poziomu hemoglobiny do wskaźnika 7,2 przez ciągłe krwawienia z żylaków odbytu.Leczonych ,jednak mimo 3 zabiegów nadal te krwawienia występują i sa obfiote.oczywiście wspomagam się preparatami żelaza.Od dwóch miesięcy dzielę tabletkę Xarelto na pół (czyli biorę 10mg) ale te krwaienia nadal występują.Oczywiście za zgodą lekarza.Obecnie od dwóch dni biorę tylko 5mg czyli dzielę Xarelto na 4 części...i krwawienia ustąpiły.Po dwóch dniach!Czy mogę wstępnie zapytać się czy taka dawka w ogóle coś daje i czy należy wspomagać to np. wieczorną dawką Acardu bądź Aspiryny?
Jestem człowiekiem aktywnym,nie obserwuję zaburzeń np. zmęczenia czy jakichś innych objawów świadczących o tym,że ten lek nie działa.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około godziny temu
Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 2 godzin temu
Aleksandra Mroczkowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 5 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Monika Alaszkiewicz, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 11 godzin temu
Albert Jeznach, lek.
lekarz
ostatni post około 13 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 16 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor