← powrót do głównej strony opinii i pytań

Tabletki (anonim, 91.194.157.)
około 10 dni temu, Wrocław

Co zrobić w przypadku braku daty wystawienia na recepcie?

Ginekolog zawsze podczas jednej wizyty wypisuje mi 3 recepty każda na 3 opakowania tabletek i na recepcie nie ma daty. Ginekolog mówił, że mam tą datę dopisać przed kupnem, a niektóre farmaceutki nie chcą przyjmować recept bez daty/z datą dopisaną. Co najlepiej zrobić, żeby nie było problemu z wykupieniem? :)

Przepisy dotyczące wystawiania oraz realizacji recept są restrykcyjne i szczegółowo opisane w odpowiednich rozporządzeniach. Pacjent nie jest osobą upoważnioną do dokonywania adnotacji, dopisków ani poprawek na recepcie. Farmaceuta ma prawo uzupełnić lub poprawić niektóre dane, nie odbywa się to jednak poprzez wpisy na awersie recepty. Co więcej - do danych tych nie zalicza się data wystawienia recepty.

Jedynym zgodnym z prawem rozwiązaniem, które nie będzie rodziło żadnych wątpliwości przy realizacji, jest prawidłowe wystawienie recepty przez lekarza tj. naniesienie przez niego daty wystawienia recepty w sposób zgodny z przepisami. Jeśli nie chce Pani od razu wykupić wszystkich opakowań, lekarz może skorzystać z opcji "data realizacji od dnia", co umożliwia realizację poszczególnych recept w sposób przesunięty w czasie.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-recepcie

Załączam artykuły, które mogą Panią zainteresować:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna