Robwrt (anonim, 94.254.160.)
około roku temu, Warszawa

Czy Moloxin jest bezpiecznym lekiem?

Witam biorę moloxin dziś trzecia dawkę naczytalem się opinni że jest zły naprawdę jest aż tak zły? Dodam że biorę Łęka afobam 1 dziennie

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoim doświadczeniem. Jednocześnie nadmieniam, iż wszystkie działania niepożądane leków należy zgłaszać lekarzowi lub indywidualnie, o czym pisaliśmy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Maja (anonim, 37.248.162.)
około roku temu

Wzięłam pierwszą tabletkę Moloxinu i po 2 godzinach nie mogłam mówić. Język jakiś sztywny i sucho w buzi. Nie polecam

Dziękujemy za podzielenie się tą opinią. Zawsze zwracamy jednak uwagę pacjentów, że działania niepożądane, których doświadcza jedna osoba mogą w ogóle nie pojawić się u innego pacjenta. Ważne jest także, aby przyjmować leki tylko wtedy, kiedy rzeczywiście jest to konieczne. Zachęcam do lektury poniższego artykułu:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Teresa (anonim, 37.30.30.)
około roku temu

Ja 3 lata temu przy bardzo ciężkim zapaleniu zatok dostałam moloxin i mało się nie przekrecilam.
Te nazwę pamiętam zawsze i wszędzie. A uszkodzenie układu nerwowego potem jeszcze długo dawało się we znaki zamieniając życie w koszmar.
Więc nie jest to dobry lek.

Robwrt (anonim, 94.254.162.)
około roku temu

Dziękuję za odpowiedź biorę właśnie dzis 4 dawkę tego nie mam żadnych mocniejszych naradzie skutków ubocznych oprócz zmęczenia i sucho w jamie ustnej. Naczytalem się opinni co ludzie piszą o tym leku a miałem nerwice w wieku 13 lat teraz mam 25 przy tej nerwicy miałem bardzo wysokie tętno i ciśnienie spadł mi potas i od tamtego momentu biorę afobam. Teraz mam coś z zatokami i pani mi przepsiala moloxin bo wcześniejszy antybiotyk brałem za krutko więc trochę strachu mam

Moloxin to lek zawierający w składzie moksyfloksacynę. Jest to antybiotyk należący do grupy fluorochinolonów. Działa bakteriobójczo, zwalczając infekcje wywołane przez podatne na ten lek drobnoustroje.

Nie do końca rozumiem pytanie - co to znaczy, że lek jest "zły"? Jeśli pod pojęciem "zły" rozumie Pan "nieskuteczny", to Moloxin, tak jak każdy produkt leczniczy przed przekazaniem go na rynek do użytku pacjentów jest przebadany pod kątem skuteczności. W przypadku antybiotyków kluczową sprawą jest natomiast trafny dobór leku do zakażenia i wrażliwości bakterii, które je wywołują. Moloxin jest lekiem dostępnym z przepisu lekarza, więc zapewne przed wypisaniem preparatu lekarz wziął pod uwagę objawy choroby, być może zlecił jakieś dodatkowe badania i na tej podstawie wybrał właśnie ten, a nie inny antybiotyk kierując się odpowiednimi wytycznymi dotyczącymi racjonalnej antybiotykoterapii.

Jeśli pod słowem "zły" ma Pan na myśli niebezpieczny, to również trudno się do tego jednoznacznie ustosunkować. Leki dostępne w sprzedaży są sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa. Każdy lek - także Moloxin - może, chociaż nie musi wywoływać skutki uboczne. Wszystkie one są wyszczególnione w ulotce dołączonej do leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/50142/moloxin-tabletki-powlekane/ulotka
Producent leku ma obowiązek poinformować o wszystkich możliwych objawach niepożądanych, jakie mogą mieć związek ze stosowaniem preparatu, ale nie oznacza to, że u każdego wszystkie one się pojawią. Informacja dołączona do leku zawiera ważne informacje, które należy przeanalizować przed zastosowaniem leku Moloxin. Takiej oceny korzyści do ryzyka powinien dokonać lekarz zaznajomiony z Pana historią choroby. Najbardziej istotne przeciwwskazania do zastosowania tego leku to zaburzenia rytmu serca oraz wybrane przypadki schorzeń narządów ruchu (głównie ścięgien).

Odnośnie stosowania Afobamu - nie ma informacji aby alprazolam (substancja czynna Afobamu) oraz moksyfloksacyna wchodziły ze sobą w interakcje (wzajemne oddziaływania). Niemniej charakterystyka leku Moloxin zawiera ostrzeżenie, że jeśli "pacjent ma lub kiedykolwiek miał problemy ze zdrowiem psychicznym, należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku Moloxin". W bardzo rzadkich przypadkach antybiotyk ten może wpływać na reakcje psychiczne, dlatego zaleca się zachowanie ostrożności i przerwanie leczenia, gdyby wystąpiły jakieś zachowania autodestrukcyjne (np. gdyby pojawiły się myśli samobójcze).

Podsumowując - rozumiem chęć zapoznawania się z opiniami innych pacjentów, jednak fakt, że dany lek komuś pomógł lub zaszkodził zupełnie nie przekłada się na to, jak kuracja będzie wyglądać w Pana przypadku. Lęk przed skutkami ubocznymi leku, w sytuacji kiedy jego zastosowanie jest konieczne jest niestety złym doradcą. Więcej na ten temat można przeczytać w poniższym artykule:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
Jednocześnie w każdym przypadku wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów, które można wiązać z zastosowaniem leku należy zachować czujność i ostrożność, a w razie potrzeby - skontaktować się z lekarzem. Więcej na ten temat:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam linki do artykułów i dodatkowych informacji, które mogą Pana zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/fakty-i-mity-o-antybiotykach
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/produkty/50142/moloxin-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie