ula53 (anonim, 73.50.91.) Warszawa 3 lata temu

Każdy organizm jest inny, ponieważ na mnie działa tylko tramadol.

Mozna laczyc te 2 leki. Relanium uspokaja, a tramadol uspokaja bol. Znam 3 osoby ktore b dlugo biora tramal i zadna z nich nie uzaleznila sie. Sama chwale tramal bo dziala i nie uzaleznil mnie. Inne leki typu ibuprofen,tylenol,to aspiryna,nic nie dzialajaca,moge jesc jak cukierki. Nie dzialaja ani odrobine.To moj przypadek.No coz,kazdy organizm jest inny

4 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

3 lata temu

Wypowiedź w odpowiedzi na Pani wpis znalazła się poniżej wraz z przykładami dwóch przypadków, kiedy jednak do uzależnienia doszło:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/44621/tramadol-ja-sie-nie-boje-i-nie-czuje-uzaleznienia-od-tramadolu

Nie polecam zażywania leków "jak cukierki", niezależnie od odczuwanego efektu. Jeśli chodzi o efekty terapeutyczne i działania niepożądane - jak Pani zauważyła - każdy organizm jest inny.

Kompetencje do łączenia leków Relanium oraz preparatów z tramadolem u konkretnych osób ma lekarz. Podczas stosowania tramadolu i benzodiazepin (takich jak diazepam - substancja aktywna leku Relanium) może dojść do sumowania się depresyjnych działań na ośrodkowy układ nerwowy i czynność oddechową.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

marek (anonim, 78.11.236.) 3 miesiące temu

Sam biorę tramal na ból stawów i nie mam skutków ubocznych poza sennością niekiedy, natomiast inne leki mogą niszczyć wątrobę. Przykład człowieka palącego 20 lat, który się nie uzależnił stawia pytanie, to po co właściwie pali ??

Tomasz (anonim, 92.10.174.) 8 miesięcy temu

Mój kolega pali papierosy od dwudziestu lat i się nie uzaleznił.

marek (anonim, 77.252.46.) 1 rok temu

Mój wujek bierze i też twierdzi, że nie ma specjalnego uzależnienia, ale tolerancja jednak wzrasta, i trzeba zmieniać co jakiś czas na inne leki, które jednak powodują dużo skutków ubocznych- w jego przypadku są drogie terapie alternatywne, ale NFZ ich nie refunduje. Zaletą leków opioidowych (chyba, bo jestem laikiem są w/g lekarza mniejsze skutki uboczne niż u analogicznie działających leków przeciwbólowych typu ketanol itp.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły