Paul  (anonim, 94.31.82.) Warszawa 7 miesięcy temu

Gabapentyna to niezwykle szkodliwy lek.

Gabapentyna jest do bani i mogę tylko ostrzec. Powoduje nieprzyjemne skutki uboczne nawet przy niskich dawkach 100 mg. Ponadto jest niezwykle szkodliwy w połączeniu z tramadolem i powalił mnie na kolana. Mogę tylko doradzić każdemu, aby przepisano inny lek.

4 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Tina (anonim, 95.223.45.) 2 miesiące temu

Myślę, że to zaniedbanie, aby odradzać taki lek! Wiem o skutkach ubocznych, ale zawsze są one indywidualne i nie można ich uogólniać. Mam PnP i bardzo cierpię z powodu silnego bólu. Biorę go dopiero od 1 tygodnia, ból już znacznie się poprawił. Dla mnie warto. Jestem ostrożny, ale po prostu nie mogę już dłużej żyć z tym bólem.

Biggi (anonim, 217.225.91.) 3 miesiące temu

Witam czuję się tak samo, najpierw miałem gabapentynę, a teraz pregabalinę. Co teraz robisz, rezygnując ze swojego bólu. W 2023 roku miałem przepuklinę dysku z periformis, z powodu której dostałem polineuropatii. Będę wdzięczny za Twoją opinię

Lena  (anonim, 37.47.123.) 4 miesiące temu

Zgadzam się, biore ja krótko, teraz czuje taki wielki ból kości że nie moge chodzić, czy kakruszam rekami
Lek,Niepokój, bezsennos To są tortury

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

7 miesięcy temu

Dziękujemy za podzielenie się swoim przypadkiem.

Działania niepożądane leków - także gabapentyny - mogą, ale nie muszą wystąpić. Jest to sprawa indywidualna. To, że gabapentyna wywołała u Pana nieprzyjemne skutki uboczne nie oznacza, że u każdej innej osoby również tak będzie. Lekarze przepisują leki, aby pomóc pacjentom i kierują się swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem, dobierając lek do objawów danej osoby. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Łączenie ze sobą niektórych leków rzeczywiście może powodować wystąpienie interakcji i nasilenie lub pojawienie się skutków ubocznych terapii. Pamiędzy gabapentyną i tramadolem występuje interakcja określana jako bardzo istotna. Łączenie tych leków niesie ze sobą ryzyko i powinno mieć miejsce wyłącznie na wyraźne polecenie lekarza i pod jego kontrolą:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły