Marysia (anonim, 193.239.145.)
około 10 miesięcy temu, Warszawa

Witam, po badaniu krwi min na poziom wapnia i po telefonicznej ko...

Witam, po badaniu krwi min na poziom wapnia i po telefonicznej konsultacji z lekarzem rodzinnym brałam przez tydzień calpores. Poziom wapnia zwykłego był w środkowej normie natomiast wapnia zjonizowanego 1.17 (1.15-1.32) a pth 21.7 (12-88). Dodam że wcześniej nie supkenentiwakam wapnia ake od września brałam wit D obecnie 2000 jednostek oraz magnez. I dodam że głównie poszukuje przyczyn zawrotów /kołowania głowy. Zanim miałam telewizyte z lekarzem napisałam tu pytanie czy powinnam suplementowac wapń i Pani zasugerowała że nie bo więcej szkody jest z zbyt wysokiego poziomu wapnia min częstomocz. I faktycznie jak brałam tydzień ten wapń to miałam problem z częstymi wizytami w toalecie. Po odstawieniu w czwartek problem się zmniejszył ale mam znów wrażenie że trochę gorzej z zawrotami o skurczami łydek. Czy jest jakaś inna forma zwiększenia wapnia żeby przykre doleglueisci ustąpiły a nie pojawił się częstomocz?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

W takiej sytuacji wystarczy zwiększyć podaż wapnia w codziennej diecie. O tym, jakie produkty warto wprowadzić do codziennej diety, przeczyta Pani w tym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/16077/calperos-czy-jesli-moj-poziom-wapnia-jest-na-dolnej-granicy-normy-to-powinnam
Warto nadal stosować suplementację witaminy D3 i być może rozważyć zwiększenie podaży produktów bogatych w witaminy z grupy B, które wspomagają pracę komórek nerwowych. Niedobór tych witamin również może powodować, m.in. zawroty głowy, mrowienie i skurcze kończyn.
Przesyłam linki do materiałów, które mogą Panią zainteresować:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/witamina-d-czyli-nie-unikaj-slonca
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/witamina-b12-czy-trzeba-ja-suplementowac