Maria (anonim, 88.156.143.)
około roku temu, Warszawa

Co stosować zamiast leku Calperos w przypadku wystąpienia wysypki?

Dzień dobry. Mam całkowicie usuniętą tarczycę tydzień temu. Dostałam lek Calperos 1000, 2x1 kaps. Mam swędzące bąble i zaczerwienienie na udach, rękach, brzuchu. Lek odstawiłam. Przed operacją przyjmowałam Molekin forte D3 +K2 1x dziennie.
Co mogę stostować.
Pozdrawiam, z góry dziękuję za odpowiedź.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @suchy: Zachęcam do zgłoszenia działania niepożądanego:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

suchy (anonim, 83.23.231.)
około 3 miesięcy temu

mam to samo, od tych tabletek masakra jakaś. Zaczłęło się od swędzenia na nogach a teraz to już wszędzie... :/

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej takie jak świąd, wysypka czy pokrzywka to możliwe, ale rzadko występujące (u 1 do 10 na jedynie 10 000 pacjentów) działania niepożądane, jakie rozpoznano w przypadku leku Calperos. W przypadku podejrzenia wystąpienia tego typu niekorzystnych reakcji na lek należy zwrócić się do lekarza, zwłaszcza, że jest Pani w okresie pooperacyjnym i należy wykluczyć inne niż Calperos przyczyny zmian na skórze. Pilna konsultacja jest wskazana tym bardziej, że przerwała Pani stosowanie, czyli nie przyjmuje Pani zaleconej porcji wapnia.

Warto zwrócić uwagę, że Calperos to jeden z nielicznych produktów z wapniem, który ma status leku. W aptekach dostępne są inne produkty zawierające wapń w różnych związkach, jednak są to środki spożywcze - do suplementacji i uzupełniania diety, którym jednak nie można przypisywać właściwości leczenia chorób.

Załączam dodatkowe odpowiedzi na podobne pytania:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/11936/calperos-co-robic-w-przypadku-bolu-zoldka-w-zwiazku-ze-stosowaniem-leku-calpero
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/409/calperos-czy-jest-zamiennik-calperos-ktory-nie-powoduje-problemow-z-zoladkiem
oraz informacje dotyczące potrzeby reagowania w przypadku wystąpienia lub podejrzenia wystąpienia działanie niepożądanego leku:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow