annim (anonim, 89.64.60.)
około roku temu, Warszawa

Czy luźny śluzowaty stolec godzinę po przyjęciu tabletki Vibin mini to powód do przyjęcia dodatkowej tabletki?

dzień dobry mam pytanie dzisiaj godzine od przyjęcia tabletki antykoncepcyjnej vibin mini musiałam się wyróżnić jednak bylo to tylko zabarwiony ślub koloru żółtego minimalnej ilości czy mam przyjąć dodatkową tabletkę skoro na opakowaniu jest mowa o ostrej biegunkę? Proszę o odpowiedź

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Lek Vibin mini jest tabletką antykoncepcyjną i jest stosowany w celu zapobiegania ciąży. Każda z 21 różowych tabletek zawiera niewielką ilość dwóch różnych hormonów żeńskich, a mianowicie drospirenonu i etynyloestradiolu. 7 białych tabletek nie zawierających substancji czynnych są także nazywane tabletkami placebo.

Jeśli jest Pani w trakcie przyjmowanie białych tabletek, proszę się nie obawiać i spokojnie jutro o stałej porze przyjąć kolejną białą tabletkę.

Jeśli przyjmuje Pani różowe tabletki:
Jeżeli ostra biegunka wystąpiła w ciągu 3 do 4 godzin po przyjęciu różowej tabletki zawierającej substancje czynne, istnieje ryzyko, że substancje czynne z tabletki nie zostały całkowicie wchłonięte do organizmu. W takim przypadku może być konieczne stosowanie dodatkowej metody antykoncepcyjnej (na przykład prezerwatywy), aby zapobiec ciąży oraz należy możliwie szybko przyjąć jeszcze jedną różową tabletkę z rezerwowego opakowania. Jeżeli to możliwe, należy przyjąć ją w ciągu 12 godzin po normalnym czasie przyjmowania tabletki.

Nie jestem w stanie na podstawie Pani opisu wywnioskować czy dotyczy stanu ostrego czy nie, stąd decyzja dotycząca przyjęcia dodatkowej tabletki i dodatkowego zabezpieczenia mechanicznego (prezerwatywa), należy do Pani i zależy od Pani subiektywnego samopoczucia oraz faktu czy na co dzień takie stolce Pani miewała czy też jest to zwiastun jakiejś rozpoczynającej się infekcji.

W trakcie leczenia biegunki proszę pamiętać by leki typu Smecta oraz preparaty zawierające w składzie węgiel leczniczy mogą zmniejszać wchłanianie leków i powinny być przyjęte 4 godziny po zażyciu leków.

Załączam nasze dodatkowe materiały na temat antykoncepcji, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji