Magda (anonim, 78.9.147.) Warszawa 2 lata temu

Czym różni się węgiel aktywny od węgla z przypalonej pizzy?

Witam, czy lekko przypalona pizza zjedzona 2 godziny po przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej Vibin zaburza jej skuteczność? Węgiel aktywny zaburza wchłanianie dlatego mam wątpliwości.

4 odpowiedzi, 1 subskrybent

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Magda (anonim, 213.134.187.) 2 lata temu

Dziękuję bardzo za wytłumaczenie! Teraz już wszystko jasne :)

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Nie, po zjedzeniu przypalonej pizzy nie trzeba brać dodatkowej tabletki anykoncepcyjnej.

W dużym uproszczeniu - węgiel aktywny (węgiel aktywowany lub węgiel leczniczy) jest substancją otrzymywaną najczęściej z miazgi drzewnej, która poddawana została procesowi karbonizacji w 400–800 stopniach C (proces polegający na wzbogacaniu substancji organicznych w węgiel), a następnie aktywowana, co prowadzi do uzyskania silnych właściwości adsorpcyjnych (pochłaniających inne związki).

Przypalona pizza nie została poddana ani procesowi karbonizacji, ani aktywowania, a więc nie zawiera węgla aktywnego.

Magda (anonim, 213.134.187.) 2 lata temu

Czyli po zjedzeniu takiej pizzy nie trzeba brać dodatkowej tabletki? Czym różni się węgiel aktywny od przypalonego jedzenia?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Nie badano wpływu lekko przypalonej pizzy na skuteczność tabletki antykoncepcyjnej. Przypalenie węgla a węgiel aktywny z apteki to nie to samo - nie należy porównywać ze sobą tych dwóch sytuacji.

Proponuję zachować zdrowy rozsądek i nie dopatrywać się braku skuteczności tabletki po przypalonym posiłku - wystarczy przestrzegać zaleceń z ulotki. Producenci tabletek antykoncepcyjnych nie prowadzą badań różnych form posiłków na skuteczność swoich leków.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły