Monika (anonim, 195.210.25.) Wrocław 4 lata temu

Czy zwęglone jedzenie i przyjmowanie węgla może wpływać na skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry mam takie pytanie bo wiem że wegiel aktywny wpływa na skutecznksc tabletek antykoncepcyjnych ale czy ma na to wpływ jeśli zjemy coś zweglonego np. coś za długo przyspieszone na patelni czy np. z grilla? I mam pytanie ile węgla aktywnego wpływa na tabletki antykoncepcyjne i czy przyjecie jednej kapsułki ok. 150 mg 3 godziny przez tabletka będzie wpływać na jej wchłanianie?

5 odpowiedzi, 2 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Przypalone jedzenie nie ma właściwości węgla leczniczego kupowanego w aptece. Nie wpłynie więc na proces wchłaniania leków z przewodu pokarmowego.

Anonim (anonim, 5.173.49.) 2 lata temu

A gdyby była mocno przypalona? Także nie obniży to skuteczności? Nawet przy tabletkach aktywnych? Trzeba się tym przejmować?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Anonim:

Zjedzenie pizzerynki, która była lekko przypalona od spodu nie wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Atywia Daily.

Anonim (anonim, 5.173.49.) 2 lata temu

Czy zjedzenie pizzerynki która była lekko przypalona od spodu wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Atywia Daily? Dzisiaj zażyłam ostatnią tabletkę placebo 28.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Odpowiedź na bardzo podobne zadane przez Panią pytanie dotyczące węgla aktywnego, dawki i odstępu od innych leków została już udzielona:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/13664/wegiel-aktywny-czy-wegiel-aktywny-ktory-wydostal-sie-z-kapsulki-podczas-sprzat

Natomiast z opinią w sprawie wpływu smażonego jedzenia można zapoznać się poniżej: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/19022/leverette-czy-zjedzenie-zweglonego-kotleta-wplywa-na-oslabienie-skutecznosci-pi

Jednocześnie warto zauważyć, że węgiel aktywny jest stosowany w biegunce. Sama biegunka może być czynnikiem obniżającym skuteczność antykoncepcji.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły