Michaś (anonim, 5.173.177.)
około roku temu, Warszawa

Czy warto zażywać lek Mozarin?

Moziren to ścierwo
Raz wziołem i trzy dni zdychałem
Nie bierzcie tego syfu

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za podzielenie się tą opinią. Jak rozumiem w Pana przypadku wystąpiły nasilone działania niepożądane leku. Nie opisał Pan dokładnie jakie ("trzy dni zdychałem" może oznaczać dosłownie wszystko), dlatego trudno mi odnieść się do tego, co ewentualnie mogło być przyczyną, iż tak negatywnie zareagował Pan na ten lek.

Natomiast odradzanie innym rozpoczynania terapii lekiem Mozarin na podstawie tylko Pana doświadczeń jednak nie jest w pełni uprawnione, ponieważ są pacjenci, którzy z tego leczenia odnoszą korzyść.

Mozarin zawiera escitalopram - substancję stosowaną w depresji i zaburzeniach lękowych. Niepodjęcie przez pacjentów leczenia tych schorzeń, może mieć bardzo przykre konsekwencje dla ich życia i zdrowia. Załączam nasze artykuły na temat zdrowia psychicznego, które mogą pomóc przybliżyć sobie ten problem:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-stres
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-poradzic-sobie-z-nerwica

Rzeczywiście, każdy lek może powodować skutki uboczne, ale nie u każdego one wystąpią. Należy także zwrócić uwagę na wszystkie przeciwwskazania, środki ostrożności i informacje o zakazie łączenia z innymi lekami, dzięki którym leczenie może być bardziej bezpieczne.

W informacji o leku Mozarin można znaleźć informację, iż "Działania niepożądane zwykle ustępują po kilku tygodniach leczenia. Należy zaznaczyć, że wiele z nich może być również objawami leczonej choroby i ustąpią wraz z poprawą samopoczucia." Oczywiście są takie działania niepożądane, które powinny zmusić do niezwłocznej konsultacji z lekarzem i w niektórych przypadkach kurację trzeba rzeczywiście przerwać. Warto pod tym kątem zapoznawać się z ulotką, nasz portal w wielu przypadkach oferuje także opisy leków:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/50443/mozarin-tabletki-powlekane/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/50443/mozarin-tabletki-powlekane

Jeszcze raz zachęcam do lektury naszych artykułów, w których tłumaczymy, dlaczego czasami pacjencji czują się źle po lekach:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane