Leki na zapalenie spojówek

W schorzeniach związanych z zapaleniem spojówek i innych zaburzeniach spojówek stosuje się krople do oczu dostępne na receptę. Z preparatów bez recepty dostępna jest sól fizjologiczna mająca działanie fizyczne polegające na wymywaniu bakterii z powierzchni oka, pełni rolę higieniczną - oczyszcza oko z ewentualnej ropy. Zastosowanie znajdują też krople nawilżające oraz produkty zawierające rumianek, które maja łagodne działanie przeciwzapalne.

Przegląd ulotek dla pacjentów

Poniżej ulotki dla pacjentów, które zawierają treść związaną z tematem. Bierzemy pod uwagę wszystkie ulotki dostępne w wersji tekstowej1.


Metypred methylprednisolone
tabletki, produkt na receptę, H02AB

... półpasiec oczny; zapalenie w obrębie odcinka przedniego oka; rozlane zapalenie błony naczyniowej tylnego odcinka oka i zapalenie naczyniówki; współczulne zapalenie błony naczyniowej; alergiczne zapalenie spojówek; zapalenie rogówki; zapalenie naczyniówki i siatkówki; zapalenie nerwu wzrokowego; zapalenie tęczówki, zapalenie tęczówki i ciała rzęskowego.

w 99% aptek | znajdź Metypred w aptekach

identyczne wyniki: Medrol

Encorton prednisone
tabletki, produkt na receptę, H02AB

...enie naczyniówki i siatkówki; rozlane zapalenie błony naczyniowej tylnego odcinka oka; zapalenie nerwu wzrokowego; współczulne zapalenie naczyniówki; zapalenie przedniego odcinka oka; alergiczne zapalenie spojówek; zapalenie rogówki (nie związane z zakażeniem wirusem opryszczki lub zakażeniem grzybiczym); alergiczne owrzodzenie brzeżne rogówki.

w 99% aptek | znajdź Encorton w aptekach

Floxal ofloxacin
krople do oczu, produkt na receptę, S01AE

Lek stosuje się w zakażeniach przedniego odcinka oka, wywołanych drobnoustrojami wrażliwymi na ofloksacynę, takich, jak bakteryjne zapalenie spojówek, rogówki, brzegów powiek, worka łzowego, jęczmień, wrzód rogówki.

w 97% aptek | znajdź Floxal w aptekach

Unidox Solutab doxycycline
tabletki, produkt na receptę, J01AA

w 97% aptek | znajdź Unidox w aptekach

Doxycyclinum TZF doxycycline
kapsułki, produkt na receptę, J01AA

Zakażenia okulistyczne – w wyniku zakażeń wywołanych przez gronkowce i dwoinki rzeżączki, Haemophilus influenzae, przewlekłe zapalenie spojówek zwane jaglicą.

w 96% aptek | znajdź Doxycyclinum w aptekach

Floxal ofloxacin
maść do oczu, produkt na receptę, S01AE

Lek stosuje się w zakażeniach przedniego odcinka oka, wywołanych drobnoustrojami wrażliwymi na ofloksacynę, takich, jak przewlekłe zapalenie spojówek, zapalenie rogówki, wrzód rogówki, zakażenie chlamydiami.

w 94% aptek | znajdź Floxal w aptekach

Dexamethason Wzf 0,1% dexamethasone
zawiesina do oczu, produkt na receptę, S01BA

Lek wskazany do stosowania w leczeniu stanów zapalnych spojówki, rogówki i przedniego odcinka oka odpowiadających na leczenie steroidami, takich jak: zapalenie przedniego odcinka błony naczyniowej oka, zapalenie tęczówki, zapalenie ciała rzęskowego, alergiczne i wiosenne zapalenie spojówek, półpaścowe zapalenie rogówki, powierzchowne punkcikowe zapalenie rogówki oraz nieswoiste powierzchowne zapalenie rogówki.

w 90% aptek | znajdź Dexamethason w aptekach

Polcrom cromoglicic acid
krople do oczu, lek bez recepty, S01GX

Polcrom stosuje się: w alergicznym zapaleniu spojówek i rogówki (w tym wiosennym i sezonowym).

w 88% aptek | znajdź Polcrom w aptekach

Dexamytrex dexamethasone+gentamicin
maść do oczu, produkt na receptę, S01CA

Lek stosuje się w zakażeniach przedniego odcinka oka, wywołanych drobnoustrojami wrażliwymi na gentamycynę, takich, jak bakteryjne zapalenie spojówek, zapalenie rogówki – bez uszkodzenia nabłonka i uszkodzenia brzegów powiek wykazujących intensywne objawy zapalenia oraz oraz we wtórnie zakażonym zapaleniu alergicznym spojówek i brzegów powiek.

w 88% aptek | znajdź Dexamytrex w aptekach

Gentamicin WZF 0,3% gentamicin
krople do oczu, produkt na receptę, S01AA

Gentamicin WZF 0,3% stosuje się: w ostrych i przewlekłych bakteryjnych zapaleniach spojówek, krawędzi powiek, woreczka łzowego; w zapaleniach i owrzodzeniach rogówki wywołanych przez bakterie wrażliwe na gentamycynę; profilaktycznie przed i po wykonaniu zabiegów chirurgicznych na gałce ocznej.

w 80% aptek | znajdź Gentamicin w aptekach

Zabak ketotifen
krople do oczu, lek bez recepty, S01GX

ZABAK jest stosowany do leczenia objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek.

w 78% aptek | znajdź Zabak w aptekach

Biodacyna Ophthalmicum 0,3% amikacin
krople do oczu, produkt na receptę, S01AA

Lek Biodacyna Ophthalmicum 0,3% stosuje się w leczeniu bakteryjnych zakażeń oka: w zapaleniu spojówki, rogówki, w zapaleniu brzegów powiek i woreczka łzowego, w leczeniu jęczmienia.

w 77% aptek | znajdź Biodacyna w aptekach

Depo-Medrol methylprednisolone
iniekcja, produkt na receptę, H02AB

w 76% aptek | znajdź Depo-Medrol w aptekach

Vigamox moxifloxacin
krople do oczu, produkt na receptę, S01AE

Krople do oczu VIGAMOX są stosowane do leczenia bakteryjnych zakażeń oka (zapalenia spojówek).

w 73% aptek | znajdź Vigamox w aptekach

Allergocrom cromoglicic acid
krople do oczu, lek bez recepty, S01GX

Lek stosuje się w przypadku wystąpienia ostrych i przewlekłych zapaleń spojówek.

w 68% aptek | znajdź Allergocrom w aptekach

Dexamytrex dexamethasone+gentamicin
krople do oczu, produkt na receptę, S01CA

Lek stosuje się w zakażeniach przedniego odcinka oka, wywołanych drobnoustrojami wrażliwymi na gentamycynę, takich jak bakteryjne zapalenie spojówek, zapalenie rogówki – bez uszkodzenia nabłonka i uszkodzenia brzegów powiek z silnymi objawami zapalenia oraz we wtórnie zakażonym zapaleniu alergicznym spojówek i brzegów powiek.

w 67% aptek | znajdź Dexamytrex w aptekach

Oflodinex ofloxacin
krople do oczu, produkt na receptę, S01AE

Oflodinex jest lekiem w postaci kropli do oczu przeznaczonym do leczenia powierzchownych zakażeń oka, takich jak: zapalenie spojówek zapalenie rogówki.

w 64% aptek | znajdź Oflodinex w aptekach

Levofloxacin Adamed levofloxacin
krople do oczu, produkt na receptę, S01AE

Jednym z rodzajów zakażenia w tej okolicy jest bakteryjne zapalenie spojówek, które jest zakażeniem powierzchniowej warstwy przedniej części oka (spojówki).

w 63% aptek | znajdź Levofloxacin w aptekach

Diphergan promethazine
syrop, produkt na receptę, R06AD

Wskazania do stosowania: choroby alergiczne: katar sienny, zapalenia spojówek, zmiany skórne o słabym nasileniu, dermografizm; choroba lokomocyjna; uspokajająco przed i po zabiegach chirurgicznych; jako lek uzupełniający w leczeniu bólu pooperacyjnego.

w 62% aptek | znajdź Diphergan w aptekach

Olodon Free olopatadine
krople do oczu, produkt na receptę, S01GX

Lek Olodon Free jest przeznaczony do leczenia przedmiotowych i podmiotowych objawów sezonowego alergicznego zapalenia spojówek.

Alergiczne zapalenie spojówek.

w 59% aptek | znajdź Olodon w aptekach

Encortolon prednisolone
tabletki, produkt na receptę, H02AB

...Zapalenie naczyniówki i siatkówki Rozlane zapalenie błony naczyniowej tylnego odcinka oka Zapalenie nerwu wzrokowego Współczulne zapalenie naczyniówki Zapalenie przedniego odcinka oka Alergiczne zapalenie spojówek Zapalenie rogówki (nie związane z zakażeniem wirusem opryszczki lub zakażeniem grzybiczym) Alergiczne owrzodzenie brzeżne rogówki Choroby układu oddechowego Beryloza Zespół Löfflera nie poddający...

w 59% aptek | znajdź Encortolon w aptekach

Atecortin hydrocortisone+oxytetracycline+polymyxin b
zawiesina do oczu i uszu, produkt na receptę, S03CA

Wskazania do stosowania W okulistyce: bakteryjne zapalenie spojówek i brzegów powiek, woreczka łzowego, rogówki; po zabiegach chirurgicznych na gałce ocznej (po całkowitym zabliźnieniu się rany, czyli po około 8 do 10 dniach od zabiegu).

w 57% aptek | znajdź Atecortin w aptekach

Oftahist olopatadine
krople do oczu, produkt na receptę, S01GX

Lek Oftahist jest przeznaczony do leczenia objawów ocznych (świąd, łzawienie, zaczerwienienie, obrzęk powiek i spojówek) u pacjentów z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek.

Alergiczne zapalenie spojówek.

w 53% aptek | znajdź Oftahist w aptekach

Moxifloxacin Polpharma moxifloxacin
krople do oczu, produkt na receptę, S01AE

Krople do oczu Floxamic Neo są stosowane do leczenia bakteryjnych zakażeń oka (zapalenia spojówek).

w 41% aptek | znajdź Moxifloxacin w aptekach

Starelltec Alergia
krople do oczu, lek bez recepty

Lek Starazolin Alergia jest przeznaczony do leczenia objawów ocznych (świąd, łzawienie, zaczerwienienie, obrzęk powiek i spojówek) u pacjentów z rozpoznanym sezonowym alergicznym zapaleniem spojówek.

Alergiczne zapalenie spojówek.

w 39% aptek | znajdź Starelltec w aptekach

Cusicrom 4% cromoglicic acid
krople do oczu, produkt na receptę, S01GX

Lek Cusicrom 4% jest przeznaczony do leczenia chorób alergicznych oczu, takich jak: sezonowe i całoroczne alergiczne zapalenie spojówek, wiosenne zapalenie rogówki i spojówek, alergiczne (atopowe) zapalenie rogówki, alergie związane z używaniem soczewek kontaktowych.

w 39% aptek | znajdź Cusicrom w aptekach

Allergo-Comod cromoglicic acid
krople do oczu, lek bez recepty, S01GX

Wskazaniem do stosowania jest ostre i przewlekłe alergiczne zapalenie spojówek, np. zapalenie spojówek spowodowane katarem siennym, wiosenne alergiczne zapalenie rogówki i spojówek.

w 38% aptek | znajdź Allergo-Comod w aptekach

Ketotifen WZF ketotifen
tabletki, produkt na receptę, R06AX

Ketotifen WZF to lek przeciwalergiczny zawierający ketotifen, który stosuje się u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 3 lat: w zapobieganiu napadom duszności u pacjentów chorych na astmę oskrzelową; w leczeniu objawów dotyczących nosa i oczu, związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa i alergicznym zapaleniem spojówek (takich jak zatkany nos, duża ilość wodnistej wydzieliny z nosa, swędzenie nosa, częste kichanie, zaczerwienienie oczu, łzawienie, swędzenie oczu).

w 34% aptek | znajdź Ketotifen w aptekach

Allergodil azelastine
krople do oczu, lek bez recepty, S01GX

Wskazaniami do stosowania leku Allergodil, krople do oczu są: leczenie i profilaktyka objawów alergicznego sezonowego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 4 lat; leczenie objawów całorocznego alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat.

w 34% aptek | znajdź Allergodil w aptekach

Chcesz wyszukać wśród leków dowolnego terminu?

Przejdź do wyszukiwarki w ulotkach

1 Wszystkie ulotki w formacie PDF, które zawierają treść tekstową (nie obraz). Wyszukiwanie jest automatyczne, Gdzie po lek nie ponosi odpowiedzialności za treść w ulotkach.

Potrzebujesz recepty lub konsultacji lekarza?

umów wizytę Internista