Wkładki domaciczne

Produkt na receptę

Mirena przyrząd

Lek Mirena to antykoncepcyjny system terapeutyczny w kształcie litery „T”, który po umiejscowieniu w macicy uwalnia hormon - lewonorgestrel.

Produkt na receptę

Kyleena przyrząd

Lek Kyleena to antykoncepcyjny system terapeutyczny w kształcie litery „T”, który po umiejscowieniu w jamie macicy uwalnia hormon - lewonorgestrel.

Produkt na receptę

Levosert przyrząd

Levosert to domaciczny system terapeutyczny uwalniający hormon - lewonorgestrel. System ten może być stosowany jako metoda antykoncepcji; wskazaniem do jego stosowania są także nadmierne krwawienia miesiączkowe.

Produkt na receptę

Jaydess przyrząd

Lek Jaydess to antykoncepcyjny system terapeutyczny w kształcie litery „T”, który po umiejscowieniu w jamie macicy uwalnia hormon - lewonorgestrel.

Wkładka domaciczna, inaczej spirala antykoncepcyjna lub z angielskiego skrót IUD, zakładana jest nawet raz na kilka lat. Jest umieszczana w macicy przez lekarza ginekologa w czasie menstruacji.

Przed założeniem wkładki, lekarz może zlecić różne badania, gdyż ta metoda zapobiegania ciąży jest przeznaczona dla zdrowych kobiet. Wkładka zawiera pojemniczek z hormonem - lewonorgestrelem, który jest stopniowo uwalniany przez kilka lat, co pozwala na rzadką zmianę wkładek.

Ich dodatkową zaletą jest hamowanie rozrostu endometrium u pacjentek, które je stosują oraz hamowanie rozrostu mięśniaków.

Wkładka nie jest wyczuwalna dla kobiety ani dla partnera seksualnego.

Jest to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji, nie jest jednak pozbawiona wad - możliwe jest występowanie plamień międzymiesiączkowych oraz obfitych menstruacji. Ważnym aspektem jest odpowiedni wybór lekarza, któremu powierzymy zakładanie wkładki.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 26.04.2019 13:36:47

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Co może być powodem bólu i krwawień podczas stosunku przy założonej wkładce Kyleena?
W styczniu tego roku miałam założoną wkładkę Kyleena. Od tamtej pory przez większość dni w każdym miesiącu krwawię i plamię. Ostatnio po stosunku mia...
odpowiada Karolina Siayor-Pietrzak

Czy ból głowy może być skutkiem ubocznym wkładku Jaydess?
2 dni temu założyłam wkładkę jaydess i dziś boli mnie bardzo głowa. Czy jest to skutek uboczny? Czy to minie po czasie?
odpowiada Olga Sierpniowska

Jak długo działa system Levosert 52 mg?
Witam. Lekarz poinformował mnie ze lek Levosert 52mg przedłużył swoje działanie o rok ( mam na 3 lata). Ponoć naukowcy przeprowadzili badania i lek dz...
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy mogę prosić lekarza o przycięcie nitek do systemu Kyleena? Jaka długość nitek będzie bezpieczna?
Witam... Czuję dyskomfort jeżeli chodzi długość nitek wkładki. Niedługo mam pierwsza kontrol po założeniu wkładki, czy mogłabym prosić o ich przecię...
odpowiada Olga Sierpniowska

Jak długo mogą utrzymywać się działania niepożądane po usunięciu wkładki Kyleena?
Witam, po jakim czasie powinny ustapic objawy zlego samopoczucia po wyjeciu wkladki kyleena?
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy wkładka Kyleena źle wpływa na cerę?
Witam ...Mam pytanie za tydzień mam mieć założoną wkładkę Kyleena...Mam problemy z cerą...ostatnio brałam tabletki antykoncepcyjne Cerazette po tygodn...
odpowiada Agnieszka Soroko

Na Twoje pytania w temacie wkładki domaciczne odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.