---

... (anonim, 79.185.161.) Warszawa 3 lata temu

Czy założenie Mireny jest bardzo bolesne?

Czy założenie mireny jest bardzo bolesne?

30 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Pacjetka (anonim, 45.159.237.) 14 dni temu

Mnie bolało pomimo że lekarka podała mi przed zabiegiem ketonal. Pierwszy dzień po założeniu było nawet ok dopiero wieczorem zaczął pojawiać się ból. Ja chyba nie jestem odporna . Brzuch wydęty, dyskomfort macicy kłocie jajników woogle uczucie jakbym miała ciało obce dziwne to. Jestem 3 dzień po zabiegu i dalej bóle się pojawiają możniejsze raz słabsze mam nadzieję że to była dobra decyzja bo jak narazie to jestem jakaś przerażona.

Klaudia (anonim, 104.28.40.) 37 dni temu

Miałam zakładaną mirene 3 dni temu. Takiego bólu nie czułam nigdy w życiu, już po pół godziny od zabiegu miałam ochotę jechać na sor żeby mi ją wyciągnęli płakałam i mdlałam na przemian z bólu. Dziś 3 dzień od aplikacji i mam jeszcze co jakiś czas skurcze i plecy bolą. Nikt mnie nie uświadomił przed założeniem że to tak boli, miałam zakładana podczas okresu.

Ewelina (anonim, 77.222.236.) 3 miesiące temu

Miałam zakładaną wczoraj Mirenę ze wzgledu na endometriozę i dwie przebyte wcześniej operacje oraz co wraz z tym idzie bardzo obfite miesiączki. Przyznam szczerze ,że mnie bardzo mocno bolało,ból jak przy porodzie ,całe szczęście że trwało to kilka minut bo dłużej bym nie wytrzymała. Mam nadzieję ,że nic się z tą wkładką nie będzie działo i że drugi raz nie będę musiała cierpieć.

Magda  (anonim, 88.156.132.) 6 miesięcy temu

Założyłam z racji bolących i obfitych okresów. Bolało jak ch*****! Nigdy. Takiego bólu nie przeżyłam. Zemdlałam. Dziś jest w sumie 3 dzień. Są skurcze. Mam nadziej że wkrótce ustąpią. Nie chce żałować swojej decyzji.

Ewelina (anonim, 192.109.132.) 9 miesięcy temu

Myślę, że trzeba znaleźć lekarza, który ma duże doświadczenie i założy wtedy, kiedy jest na to najlepszy czas w cyklu. I wtedy ten zabieg nie będzie bolesny. U mnie trwało to może minutę a dodam, że lekarz proponował mi 3 dzień miesiączki ale musiałam założyć dwa dni przed okresem więc obawiałam się dużego bólu. Pani doktor sprawdziła i stwierdziła, że powinno się udać. Minutę, może dwie trwało to wszystko. Dyskomfort był. Żadna przyjemność ale nie bolało.

Gość  (anonim, 192.109.132.) 9 miesięcy temu

Zabieg był mało przyjemny ale to raczej dyskomfort niż ból. Trwał bardzo krótko. Spokojnie nawet osobowy bardzo wrażliwe mogą wytrzymać. Zrobiło mi się słabo wstając ale nie z powodu dyskomfortu ale dlatego, że naczytałam się strasznych relacji w internecie i tak się bardzo bałam, że jak było po wszystkim to prawie orła wywinelam z fotela.
Silne skurcze pojawiły się jakieś 15 min po aplikacji. Byłaby bolesne. Bałam się że nie będę w stanie samodzielnie wrócić do domu. Po pół godziny minęło. Cały dzień bardzo dobrze się czułam. kolejnego ranka znów miałam skurcze, nie tak silne. Wzięłam nospe. Plamię od założenia. Lekarz uprzedal, że tak może być bo jest to dosyć częste. Powinno minąć po pierwszym cyklu. Czekam :)

Inez (anonim, 83.10.117.) 10 miesięcy temu

Wczoraj miałam założona hormonalna. Mam tyłozgięcie. Nie wiedziałam że przy nim mogą być trudności z założeniem. Ból okropny bez znieczulenia. Koncowo udało się wreszcie założyć ale mała trauma jest. Radzę innym dziewczynom przed zabiegiem łyknąć coś na znieczulenie. Ja nie miałam takiej wiedzy niestety. Lekko nie było.

Agnieszka (anonim, 5.173.151.) 11 miesięcy temu

Miałam zakładaną wczoraj, pierwszy dzień miesiączki bolało jedną minutę, spodziewałam się masakry i rzezi a było całkiem ok

Paula  (anonim, 195.206.116.) 11 miesięcy temu

Nie mam pojęcia od czego to zależy. Dzisiaj założyłam druga spirale. Pierwsza bezbolesna, tak że bez żadnych stresów mogłam zalozyc drugą a tu szok, czuję się jak tuż po porodzie naturalnym, bolało jak cholera, nie dziwie że niektóre kobiety mdleją. Jestem osobą dość mocno odporna na ból więc dałam radę na spokojnie, gdyby nie fakt że nie trzeba o niczym myśleć przez 5 lat to chyba kolejnej już bym nie założyła

Ania (anonim, 188.147.108.) 11 miesięcy temu

Nie jest bolesne, raczej nieprzyjemne i dla wprawionego lekarza to 2 min i po sprawie.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

11 miesięcy temu

Do @Ata1:

Można zastosować ibuprofen w dawce 400 mg lub diklofenak w dawce 25 mg na dwie godziny przed założeniem wkładki. Przyjęcie środków przeciwbólowych warto wcześniej skonsultować z lekarzem przeprowadzającym zabieg.

Przykładowe leki z tymi składnikami:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/37115/ibuprom-max-sprint-kapsulki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/83796/voltaren-express-forte-kapsulki/apteki

Ata1 (anonim, 31.178.253.) 11 miesięcy temu

Jaki zestaw przeciwbólowych sobie zaaplikować do zakładanie spirali? Poprzednią miałam ze znieczuleniem ogólnym, ale teraz muszę na żywca... Dodam, że każde badanie ginekologiczne czy cytologia to dla mnie strasznie nieprzyjemna rzecz, więc na pewno muszę wziąć jakieś silne przeciwbólowe na ten zabieg.

Nana (anonim, 82.168.234.) 11 miesięcy temu

zakładałam dziś Mirene. ból okropny. zemdlałam. a co najlepsze za pierwszym podejściem ginekolog założył ją za nisko. więc jeszcze raz musiałam to przechodzić wszystko. zakładałam o 16 jest 20 a ja wciąż czuje okropny ból aż na wymioty mnie zbiera. gdy się poruszę boli jeszcze bardziej. żałuję jak narazie swojej decyzji. ciekawe jak będzie za jakiś czas. ponieważ miałam wskazanie założenia mireny na krwotoki podczas miesiączki

Dżasta (anonim, 213.109.34.) 12 miesięcy temu

Zakładałam 2 tygodnie temu. Zabieg dla mnie trochę nie przyjemny, ale do zniesienia. Mimo tyłozgięcia macicy nie był to jakiś potworny ból. Odczuwałam tylko trochę brzuch w dolnej części. Przed wizytą wzięłam ibuprom sprint i może to poprawiło samopoczucie po zakładaniu wkładki. Nie ma się czego bać.

Monika  (anonim, 92.40.192.) 13 miesięcy temu

Byłam wczoraj założyć wkładkę , pierwszy raz. Nastawiona byłam na dyskomfort taki jak przy pobieraniu cytologi - opinie koleżanek. Mieszkam w uk , wkładkę zakładano mi w przychodni przez wyspecjalizowana do tego osobę. Ból okropny! Miałam 3 próby założenia , po drugiej próbne dostałam zastrzyk ze znieczuleniem , okropne przeżycie . Wkładki nie udało się założyć .

Kasia (anonim, 5.173.72.) 15 miesięcy temu

Witam wkładkę miała zakładana miesiąc temu .Mam tyłozgięcie macicy bardzo duże ale nie odczuwałam żadnego bólu ani podczas zakładania ani później.

Magda (anonim, 90.143.160.) 18 miesięcy temu

Właśnie Dziś wyjęłam mirene. Nic nie bolało (a bałam się strasznie bo za dużo się na czytałam)I za jednym razem założyłam następną, zakładanie było 3 sekundowym bólem ale do wytrzymania bardziej bym powiedziała szczypnięciem.Także dziewczyny głęboko oddychać i się nie bać.

Beti (anonim, 194.169.226.) 1 rok temu

Ja się zastanawiam czy założyć wkładkę. Lekarz mi zachwala, w znieczuleniu ogólnym, bo mam endometriozę , jestem po dwóch operacjach i jestem po cesarce. Proszę napiszcie czy się po tym tyje czy odczuwa się jakiś dyskomfort, czy boli po zabiegu, ile się po nim dochodzi do siebie.

Paulinka (anonim, 77.166.149.) 1 rok temu

Bolało okropnie. Dawno nie czułam aż tak silnego bólu. W ten sam dzień w pracy zemdlałam, bo miałam takie silne skurcze. Gdy poszłam później do lekarza to dal mi na to Tramadol. Mam nadzieję, że działanie tej spirali odnośnie bolesnego okresu będzie dobre i że nie będę żałowac tego bólu..

Elizabet (anonim, 5.184.88.) 2 lata temu

Jest to dość niekomfortowe uczucie ,ale nie bolesne. Mam 3 wkładke i nie wyobrażam sobie powrotu do tabketek . Moje miesiaczki trwaly długo i byly bardzo obfite. Teraz to ja wiem że zyje.

Miczka (anonim, 77.114.226.) 2 lata temu

Wkładkę zaklada się podczas miesiączki i wtedy nie trzeba rozs,erzac szyjki macicy, które może być niebezpieczne

izzzz (anonim, 31.61.254.) 2 lata temu

zakładałam 2 tyg. temu- zabieg praktycznie bezbolesny, bardzo szybkimi sprawnie wykonany przez lekarza. Teraz pojawił się okres - bardzo obfity, a z tego powodu założyłam wkładkę… poczekam i zobaczymy, mam nadzieję że zadziała bo inaczej nie da się normalnie funkcjonować. Miałam krwotoki.

Kasia (anonim, 89.64.77.) 2 lata temu

Miałam Mirenę prawie 7 lat, zakładanie dosyć bolało, ale nie długo. Leki przeciwbólowe zażyte przed badaniem trochę pomogły. Wyjmowanie nic nie bolało. Za tydzień zakładam następną. Dla mnie ta metoda najlepsza . Polecam

Edyta (anonim, 31.61.183.) 2 lata temu

Nie jest to przyjemny zabieg. Dodam, że rodziłam przez cesarskie cięcie i mam tzw.tyłozgięcie macicy. Może to wpłynęło na ból przy aplikacji. Trwa to około 10 minut. Najpierw zakłada się wziernik jak przy pobraniu cytologii, dezynfekuje a potem najgorsza część czyli stopniowe rozszerzanie szyjki macicy. Boli! Potem aplikacja spirali. Ledwo zeszłam z fotela. Dochodziłam do siebie około 45 minut. Ketonal, paracetamol i Pyraligina - taką końską dawkę dostałam. Myślę, że powinno się podać jakieś miejscowe znieczulenie. Już się zastanawiam czy wyjęcie tej spirali boli tak samo.

Aga (anonim, 188.146.102.) 2 lata temu

Założenie bolało strasznie ale ja mam tyłozgięcie i to ponoć przez to. Szczerze byłam nastawiona na ból ale to przeszło moje oczekiwania - zakręciło mi się w głowie, było niedobrze, gorąco i miałam mroczki przed oczyma, jadąc do domu miałam ochotę rozjechać każdego faceta po drodze.

Ardenss (anonim, 46.134.72.) 3 lata temu

Mnie nie bolało założenie wkladki.

ewa (anonim, 77.46.44.) 3 lata temu

mnie akurat bolało, wcześniej wzięłam ketonal, ale i tak lekarka musiała mnie dodatkowo znieczulać bo nie dała rady założyć

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Dziękujemy za tę informację.

Justyna  (anonim, 46.134.115.) 3 lata temu

W czwartek miałam założoną,nie duży dyskomfort raczej słaby ból

Katarzyna Domagała Farmaceuta

3 lata temu

Pytanie należy Pani skierować do ginekologa, który zna dokładny przebieg procesu i reakcję pacjentek. Farmaceuta nie uczestniczy w zakładaniu wkładki, więc nie ma możliwości oceny, czy zakładanie boli.
Niestety, na naszym forum pacjentki nie wypowiadały się dotychczas w tym temacie: https://www.gdziepolek.pl/tematy/mirena/opinie-i-pytania

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły

)