Statystyki

Leki na potencję bez recepty

Środek spożywczy

Braveran tabletki

Zawiera naturalne wyciągi roślinne, argininę, cynk, selen i witaminę E, które wspomagają utrzymanie sprawności seksualnej. Składniki aktywne zwiększają popęd seksualny oraz pomagają wywołać i wzmocnić erekcję. Dodatkowo utrzymują odpowiedni poziom testosteronu we krwi i wykazują działanie ochronne na męskie komórki rozrodcze.

Środek spożywczy

Doppelherz Aktiv Dla Mężczyzn kapsułki

Zawiera wyciąg z korzenia Maca i żeń-szenia, które poprawiają libido i wzmacniają erekcję oraz witaminy i minerały korzystnie wpływające na produkcję męskich komórek rozrodczych.

Środek spożywczy

Doppelherz Aktiv Men Lider kapsułki

Zawiera L-argininę, która wspomaga osiągnięcie i utrzymanie stanu pobudzenia seksualnego. Polecany szczególnie mężczyznom po 40. roku życia, narażonym na stres i przemęczenie.

Lek bez recepty

Inventum tabletki do ssania/gryzienia/żucia

Zawiera sildenafil. Dostępny bez recepty doustny lek w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu zaburzeń erekcji (niezdolności do uzyskania lub utrzymania wzwodu). Lek przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn i nie jest wskazany poniżej 18 roku życia.

Lek bez recepty

Maxigra Go tabletki do rozgryzania i żucia

Zawiera sildenafil. Doustny lek (w postaci tabletek do rozgryzania i żucia) dostępny bez recepty, stosowany w leczeniu zaburzeń erekcji (niezdolności do uzyskania lub utrzymania wzwodu) u dorosłych mężczyzn. Lek przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn i nie jest wskazany poniżej 18 roku życia.

Lek bez recepty

Maxon Active tabletki powlekane

Zawiera sildenafil. Dostępny bez recepty doustny lek w postaci tabletek powlekanych, stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu zaburzeń erekcji (niezdolności do uzyskania lub utrzymania wzwodu). Lek przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn i nie jest wskazany poniżej 18 roku życia.

Lek bez recepty

Mensil tabletki do rozgryzania i żucia

Zawiera sildenafil – substancję, która wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych prącia, przez co możliwy jest zwiększony napływ krwi do prącia podczas pobudzenia seksualnego i osiągnięcie erekcji. Przed zażyciem tego leku należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, ponieważ sildenafilu nie można łączyć razem z lekami nasercowymi z grupy azotanów, np. Effoxem czy Nitrocardem.

Środek spożywczy

Permen Go! tabletki

Zawiera wyciąg z żeń-szenia i L-argininę, które pomagają wywołać i utrzymać erekcję, a pozostałe składniki poprawiają mikrokrążenie.

Środek spożywczy

Permen King tabletki

Zawiera wyciąg z żeń-szenia i L-argininę, które pomagają wywołać i utrzymać erekcję, a buzdyganek naziemny poprawia sprawność seksualną i wzmacnia libido.

Lek bez recepty

Silcontrol tabletki powlekane

Produkt w kategorii: układ moczowo-płciowy i hormony płciowe, leki urologiczne, inne leki urologiczne (ze spazmolitykami) (kategoria ATC G04BE).

Lek bez recepty

Valinger tabletki powlekane

Preparat Valinger jest doustnym lekiem zawierającym sildenafil, przeznaczonym do stosowania w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn.

W aptekach znajdziemy środki na problemy z erekcją dostępne bez recepty. Można je podzielić na zawierające sildenafil, odpowiedniki leku wydawanego na receptę (który ma wyższą dawkę) oraz produkty niebędące lekami - na przykład zawierające L-argininę oraz inne produkty ziołowe. W jaki sposób można wspomóc się tabletkami na potencję bez recepty, a kiedy należy udać się do lekarza? Nawet w przypadku leków na potencję bez recepty należy uważać na skutki uboczne, na przykład przy problemach z sercem.

Czy potencja i libido to to samo?

Potencja jest to zdolność mężczyzny do osiągnięcia i utrzymania erekcji, tak więc impotencja oznacza brak tej zdolności. Z kolei libido to inaczej pociąg seksualny. Widzimy, że te pojęcia nie są tożsame, więc mimo iż niskie libido i impotencja mogą występować razem, to nie zawsze musi tak być.

Skąd się biorą problemy z erekcją?

Przyczyn impotencji może być bardzo wiele, m.in.:

Warto więc wybrać się do lekarza, by ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy i ewentualnie rozpocząć leczenie choroby, która mogła spowodować zaburzenia erekcji.

Sildenafil - cudowne tabletki na potencję?

Od niedawna bez recepty otrzymać można lek wcześniej wydawany tylko z polecenia lekarza, który od ponad 20 lat umożliwia mężczyznom i ich partnerkom odbycie satysfakcjonujących zbliżeń, m.in.: Maxigra Go, Inventum, Maxon Active oraz Mensil - wszystkie dostępne bez recepty, zawierają po dwie tabletki 25 mg sildenafilu. Jest to minimalna dawka substancji stosowana jednorazowo w leczeniu zaburzeń erekcji.

Sildenafil wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększając przy tym napływ krwi do prącia pod warunkiem podniecenia seksualnego.

Tabletkę przyjmuje się na minimum godzinę przed stosunkiem. Działanie może utrzymywać się nawet przez 6 godzin, więc nie ma potrzeby ponownego przyjmowania leku, jeśli do zbliżenia nie dojdzie w zaplanowanym czasie. Nie należy obawiać się niespodziewanych efektów zażycia leku. Erekcja następuje dopiero w wyniku stymulacji seksualnej i może utrzymywać się ponad 30 minut. Nie zalecane jest przyjmowanie więcej niż jednej dawki leku dziennie.

Przed przyjęciem preparatu, należy przeczytać dokładnie ulotkę i upewnić się, że nie występują żadne przeciwwskazania, np. zaburzenia sercowo-naczyniowe w przypadku sildenafilu.

Preparaty roślinne i inne środki na potencję

W aptekach dostępnych bez recepty jest wiele preparatów wspierających męskość, poza grupą leków zawierających sildenafil, o mniej lub bardziej udowodnionej skuteczności, m.in.: Braveran, Erekton Fast, Doppelherz Aktiv dla mężczyzn, Doppelherz Aktiv Men Lider, Olimp Erekton Max, Permen Go!, Permen King. Są to preparaty zawierające substancje pomagające osiągnąć i utrzymać stan podniecenia seksualnego, np. L-argininę, wyciąg z korzenia Maca, wyciąg z korzenia żeń-szenia. Jest to opcja dla mężczyzn, którzy chcą spróbować naturalnych preparatów albo stosowanie sildenafilu jest u nich przeciwwskazane.

Leki na potencję na receptę

Poza lekami dostępnymi bez recepty, na polskim rynku można otrzymać również wiele preparatów wydawanych z przepisu lekarza. Jeżeli okazuje się, że zmiana trybu życia ani inne działania nie pomagają w zaburzeniach erekcji, to lekarz zwykle zaleca rozpoczęcie stosowania preparatów próżniowych lub leków na potencję na receptę:

lub rzadziej stosowane:

Jeśli takie leczenie nie pomaga, można zastosować iniekcje preparatów do ciał jamistych prącia lub aplikację leków bezpośrednio do cewki moczowej, np. PGE 1 (alprostadyl).

W ostateczności może okazać się konieczne protezowanie prącia.


redaktor: Dina Dąbrowska
ostatnia zmiana: 02.07.2019 08:21:21

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Jakie są sposoby leczenia przedwczesnego wytrysku?
jaki jest skuteczny lek na przedwczesny wytrysk
odpowiada Aleksandra Żywiec-Pelczar

Jakie preparaty na potencję są dostępne w aptece bez recepty?
Witam co moglbym kupic na lepsza erekcje mam 34 lata dziekuje
odpowiada Aleksandra Żywiec-Pelczar

Czy lek Vytaros będzie skuteczny, jeśli choruję na cukrzycę typu 2?
witam mam 67 lat mam cukrzyce typu2 brak wzwodu cz kremvitaros mi pomoze
odpowiada Agnieszka Stankiewicz

Czy na portalu GdziePoLek otrzymam lek Maxigra Go po 4 tabletki?
Dobry wieczór, czy dostanę maxigre go 4 tab?
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy sporadycznie mogę zażyć Mensil, jeśli przyjmuję leki Nebilet i Co-Bespres?
Czy sporadycznie mogę zażyc Mensil biorac leki Nebilet i CoBespres.
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy Inventum opóźni wytrysk?
Czy inwentum opuzini wytrysk
odpowiada Katarzyna Domagała

Na Twoje pytania w temacie leki na potencję odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.