Leki na potencję

Zaburzenia erekcji nie są wcale rzadkością, szacuje się, że problem ten dotyczy prawie 1,5 miliona mężczyzn. Przyczyny tej wstydliwej dolegliwości mogą być różne, począwszy od stresu, a na innych poważnych jednostkach chorobowych kończąc. Bardzo często problemy ze wzwodem mogą być również działaniem niepożądanym przyjmowanych leków.

Leki na potencję bez recepty

Duża grupa mężczyzn rozwiązania tego problemu poszukuje w aptece. Dostępnych jest wiele preparatów wspierających męskość, o mniej lub bardziej udowodnionej skuteczności. Od niedawna bez recepty otrzymać można lek wcześniej wydawany tylko z polecenia lekarza, który od ponad 20 lat umożliwia mężczyznom i ich partnerkom odbycie satysfakcjonujących zbliżeń.

Maxigra Go, Inventum, Maxon Active oraz Mensil, wszystkie dostępne bez recepty, zawierają po dwie tabletki 25 mg sildenafilu. Jest to minimalna dawka substancji stosowana jednorazowo w leczeniu zaburzeń erekcji.

Tabletkę przyjmuje się na minimum godzinę przed stosunkiem. Działanie może utrzymywać się nawet przez 6 godzin, więc nie ma potrzeby ponownego przyjmowania leku, jeśli do zbliżenia nie dojdzie w zaplanowanym czasie. Nie należy obawiać się niespodziewanych efektów zażycia leku. Erekcja następuje dopiero w wyniku stymulacji seksualnej i może utrzymywać się ponad 30 minut. Nie zalecane jest przyjmowanie więcej niż jednej dawki leku dziennie.

Maxon Active występuje w postaci tabletek powlekanych i należy je połknąć. Maxigra Go, Mensil oraz Inventum to tabletki do rozgryzania i żucia.

Przeciwskazania do stosowania leków na potencję

Przed zastosowaniem powyższych leków należy dokładnie zapoznać się z załączoną ulotką. Często występującym przeciwwskazaniem w stosowaniu leku jest niestabilna choroba sercowo-naczyniowa. Sildenafil wpływa na ciśnienie krwi i nierozważne zastosowanie leku może skutkować niezaplanowaną wizytą na oddziale kardiologicznym. Jeśli lek przyjmowany jest zgodnie ze wskazaniami, rzadko występują działania niepożądane.

Problem z potencją – czy konsultować z lekarzem?

Choć przedstawione wyżej preparaty otrzymać można bez recepty, co niewątpliwie jest udogodnieniem dla dużej części mężczyzn, przed ich zastosowaniem radziłabym jednak odwiedzić lekarza pierwszego kontaktu lub urologa w celu wykonania podstawowych badań i wyjaśnienia przyczyny problemów z erekcją. Bardzo często problemy ze wzwodem są objawem innych chorób, których wyleczenie przywraca sprawność seksualną.


redaktor: Dina Dąbrowska
ostatnia zmiana: 2017-05-30 09:03:04

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie możesz go traktować jako konsultację farmaceutyczną. Przed zażyciem leku przeczytaj ulotkę, a w przypadku pytań skonsultuj się ze swoim lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o.o.

Ostatnie pytania

Inventum


Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu1.

1 przypisania produktów do tematów dokonuje redakcja, w skład której wchodzą farmaceuci. Producenci nie mają wpływu na skład lub kolejność listy. Jeśli widzisz, że na liście brakuje produktu, skontaktuj się z nami.