Elin, opinie i pytania

74 pytania o Elin. Odpowiadają farmaceuci: co się dzieje z lekiem Elin, dlaczego nie jest dostępny w aptekach, na co go można zamienić i in.

Tematy nadrzędne: Ginekolog, Antykoncepcja hormonalna, Tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe, Produkty Polpharma.

Uwaga: ten temat związany jest z lekami na receptę. Redakcja nie odpowiada za treści dodawane przez użytkowników. Nie zamieszczaj wypowiedzi zawierających treści reklamowe, które w przypadku leków na receptę są prawnie zakazane.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.
Ajkaa (anonim, 46.134.73.)
około 3 dni temu, Warszawa

Jeśli przerwę stosowanie tabletek Atywia po 12 dniach, kiedy mogę zacząć stosować inne tabletki, jak np. Elin?

Jeśli przerwę stosowanie tabletek Atywia po 12 dniach, kiedy mogę zacząć stosować inne tabletki, jak np. Elin?
Dodam, że chcę zmienić Atywię ze względu na zbyt dużo skutków ubocznych. Elin już kiedyś stosowalam, ale pani doktor stwierdziła, że trzeba zmienić bo mój okres przy nich trwał zbyt długo - 6dni.

Ajkaa (anonim, 5.184.218.)
około 2 dni temu, Warszawa

Jeśli przerwę stosowanie tabletek Atywia po 12 dniach, kiedy mogę zacząć stosować inne tabletki, jak np. Elin?

Czy mogę w trakcie trwania cyklu zmienić przyjmowane tabletki antykoncepcyjne dwuskładnikowe? Jeśli np. przyjmuje Atywię 13 dni, to czy w 14 dniu mogę przyjąć Elin? Czy lepiej będzie odstawić, poczekać na krwawienie z odstawienia i w pierwszym dzień miesiączki przyjąć tabletkę Elin?

3455 (anonim, 188.147.112.)
około 3 dni temu, Warszawa

Czy 2-godzinne opóźnienie w przyjęciu leku Elin wpływa na jego skuteczność?

Biorę tabletki Ellin codziennie o godzinie 18. Ostatnio zapomniałam i wzięłam ja o godzinie 20 w tym czasie uprawiałam stosunek czy antykoncepcja mogła zostać naruszona?

Mania (anonim, 31.0.124.)
około 14 dni temu, Warszawa

Czy podczas przyjmowania Elin mogę mieć krótkie krwawienia i czy tabletka od razu chroni przed ciążą?

Witam biorę tabletki od 22 kwietnia od pierwszego dnia okresu zawszę trwał 3 dni teraz trwał 1 dzień czy to normalne. Czy po przyjęciu tabletek trzeba jescze się dodatkowo zabezpieczać biorę pierwszy raz tabletki partner chce do końca ile tabletki dają gwarancje że się nie zajdzie w ciążę

Karolina (anonim, 89.231.214.)
około 12 dni temu, Warszawa

Jak przejść z tabletek Elin na Vines?

Właśnie kończę tabletki Elin i będę zaczynała przerwę 7 dniowa, na kolejny miesiąc mam już zmienione tabletki na Venis, w który dzień powinnam wziasc pierwsza tabletkę venis? W pierwszy dzień okresu czy po 7 dniowej przerwie jakbym normalnie brała elin

Kinga (anonim, 31.0.85.)
około 13 dni temu, Warszawa

Czy jeśli w trakcie brania Elin mam strasznie suchą skórę oraz zaczerwienie powiek i obszaru wokół ust powinnam je odstawić?

Dzień dobry,
jestem w trakcie przyjmowania 3 opakowania antykoncepcji Elin.
Mam strasznie suchą skórę oraz zaczerwienie powiek i obszaru wokół ust.
Zmagam się z tym odkąd zaczęłam brać pierwsze opakowanie .
Czy powinnam odstawić tabletki?

0001 (anonim, 188.147.123.)
około 24 dni temu, Warszawa

Czy paracetamol obniża skuteczność tabletek Elin?

Dzień dobry stosuje tabletki antykoncepcyjne Ellin ostatnio jednorazowa przyjęłam 1 tabletkę paracetamolu. Czy mogło to obniżyć skuteczność antykoncepcji?

Iga (anonim, 178.37.153.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy miesiączka, podczas której rozpoczęłam stosowanie leku Elin może być bardziej obfita?

Hej od wczoraj przyjmuje elin zaczęłam brać z pierwszym dniem miesiączki. I pytanie czy może się nasilić bardziej okres po tych tabletkach. Bo mam nawet takie małe drobinki jakby skrzepy. Zawsze mam długo okres bo 6 do 7 dni. Ale czy to normalne?

Eva (anonim, 88.156.139.)
około miesiąca temu, Warszawa

Czy to normalne, że podczas stosowania Elin 3 razy na dobę mam obfite krwawienie?

Witam, od jakiegoś czasu mam nieregularne, przedłużające się miesiączki. Lekarz zalecił przyjmowanie tabletek Elin - po konsultacji z lekarzem - zaczęłam przyjmowanie Elinu w 8 dniu krwawienia - żeby zatrzymać krwawienie - przez pierwsze 5 dni - 3x1 tabletka, przez kolejne 5 dni - 2x1 tabletka, potem 11 dni - 1x1 tabletkę. Biorę tabletki trzeci dzień i zauważyłam, że krwawienie się nasiliło - jest bardzo mocne i obfite.. Czy to normalne? Czy powinnam kontynuować przyjmowanie leku czy przerwać? Kiedy powinno ustać krwawienie?

Ola (anonim, 37.248.169.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Jakie są zamienniki leku Elin?

Mam pyt odn Elin - czy są tabletki o podobnym składzie? Mam problem żeby je ost dostać ponieważ są braki w hurtowni, a to jedyne tabl po których nie mam ani plamień w trakcie stosowania ani krwotokow dziękuję za odpowiedź

Asia 1983 (anonim, 5.173.249.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak zmienić Vines na Elin?

Dzień dobry mam pytanie biorę tabletki antykoncepcyjne Vines ale mam skutki uboczne dlatego lekarz zmienił mi na Elin moje pytanie od kiedy mogę zacząć przyjmować nowe tabletki? Czy mogę wziąć jutro o tej samej porze co Vines,czy czekać do końca opakowania ? Nie chciałabym już brać Vines bo znów będą plamienia i zatrzymuje mi się woda . Dlatego czy coś się stanie jak już dziś wezmę Elin? Bardzo proszę o odpowiedź.

Asia (anonim, 5.173.249.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak zmienić Vines na Elin?

Dzień dobry mam pytanie biorę tabletki antykoncepcyjne Vines ale mam skutki uboczne dlatego lekarz zmienił mi na Elin moje pytanie od kiedy mogę zacząć przyjmować nowe tabletki? Czy mogę wziąć jutro o tej samej porze co Vines,czy czekać do końca opakowania ?

Asia (anonim, 5.173.249.)
około miesiąca temu, Warszawa

Jak zmienić Vines na Elin?

Dzień dobry mam pytanie biorę tabletki antykoncepcyjne Vines ale mam skutki uboczne dlatego lekarz zmienił mi na Elin moje pytanie od kiedy mogę zacząć przyjmować nowe tabletki? Czy mogę wziąć jutro o tej samej porze co Vines,czy czekać do końca opakowania ?

1567 (anonim, 178.36.194.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy wymioty po wypiciu alkoholu osłabiają skuteczność antykoncepcji w trakcie 7-dniowej przerwy?

Dzień dobry biorę tabletki antykoncepcyjne Ellin. Jestem w trakcie 7 dniowej przerwy. Nadmiar alkoholu doprowadził do wymiotów a ja pare godzin później uprawiałam stosunek. Czy mimo tego iż nie brałam tabletki z powodu przerwy ich działanie mogło być osłabione?

Nat (anonim, 83.30.13.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Kiedy zacząć stosowanie tabletek Orlifique, jeśli wcześniej zażywałam Elin?

Witam. Zmieniam tabletki z 21 na 28. Jeśli stare tabletki kończę brać 8 lutego to powinnam zacząć brać tabletki (28) 9 lutego czy 16 tak jak brałabym poprzednie tabletki?

Kinga (anonim, 77.115.140.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Kiedy rozpocząć stosowanie tabletek Elin?

Dobry wieczór,
chciałabym zacząć przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych (Elin),natomiast miesiączka spóźnia mi się 2 miesiące (nie jestem w ciąży na 100%,od zawsze mam nieregularne miesiączki).
Stąd moje pytanie czy muszę czekać na pojawienie się miesiączki czy mogę zacząć brać je wcześniej?

Miła (anonim, 31.0.46.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy można stosować Elin jednocześnie z tymi preparatami?

Dobry wieczór,
chciałabym się dowiedzieć czy można stosować linea detox bądź hydrominum,biotebal,glucophage 100 i witaminę C i D3 przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych elin?

123456 (anonim, 188.147.69.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy 4-godzinne opóźnienie czasowe mogło znacznie wpłynąć na działanie tabletek Elin?

Dzień dobry zawsze biorę tabletki antykoncepcyjne o 18 niestety zapomniałam je wziąć ze sobą, nie było mnie w domu i musiałam wziąć tabletkę o 22 czy takie opóźnienie czasowe mogło znacznie wpłynąć na działanie tabletek?

12345 (anonim, 188.147.99.)
około 3 miesięcy temu, Warszawa

Czy przyjmowanie probiotyku po zakończeniu antybiotykoterapii przyspieszy powrót pełnej ochrony antykoncepcyjnej leku Elin?

Dzień dobry, od miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne ellin. Tak się złożyło że przez tydzień musze brać antybiotyk Amoksiklav a po antybiotyku lek osłonowy Multiflora . Dodatkowo w ciągu dnia przyjmuje spore dawki paracetamolu przez gorączkę. Po jakim czasie od odstawienia antybiotyku tabletki antykoncepcyjne w pełni odzyskają swoje działanie, czy lek osłonowy może to jakoś przyspieszyć?

Majka (anonim, 5.173.156.)
około 6 miesięcy temu, Warszawa

Co powinnam zrobić, jeśli współżyłam w ostatni dzień 7-dniowej przerwy, a kolejnego dnia odstawiłam tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Mam pytanie odnośnie antykoncepcji hormonalnej. Stosowałam od stycznia przez pełne 5 miesięcy Belare. W maju odstawiłam, ponieważ zauważyłam dużo skutków ubocznych. W wrześniu podjęłam kolejna próbę zmiany tabletek - Elin. 11 października biorąc ostatnia tabletkę skończyłam opakowanie, ale również zauważyłam skutki uboczne (gromadzenie się wody w organizmie) i postanowiłam już odstawić na stałe. Moje pytanie brzmi czy nie zajdę w ciąże jeśli stosunek był 10 i 11 października do końca? Wszystkie wcześniejsze stosunki były tak zwane „przerywane„ Dodam ze w czerwcu miałam laparoskopię (ciąża pozamaciczna). Mogę z czystym sumieniem odstawić czy dla pewności lepiej zażyć jeszcze drugie opakowanie? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Maria (anonim, 81.219.118.)
około 4 miesięcy temu, Warszawa

czy tabletki Ellin są skuteczne na wypadanie włosów, owłosienie oraz duże wahania nastroju

Witam. Pisze z pytaniem czy tabletki Ellin są skuteczne na wypadanie włosów, owłosienie oraz duże wahania nastroju ? Wcześniej nie zażywalam antykoncepcji hormonalnej więc nie wiem jakich efektów mogę się spodziewać, tym bardziej że miewam bardzo bolesne miesiączki.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Umów telekonsultację

Produkty

Poniżej produkty przypisane do tego tematu.

Ostatnio aktywni specjaliści:

Aleksandra Żywiec-Pelczar, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Katarzyna Domagała, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 7 godzin temu
Olga Sierpniowska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 9 godzin temu
Anna Tyrańska, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 10 godzin temu
Angelika Talar-Śpionek, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Ewa Pilch, dr n. med.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 14 godzin temu
Marta Janocha, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
ostatni post około 18 godzin temu
Agnieszka Soroko, mgr farm.
farmaceuta, redaktor
Maciej Jakubczyk
administrator