Anna (anonim, 94.254.160.)
około rok temu, Warszawa

Czy można łączyć Leverette z syropem Pinihelix?

Stosuję leverette. Dopadł mnie kaszel. Biorę syrop pinihelix, zawierający wyciąg z lukrecji. Słyszałam, że nasila ona skutki uboczne antykoncepcji. Czy ma jednak jakiś negatywny wpływ na jej skuteczność?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Środek Leverette, to doustna antykoncepcja, której substancją czynną jest połączenie dwóch hormonów: lewonorgestrelu z etynyloestradiolem.

Pinihelix jest lekiem roślinny stosowanym jako syrop wykrztuśny w przeziębieniu składający się z m.in. z wyciąg z liści bluszczu, korzenia lukrecji oraz ziela tymianku.

Lukrecja stosowana łącznie z doustnymi środkami antykoncepcyjnymi może nasilać nadciśnienie tętnicze, obrzęki i hipokaliemię (ubytek potasu z organizmu). Nie ma jednak wpływu na skuteczność stosowanego środka antykoncepcyjnego. Żeby wystąpiły niepożądane objawy stosowania lukrecji, to należałby jej dziennie spożywać od 5-15g przez okres kilku tygodni (1 od 3 butelek syropu na dzień), w związku z tym, nie ma obawy, aby dokończyć kurację tym preparatem zgodnie z dawkowaniem zawartym w ulotce.

Więcej informacji na temat antykoncepcji i działań niepożądanyych do przeczytania tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane