---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Użytkowniczka2808

Warszawa 2 lata temu

Czy test ciążowy odczytany po dwóch dniach jest wiarygodny?

Zrobiłam dwa testy . Za pierwszym razem wydawało mi się że kreska jest widoczna ale bardzo słabo trzeba się przypatrzeć , zrobiłam drugi test i tak samo. Po dwóch dniach chciałam go wyrzucić i patrzę że ta kreska jest bardziej wyraźna . Jestem w cięży , czy test jest niewiarygodny ?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Nie należy odczytywać testu ciążowego po dwóch dniach. Taki wynik jest niewiarygodny. Test odczytuje się na ogół bezpośrednio po wykonaniu - najdalej po kilku minutach. Należy w tym względzie dostosować się do informacji przekazanej od producenta. Przykładowo: "Wynik pozytywny może pojawić się po ok. 1 minucie i na teście widoczny jest jako dwa wyraźne prążki. W celu potwierdzenia rezultatu negatywnego należy poczekać do 5 minut – pojawi się wtedy tylko jeden prążek w strefie kontrolnej C. Wynik uzyskany po upływie 10 minut nie jest już wiarygodny. Jeśli podczas badania nie ukaże się krążek strefy kontrolnej C, test jest nieważny i należy go powtórzyć". Na zdjęciu, które Pani zamieściła widać, że producent podał zakres 1-4 minut.

Jeśli ma Pani kłopot ze zinterpretowaniem wyniku testu z moczu, ponieważ nie jest Pani pewna, czy występuje druga kreska, czy nie, to można wykonać badanie laboratoryjne z krwi na poziom gonadotropiny kosmówkowej. Wynik podawany jest w formie cyfrowej.

Załączam dodatkowe informacje:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

oraz zdjęcie testu ciążowego, którego wynik jest pozytywny - dla porównania.

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

    Specjaliści

    Telekonsultacje
    E-wizyta
    Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
    Umów telekonsultację