Barbara (anonim, 5.173.121.)
około 2 lat temu, Warszawa

Jaki jest zamiennik leku Kalms?

Jaki jest lek zamienik za kalms

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

ak (anonim, 31.6.216.)
około 24 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Przesyłam informację, którą uzyskaliśmy od producenta leku:
Ze względu na przedłużające się procedury związane ze zmianami porejestracyjnymi produkt Kalms najprawdopodobniej wróci do aptek dopiero jesienią.

Agnieszka (anonim, 5.206.249.)
około miesiąca temu

Nic innego nie działa jak Kalms. A te informacje o przedluzajacej się procedurze już wyprowadzają mnie z równowagi. Czy jest ktos kompetentny, kto może powiedzieć jakieś sprawdzone informacje ? Czy procedura w ogóle jest rozpoczęta?

Regina (anonim, 89.64.56.)
około 4 miesięcy temu

Dzień dobry,niestety ja próbowałam różnych zamienników, i nic nie działa na mnie z tych leków, tak jak Kalms.

Kalms jest przeznaczony do stosowania w łagodnych objawach napięcia nerwowego oraz jako środek wspomagający sen. Jest to lek ziołowy składający się z wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego, szyszki chmielu oraz goryczki żółtej.

Preparat Kalms jest lekiem, a żadnej z preparatów o takim samym statusie nie posiada identycznego składu, żeby można byłoby nazwać go zamiennikiem. Część leków ziołowych o przeznaczeniu uspokajającym skład się z kompozycji kilku różnych ziół, ale żaden z nich nie ma w swoim składzie tych trzech jakie są w Kalmsie.

Samo porównywanie ze sobą leków ziołowych nie jest też łatwym zadaniem, ponieważ większość z nich to wyciągi alkoholowe lub wodne. Należy wcześniej sprawdzić, czy oba te roztwory alkoholu wykorzystane w produkcji różnych leków są ze sobą identyczne - mogą mieć różna moc, a czasem dodatkowe składniki.

W przeciwieństwie do leków syntetycznych gdzie np. w Aspirynie producent sprawdza zawartość kwasu acytylosalicylowego w końcowym produkcie, nie wygląda to tak samo w lekach ziołowych. Roślina składa się setek różnych substancji i jeden producent sprawdzić może czy "jego kozłek" ma odpowiednią zawartość w tabletce estrów kwasu izowalerianowego, a inny kwas walerenowego. Proces ten nazywany jest standaryzacją.

Dodatkowo na pudełku leku ziołowego może pojawić się skrót DER. Przykładowo zapis DER 10:1 oznacza że z 10 części rośliny otrzymano 1 część ekstraktu, więc 200 mg korzenia kozłka to mniej niż 100 mg kozłka z zapisem DER 3-4:1 (tzn 3x100mg do 4x100 mg ekstraktu z jakiego pozyskano lek).

Inne leki ziołowe niż Kalms składające się z więcej niż jednego leku ziołowego to np.: Tabletki Uspokajające LABOFARM, Valuse, Persen Forte, Ekstraspasmina lub Lunapret.

Więcej informacji o uspokajających lekach ziołowych do przeczytania w tym artykule - https://www.gdziepolek.pl/tematy/ziola-na-uspokojenie-i-dobry-sen

Jak radzić sobie z bezsennością - https://www.gdziepolek.pl/tematy/bezsennosc

Jak radzić sobie ze stresem - https://www.gdziepolek.pl/tematy/skuteczne-sposoby-na-stres