---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

Ewa (anonim, 178.214.30.) Warszawa 3 lata temu

Czy po miesięcznej przerwie od tabletek antykoncepcyjnych mogę je z powrotem brać, jeśli nie mam okresu?

Czy po miesięcznej przerwie od tabletek antykoncepcyjnych mogę je z powrotem brać nie dostałam okresu, przez tydzień brałam luteinę na wywołanie okresu nic nie dostałam nadal. Robiłam dwa testy ciążowe negatywnie wyszły. Kiedy mogę brać tabletki? Czy czekać na okres już sama nie wiem co mam robić i boli mnie brzuch. Proszę o odpowiedź

63 odpowiedzi, 4 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

18 miesięcy temu

Zazwyczaj przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, po przerwie od stosowania hormonalnych metod antykoncepcji, zaleca się rozpocząć w pierwszym dniu naturalnego cyklu miesiączkowego (tzn. w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego). Przyjmowanie tabletek można również rozpocząć w okresie między 2. a 5. dniem cyklu miesiączkowego, ale wówczas przez pierwsze 7 dni przyjmowania tabletek zaleca się stosowanie dodatkowej antykoncepcji mechanicznej, np. prezerwatywy. W przypadku rozpoczęcia stosowania leku w innym terminie, przez całe pierwsze opakowanie należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji, ponieważ lek może nie zapewniać ochrony antykoncepcyjnej.

Warto mieć na uwadze, że przy długotrwałym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej mogą wystąpić niedobory witamin z grupy B, szczególnie B12, B6 i folianów, dlatego można rozważyć dodatkową suplementację tymi składnikami, np.:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/98557/naturell-witamina-b-complex-forte-tabletki/apteki

Załączam materiały, które mogą okazać się przydatne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

https://www.gdziepolek.pl/blog/historia-antykoncepcji-metody-zapobiegania-ciazy-kiedys-i-dzis

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

55 dni temu

Do @Eveli:

Nie należy robić przerwy dłuższej, niż 7 dni, ponieważ przy dłuższej przerwie ochrona antykoncepcyjna nie pozostaje zachowana.

Eveli (anonim, 94.44.242.) 56 dni temu

Biorę Kok Janin, teraz mam 7-dniową przerwę. (Biorę go od ponad dwóch lat)
Czy mogę przedłużyć przedłużenie o kolejne 2 dni? Ponieważ nie mam teraz przy sobie żadnych tabletek Prosze o odpowiedz

Laura (anonim, 85.221.150.) 5 miesięcy temu

Dzień dobry, od ponad roku stosuje antykoncepcje Orlifique i ostatnio zabrakło mi tabletek gdyż lekarz nie poinformowałam mnie że recepta nie jest ważna przez pół roku. Teraz osiem dni temu miałam przerwe na okres ale przez to że mi zabrało nie biore tabletek. Czy ja teraz mogę wrócić do kontynuowania antykoncepcji czy lepiej zaczekać do okresu ? ( miałam przerwę 7 dni na okres i potem osiem dni nie brałam bo nie miałam tabletek) proszę o odpowiedź

Patrycja  (anonim, 5.173.208.) 5 miesięcy temu

Czy po 2-miesiecznej przerwie , mogę zabrać ponownie tabletki antykoncepcyjne vibin mini, w dniu zaplanowanego okresu, chociaż ten okres nie wystąpił, jedynie lekkie plamienie, ale w ciąży nie jestem ?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

9 miesięcy temu

Do @Kdbjd:

Można, jednak zalecałabym kontynuowanie przyjmowania leku przez co najmniej pierwszy cykl (miesiąc) - ból piersi zwykle ustaje z czasem stosowania tabletek.

Kdbjd (anonim, 37.225.92.) 9 miesięcy temu

Czy po 4 przyjętych po raz pierwszy lekach antykoncepcyjnych atywia daily,mogę je samodzielnie odstawić z powodu bólu piersi ?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

11 miesięcy temu

Do @Jula:

Ponowne rozpoczęcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych należy skonsultować z ginekologiem. Jeśli będzie taka potrzeba, to zleci on odpowiednie badania, aby upewnić się, że może Pani bezpiecznie wrócić do przyjmowania tabletek.

Jula (anonim, 185.172.86.) 11 miesięcy temu

Dzień dobry, niecały rok zażywałam tabletki Vines, zakończyłam ich stosowanie 8 miesięcy temu i chciałbym do nich wrócić. Czy jest to wskazane? Po odstawieniu nie wystąpiły żadne skutki uboczne wszytko jest dobrze.

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

12 miesięcy temu

Do @Kasiaaa:

Nie zaleca się notorycznie skracać 7-dniowej przerwy. O występowaniu migreny należy poinformować ginekologa - być może wskazana będzie zmiana leku.

Załączam wątek, który może Panią zainteresować: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/81387/drovelis-czy-przyjmowanie-drovelis-jesli-wystepuja-u-mnie-migreny-z-aura-jest-bezpieczne

Kasiaaa (anonim, 37.248.210.) 12 miesięcy temu

Witam, czy przerwa po skończeniu blistra może trwać 3 dni a nie 7? Miewam migreny jak dostaje okres więc kiedy go dostaje biorę zaraz pigułkę i przerwa trwa tylko 3 dni. Czy to osłabia mi ochronę ?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

18 miesięcy temu

Do @Jula:

Tak, można wrócić do stosowania tabletek Vines po przerwie. O tym jak to zrobić prawidłowo, pisałam w wypowiedzi powyżej. Zarówno robienie przerwy, jak i powrót do stosowania tabletek antykoncepcyjnych, należy skonsultować ze swoim ginekologiem.

Jula  (anonim, 31.182.238.) 18 miesięcy temu

Witam

Od 10 miesięcy biorę tabletki vines, aktualnie nie mam potrzeby ich brania, czy jeżeli teraz przestane to za jaki czas będę mogła znowu zacząć ?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Do @ Natalia:

Częste przerywanie stosowania leków antykoncepcyjnych wpływa na zwiększenie ryzyka wystąpienia działań niepożądanych, takich jak np. nieregularne plamienia i krwawienia. Związane jest to z przerywaniem okresu adaptacyjnego organizmu.

Ponowne rozpoczęcie stosowania preparatu antykoncepcyjnego wiąże się z koniecznością adaptacji organizmu do stosowania leków hormonalnych (zazwyczaj przez pierwsze 3-6 miesięcy stosowania leku). Ewentualne występowanie nieregularnych plamień i krwawień nie wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej.

Prawidłowo rozpoczęte nowe opakowanie leku po przerwie zapewni skuteczność od 1. tabletki.

Natalia (anonim, 46.204.100.) 1 rok temu

Dzień dobry,

byłam zmuszona zrobić po kilku miesiącach zrobić przerwę od brania tabletek antykoncepcyjnych, później po 2 miesiącach do nich wróciłam i po jakichś 3 miesiącach z powodu zapomnienia zażycia kilku tabletek, ponownie przestałam brać. Czy mogłam sobie w ten sposób zaserwować jakieś spustoszenie w organizmie? Zaznaczę, że nie odczuwam żadnych negatywnych zmian. Czy jeśli znowu zacznę brać tabletki, to mogę liczyć na ich pożądane działanie?

Pozdrawiam

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Do @Róża:
Nie ma zasady, która nakazywałaby wykonanie 3-miesięcznej przerwy co 3 lata w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli nie ma Pani teraz potrzeby stosowania tabletek, może Pani przerwać kurację i rozpocząć ją w kolejnych cyklach - przyjmując pierwszą tabletkę w pierwszym dniu miesiączki.

Załączam link do pomocnego wpisu:

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/37650/naraya-jak-dlugo-mozna-stosowac-tabletki-antykoncepcyjne

Róża (anonim, 94.124.15.) 1 rok temu

Dzień dobry!
Mam pytanie, z tego co wiem, to po 3 latach stosowania antykoncepcji hormonalnej (tabletki belara) powinno się zrobić 3 miesiące przerwy. U mnie 3 lata miną dopiero na przełomie grudnia i stycznia. Czy mogłabym teraz na okres wakacji zrobić sobie 3 miesiące przerwy (ponieważ nie muszę ich zażywać w tym okresie) czy jednak należy to zeobic z upływem 3 lat?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Do @Aneta:

Przez pierwsze kilka miesięcy stosowania preparatu antykoncepcyjnego mogą występować nieregularne plamienia i krwawienia. Miesiączka może ulec skróceniu lub wydłużeniu. W przypadku, gdy krwawienie nie ustąpi w ciągu kilku dni, zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem. Po zakończeniu stosowania leku antykoncepcyjnego również wystąpi krwawienie.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje

Aneta (anonim, 95.223.82.) 1 rok temu

Witam od dwóch tygodni biore leki antykoncepcyjne tylko po to by na urlop nie dostac okresu ale od pierwszego dnia do dzis czyli 7 dni mam cały czas okres i się nasila doszły też skrzepy niewiem czy nie odstawić . Prosze o podpowiedź

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Do @Wiolab:

W takim przypadku zachęcam do rozpoczęcia nowego opakowania leku Microgynon w 1. dniu nowego cyklu (w momencie wystąpienia krwawienia). Zapewni to skuteczność antykoncepcyjną leku od 1. tabletki:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/48863/microgynon-21-tabletki-powlekane/ulotka/31262

Do czasu rozpoczęcia nowego opakowania zachęcam do stosowania innej, niehormonalnej metody antykoncepcji.

Wiolab (anonim, 31.182.239.) 1 rok temu

Dzień dobry, w sobotę 7 maja powinnam wziąć 1 tabletke microgynon 21 po 7 dniowej przerwie. Niestety dopiero dziś mam przy sobie tabletki. Czy mogę zacząć brać nowe opakowanie po 2 tygodniach przerwy za 3 dni w sobotę czy poczekać do okresu? Tabletki biorę od 2 lat

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Do @KingaP:

W przypadku, gdy współżyła Pani bez dodatkowego zabezpieczenia przed i w ciągu 7 kolejnych dni po pominięciu tabletek, zachęcam do wykonania testu ciążowego:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Wydłużenie przerwy o 1 dzień mogło spowodować zmniejszenie skuteczności antykoncepcji hormonalnej.

W przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu ciążowego należy kontynuować stosowanie leku Vines. W przypadku uzyskania wyniku pozytywnego należy się skonsultować z lekarzem ginekologiem: https://www.gdziepolek.pl/produkty/81748/vines-tabletki-powlekane/ulotka/195614

KingaP (anonim, 46.45.115.) 1 rok temu

Dzień dobry.
Przyjmuję tabletki Vines. Miesiąc temu wylądowałam w szpitalu i nie mogłam zażywać tabletek. Ominęłam wtedy 1 tabletkę z hormonem i 4 zielone(czwartek-poniedziałek). Plamienia się pojawiły. Kolejne opakowanie zaczęłam od wtorku. Minął miesiąc i powinnam dostać miesiączkę, ale się nie pojawia. Czy to możliwe, że przesunęła się w czasie? Czy wskazuje to na coś innego? Pozdrawiam

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Do @Aga:

Przyjęcie 1. tabletki leku Belara z opóźnieniem 8-godzinnym nie wpływa na skuteczność antykoncepcyjną leku.

Może Pani stosować leki o nowej, stałej porze:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/9841/belara-tabletki-powlekane/ulotka/115372

Aga  (anonim, 95.160.158.) 1 rok temu

Dzień dobry biorę tabletki antykoncepcyjne belara. 7 dniowa przerwę zawsze mialam od czwartku do czwartku i w piątek wieczorem rozpoczynałam kolejne opakowanie o 21.30. Teraz zapomniałam wziąć w piątek o 21.30 ale wzięłam o 5.30 rano i przyjmuje je tak już od 3 dni, czy mogę je tak dalej przyjmować?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Do @Sylwia:
Tak, jak Pani napisała - należy zrobić 4 dniową przerwę jak gdyby były to tabletki zielone, a po tych 4 dniach (czyli po powrocie) rozpocząć nowe opakowanie. Nie ma konieczności stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych, pod warunkiem, że wszystkie tabletki były przyjmowane prawidłowo w ciągu 7 dni poprzedzających pominięcie pierwszej tabletki.

Sylwia (anonim, 31.61.182.) 1 rok temu

Dzień dobry,
Od około 3 lat biorę tabletki Vines, teraz wyjechalam na 3 dni i zapomniałam zabrać ich ze sobą. Oznacza to że przez 3 dni nie bede przyjmować tabletek. Są to tabletki z 3 rzędu (18,19,20). Jak mam dalej przyjmować tabletki po powrocie i normalnie kontynuowac? Czy zrobić 4 dniową przerwę jalgdyby byly to tableyki zielone? A po tych 4 dniach rozpocząć nowe opakowanie? Czy powinnam zacząć je przyjmować od nowego opakowania z dniem pojawienia się pierwszego dnia miesiaczki?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Do @Anetka:

Może Pani rozpocząć ponownie stosowanie leku po upływie miesiąca. Zachęcam do rozpoczęcia nowego opakowania w 1. dniu cyklu (w momencie wystąpienia krwawienia), aby zapewnić ochronę antykoncepcyjną już od 1. tabletki.

Anetka  (anonim, 188.146.100.) 2 lata temu

Dzień dobry, od 4.5 roku biorę tabletki (Novinette) od ostatniego dnia okresu. czy mogę zrobić miesiąc przerwy i normalnie wrócić do ponownego brania po upływie miesiąca ?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Do @Ewa:

Może Pani rozpocząć stosowanie leku po upływie tych 7 dni. Jednakże przez całe 1 opakowanie należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji.

Ewa  (anonim, 195.3.152.) 2 lata temu

Dzień dobry . Mam obecnie przerwę 7 dniową (przez okres ). Lekarz wypisze mi skierowanie dopiero za tydzień . Czy może zacząć brać tabletki po 7dniach od czasu kiedy powinnam je przyjąć?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Gosia:
Może Pani od razu wrócić do przyjmowania tabletek - podczas stosowania tabletek z tego "napoczętego" opakowania należy stosować dodatkową formę antykoncepcji w postaci prezerwatywy. Ochrona będzie zachowana dopiero podczas brania tabletek z nowego opakowania.

Gosia (anonim, 89.231.43.) 2 lata temu

Dzień dobry, przerwałam antykoncepcję Yaz na 7 dni w połowie opakowania . Chce wrócić do brania tabletek czy muszę teraz poczekać na krwawienie i zacząć brać w pierwszym dniu? Czy mogę zacząć od razu zacząć nowe opakowanie ?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Pechowiec:
Tak, może Pani ponownie rozpocząć przyjmowanie tabletek o pierwszego dnia miesiączki. Wówczas ochrona będzie już zachowana od pierwszej tabletki.

Pechowiec (anonim, 95.90.216.) 2 lata temu

Biorę leki Sidretella 30, niestety musiałam odstawić na miesiąc. Moge zacząć je brać na nowo od 1 dnia miesiączki?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Producenci tabletek antykoncepcyjnych w Charakterystykach Produktów Leczniczych nie podają wytycznych dotyczących minimalnego okresu czasu, jaki należy odczekać, aby ponowić terapię. W tym wypadku należy polegać na indywidualnych zaleceniach lekarza i nie sugerować się opiniami niespecjalistów zasięgniętymi w internecie:
https://www.gdziepolek.pl/blog/porady-medyczne-w-internecie-czy-w-nie-wierzyc

Izaa (anonim, 37.248.218.) 2 lata temu

Brałam 4 lata tabletki antykoncepcyjne. Dostalam wypryski i myślałam że to od nich właśnie. Po miesiączce wzięłam normalnie tylko ze jedną i przerwałam dalsze branie. Lekarz powiedział mi gdybym chciała je znowu brac to musze odoczekać 3mce, czy rzeczywiście tak jest ?Czy mogę wziąść jak dostanę okres. Pomóżcie bo roznie piszą

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Michalina: to zależy, jakie są powody, dla których po tak długim okresie przyjmowania preparatu chce Pani zrobić miesięczną przerwę i wrócić do brania leku.

Zgodnie z dokumentacją Yasmin (bo przypuszczam, że o ten właśnie produkt chodzi): "Jeśli pacjentka musi poddać się operacji, jeśli jest unieruchomiona przez dłuższy czas z powodu kontuzji bądź choroby lub ma nogę w gipsie, może być konieczne przerwanie stosowania leku Yasmin na kilka tygodni przed operacją lub ograniczeniem ruchomości. Jeśli pacjentka musi przerwać stosowanie leku Yasmin, należy zapytać lekarza, kiedy można wznowić stosowanie leku".

Tabletki antykoncepcyjne "w nieznacznym stopniu zwiększają ryzyko powstania zakrzepów krwi w żyłach i tętnicach". To zjawisko - zwiększone ryzyko występuje zwłaszcza w pierwszym roku stosowania lub po wznowieniu stosowania po przerwie równej 4 tygodnie lub więcej. Z tego powodu przerwa - w mojej ocenie - powinna być uzasadniona względami medycznymi i najlepiej omówić ją z ginekologiem.

Po zakończeniu przyjmowania tabletek powinno wystąpić krwawienie z odstawienia. W kolejnym cyklu organizm powinien podjąć własną aktywność hormonalną i powinna wystąpić fizjologiczna miesiączka. Rzeczywiście nie zawsze jest ona regularna bezpośrednio po przerwaniu stosowania tabletek, ale nie jest to regułą.

W przypadku przerwy trwającej kilka tygodni powrót do stosowania leku polega na rozpoczęciu zażywania go w pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego.

Michalina  (anonim, 37.248.223.) 2 lata temu

Biorę jaśmin 12 lat, czy mogę odstawić tabletki na miesiąc i zacząć ponownie od 1 go dnia cyklu? Czy będę jakieś skutki uboczne tzn. wypryski, wypadanie włosów, ryzyko zakrzepicy i czy okres może nie wystąpić tak wcześnie?

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

2 lata temu

Do @Agnieszka:

Producent nie przewidział możliwości rozpoczęcia stosowania leku po 14-dniowej przerwie. Zaleca się natomiast rozpoczęcie stosowania preparatu w 1. dniu nowego cyklu.

Zachęcam, aby do momentu rozpoczęcia nowego cyklu zastosować inne metody antykoncepcji.

Agnieszka  (anonim, 37.249.143.) 2 lata temu

Witam serdecznie biore lek marvelon nie wystąpiło krwawienie w przerwie 7 dniowej. Wylądowałam w szpitalu (mały wypadek) i kolejne 7 dni nie brałam czy mogę zacząć je brać po tej 14 dniowej przerwie. Bardzo proszę o informację.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @anonim: lekarz może podjąć decyzję o niestandardowym stosowaniu leku zgodnie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem. Nieprzerwane przyjmowanie hormonów pozwala na uniknięcie krwawienia z odstawienia, mogą jednak występować nieprzewidziane i nieregularne krwawienia środcykliczne.

anonim (anonim, 5.172.239.) 2 lata temu

Witam, wcześniej brałam tabletki antykoncepcyjne MyWy, jednak nie spełniały one swojego zadania, miałam bardzo obfite i bolesne miesiączki i teraz doktor przepisał mi tabletki Microgynon 21 i zalecił żebym przyjmowała je cały czas bez przerwy. Czy jest to prawidłowe? Na ulotce jest napisane żeby robić 7 dniową przerwę

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Tak, może Pani z nich spokojnie zrezygnować.

Wika  (anonim, 83.29.150.) 2 lata temu

Witam, biorę tabletki antykoncepcyjne i chciałabym zrezygnować z nich , a już odbyłam stosunek z chłopakiem tylko z dodatkowym zabezpieczeniem i tylko raz... I nie wiem czy mogę spokojnie zrezygnować z nich całkiem czy nie?

Katarzyna Domagała Farmaceuta

2 lata temu

Proszę skonsultować się z lekarzem.

Alka (anonim, 77.112.126.) 2 lata temu

Musiałam przerwać na miesiąc lek qlaira. Teraz od 2 tygodni mam bardzo obfite krwawienia. Zaczęłam ponownie brać lek, minęło 10 dni i nic się ie zmienia Co robić??

Magda (anonim, 37.120.1.) 2 lata temu

Dziękuję bardzo Pani Angeliko za odpowiedź. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę :)

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Do @Magda:
Tak, opisany przez Panią sposób przyjmowania tabletek Yasmine jest jak najbardziej prawidłowy. Cały cykl - jedno opakowanie to 28 dni - 21 przyjmowanie tabletek, 7 dni przerwa i następnie kolejne opakowanie tabletek.

Magda (anonim, 5.173.11.) 2 lata temu

Witam, nigdy wcześniej się nad tym nie zastanawiałam, aż w końcu przyszło mi do głowy czy dobrze liczę 7dni przerwy między kolejnymi listkami tabletek (Yasmine). Po 21-szej tabletce nastepuje 7dni przerwy na wystąpienie krwawienia. Zatem kończąc np. w środę, następny listek zaczynam brać w następnym tygodniu w czwartek, prawda? (I tak analogicznie np.kończąc listek w niedzielę, następny rozpoczynam następnego tygodnia w poniedziałek). Czyli pierwszą tabletkę kolejnego listka przyjmuję 8-mego dnia. Czy dobrze to wyjaśniam? Czy dobrze rozumiem? Pozdrawiam

2
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

Dodaj produkty do koszyka, aby zobaczyć, w których aptekach kupisz je najtaniej - z odbiorem lub dostawą 👇

Podobne pytania

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły