roza (anonim, 193.27.210.) Warszawa 18 miesięcy temu

Czy jest możliwość, że podczas wytrysku plemniki przeszły przez nasze ubrania i czy jakiś „zagubiony plemnik” mógł przeniknąć i dostać się do mojej pochwy?

Domyślam się, że mój problem ma podłoże psychiczne, ale mam dość schizowania. Z chłopakiem nigdy seksu nie uprawialiśmy i póki co nie chcemy. Aczkolwiek bardzo często w momentach uniesień podczas namiętnego całowania leżałam na nim i czułam, że mu stanął ( obydwoje byliśmy w ubraniach spodnie +bielizna) i czy jest możliwość, że miał wytrysk i plemniki przeszły przez nasze ubrania? Nie wiem czy jakiś „zagubiony plemnik” mógł przeniknąć i dostać sie do mojej pochwy? Mam świadomość jak to absurdalnie brzmi i tak, wiem jak dochodzi do zapłodnienia, ale tyle naczytałam sie z różnych forum gdzie pewnie same głupoty pisali o zapłodnieniu bez stosunku, że teraz zaczynam schizować czy może w ciąży jestem, bo oczywiście utożsamiam się z jej objawami(mimo że nigdy stosunku nie było!!!) Jakby starałam się też unosić jakby nad nim żeby nie dotykał mnie swoim przyrodzeniem i byłabym spokojna gdyby nie fakt, że po chwili wstał, zabrał z szafki spodnie i poszedł do łazienki je przebrać. Czyli chyba wytrysk miał tak? Na swoich spodniach żadnej plamy nie miałam ani nic, ale byłam w takiej pozycji nad nim, że gdyby nie było spodni mimo że nie wszedł we mnie jednak wytrysk byłby na moje narządy płciowe. Okres powinnam dostać w przyszłym tygodniu, ale na prawde nie chcę zamartwiać się na zapas i dodatkowo stresować. Czy mógłby ktoś mnie uspokoić i zapewnić, że ciąża jest nierealna, bo na prawdę nie chcę się tak stresować

17 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

18 miesięcy temu

Na podstawie Pani opisu - nie widzę możliwości zajścia w ciążę.

Zachęcam do poczytania:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/antykoncepcja-hormonalna

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

26 dni temu

DO @Amelia:
Nie ma możliwości, aby plemniki przedostały się przez tkaninę - spodnie czy bieliznę.

Amelia  (anonim, 188.147.1.) 26 dni temu

a jest szansa aby plemniki przeszły przez nasze spodnie i bieliznę?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

26 dni temu

Do @Amelia:

Brązowe plamienie może być związane ze zmianami hormonalnymi (obniżenie stężenia estrogenów) w czasie cyklu. Jeśli nie towarzyszą mu inne objawy, to nie stanowi powodu do niepokoju.

Amelia  (anonim, 188.147.1.) 26 dni temu

A co może oznaczać ta brązowa wydzielina? Jest powodem do niepokoju?

Amelia  (anonim, 188.191.207.) 26 dni temu

Hejka mam pytanie podobne do reszty dziewczyn. Wraz z partnerem ocieraliśmy się w ubraniach, wykonywaliśmy ruchy jak przy stosunku lecz zarówno ja i on mieliśmy na sobie spodnie + bielizna. Nie mam pojęcia czy był wytrysk. Są szanse na ciążę w tym przypadku? Plemniki mogły by przejść u mnie zaprodnic? Dodam że zauważyłam dzisiaj (15 dzień cyklu) brązową wydzielinę z pochwy co to może oznaczać?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

39 dni temu

Do @Klaudia:

Nie ma możliwości, aby zajść w ten sposób w ciążę. Krwawienie to prawdopodobnie krwawienie miesiączkowe.

Klaudia  (anonim, 188.191.207.) 41 dni temu

Hej jestem w podobnej sytuacji, razem z partnerem ocieraliśmy się w ubraniach, wykonywaliśmy ruchy tak jak przy stosunku lecz mieliśmy na spodnie spodnie + bieliznę. Jest szansa na ciążę w tym przypadku? dodam że dzisiaj zauważyłam brązowe plamienie (były tam również skrzepy brązowe) wraz z krwią co to oznacza?

roza (anonim, 193.27.210.) 18 miesięcy temu

Dziękuję bardzo za uspokajające, jasne i merytoryczne odpowiedzi.

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

18 miesięcy temu

Plamienie śródcykliczne zdarza się z różnych powodów np. może być to kwestia rozregulowania hormonów albo zapowiedź okresu. Czasem, podczas owulacji, również może pojawić się kilka kropli krwi na bieliźnie. Jeżeli plamienia między miesiączkami powtarzają się w każdym cyklu, warto zgłosić się na badania do ginekologa. Na podstawie dalszego Pani opisu, nadal nie widzę możliwości zajścia w ciążę.

roza (anonim, 81.30.143.) 18 miesięcy temu

Jestem początkująca dopiero w tym wszystkim i wiem jak to może wszystko absurdalne się wydawać, ale chce na spokojnie do tego podejść i się niczym nie martwić wiec ostatnie pytanie dotyczy sprawy, że potem się dotykałam (oczywiscie na rękach nic nie miałam) i to nie ma znaczenia, bo nie mogło to „wprowadzić” tych domniemanych plemników gdzieś z tej bielizny mojej, bo ich po prostu tam nie było? Pytam się, bo dziś w 21 dzień cyklu na bieliźnie miałam kilka czerwonych, małych plamek krwi co mnie wprowadziło w lekki stan paniki, nigdy nic takiego dotychczas się nie pojawiło, antykoncepcji brak, stosunku brak, a okres powinnam dostać do tygodnia. Naczytałam sie o plamieniu na początku ciąży, ale u mnie jest ona nierealna przecież więc chyba nie może to być to?

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

18 miesięcy temu

Nie ma ryzyka zajścia w ciążę w takiej sytuacji.

roza (anonim, 81.30.143.) 18 miesięcy temu

Czyli nawet jeśli wytrysk by był to plemniki zatrzymałyby sie na jego bieliźnie i do mojej by już nie dotarły tak?

Katarzyna Kosińska Farmaceutka, Redaktorka

18 miesięcy temu

Plemniki nie mają możliwości aktywnego przechodzenia przez warstwy odzieży, poza tym ich zdolność do przeżycia w warunkach zewnętrznych (np. na odzieży, prześcieradle) wynosi maksymalnie kilkanaście minut. Aby doszło do zapłodnienia, musi zaistnieć stosunek płciowy - tzn. sperma zawierająca plemniki musi się znaleźć w drogach rodnych kobiety w trakcie dni płodnych.

roza (anonim, 94.254.177.) 18 miesięcy temu

Dziękuję, mam jeszcze jedno pytanie jeśli jako, że plemniki nie przechodzą przez tkaninę to zatrzymią się na bieliźnie pratnera i zostaną przez nią wchłonięte? I mimo, że potem miał dresy to te plemniki (jeśli by był wytrysk) jakby w jego spodniach się nie znajdą?

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły