Zuza (anonim, 85.221.138.)
około 16 dni temu, Warszawa

Dlaczego źle się czuję po tabletkach Elin?

Dlaczego po tych tabletkach źle się czuję? Kręci mi się w głowie i wymiotuję? Jak jest przerwa 7dni to wszystko w porządku a jak zaczynam brać 21 dni to się zaczyna wymioty i zawroty głowy.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Najprawdopodobniej doświadcza Pani działań niepożądanych leku - wskazuje na to brak dolegliwości w czasie przerwy w jego zażywaniu.
Wymioty mogą występować bardzo często - u więcej niż 1 na 10 pacjentek, a zawroty głowy - często (u 1 na 10 kobiet stosujących lek).

W większości przypadków nie da się z góry przewidzieć czy i jakie działania niepożądane wystąpią u konkretnej osoby - jest to sprawa indywidualna. Fakt, że u Pani występują zawroty głowy i wymioty wynika z Pani osobniczej wrażliwości.

Opisane przez Panią dolegliwości wydają się uciążliwe i potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia, jeśli są nasilone (odwodnienie z powodu wymiotów czy ryzyko groźnych upadków z powodu zawrotów głowy).
Ponadto jeżeli wymioty wystąpią w ciągu 3-4 godzin po przyjęciu tabletki, substancje czynne zawarte mogą nie zostać w całości wchłonięte przez organizm, co oznacza spadek skuteczności w zapobieganiu ciąży.

Działania niepożądane należy zgłosić lekarzowi - może on zaproponować Pani zmianę leku na taki o innym składzie. Więcej na temat potrzeby i możliwości zgłaszania działań niepożądanych można przeczytać w poniższym materiale:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam dodatkowe informacje na temat leku Elin:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88837/elin-tabletki/apteki/w-warszawie
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88837/elin-tabletki/ulotka
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88837/elin-tabletki
oraz nasze opracowania na temat antykoncepcji - być może będą pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji