Ania (anonim, 178.235.176.)
około 2 miesięcy temu, Warszawa

Czy zamiast Dicoflor 60 można stosować Enterosive?

Czy zamiast dicoflor 60 można brać enterosiwe

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

około 2 miesięcy temu

Wiele zależy od tego w jakim celu mamy stosować te produkty i jaki jest stan naszego zdrowia. Obydwa preparaty należą to grupy probiotyków, jednak różnią się składem i rejestracją.

Dicoflor 60 jest zarejestrowany jako żywność specjalnego przeznaczenia medycznego i zawiera w swoim składzie bakterie probiotyczne, które mają za zadanie przywrócić prawidłową florę jelitową zarówno przy antybiotykoterapii jak i w trakcie biegunki. Dokładnie w preparacie znajdują się pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus Rhamnosus GG w ilości 6 mld. Szczep ten został dokładnie przebadany i jego działanie ma potwierdzony pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. W trakcie zażywania preparatu z pałeczkami kwasu mlekowego, dochodzi także do zahamowania namnażania się szkodliwych bakterii w świetle jelita. Można go stosować u osób z atopowym zapaleniem skóry, a także jako środek wspomagający odporność.

Dicoflor produkowany jest przez firmę Bayer.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/23507/dicoflor-60-kapsulki/apteki/w-polsce

Z kolei Enterosive jest suplementem diety zawierającym drożdże Saccharomyces bouldarii w ilości 5 mld. W związku ze swoją rejestracją ma uzupełniać codzienną dietę w drożdże ale wyłącznie u osób zdrowych, w przeciwieństwie do żywności specjalnego przeznaczenia żywieniowego, która kierowana jest do ściśle określonych grup pacjentów z ustalonymi medycznie potrzebami żywieniowymi.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93505/rodzina-zdrowia-enterosive-kapsulki/apteki/w-polsce

Szczep Saccharomyces bouldarii zarejestrowany jest też w produktach leczniczych. Znajduje wtedy zastosowanie jako lek przeciwbiegunkowy działający w świetle jelita. Leczy, a także zapobiega biegunkom związanym ze stosowaniem antybiotyków, a także zapobiega biegunkom podróżnych.

Reasumując, nie należy stosować zamiennie tych dwóch produktów, nie tylko ze względu na różny skład ale i także ze względu na rejestracje. W przypadku gdy jesteśmy zdrowi i chcemy uzupełnić naszą dietę w pałeczki kwasu mlekowego lub drożdże, możemy wybrać dowolny produkt.

Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w poniższym linku:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/probiotyki-czy-warto-stosowac-leki-oslonowe

Zachęcam do zapoznania się z artykułami:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-zwalczyc-biegunke
https://www.gdziepolek.pl/tematy/fakty-i-mity-o-antybiotykach