---Diosmolyte - pytania

Paweł Tomczak (anonim, 31.183.224.) Polska 4 lata temu

Jakie krople inne niż Sulfarinol są na oleistym podłożu?

Mój nos/zatoka szczękowa prawa reaguje na sulfarinol i xylożel. Jesdnak tylko surfarinol jest na oleistym medium i ułatwa nawilżenie.
Tymczasem sulfarinolu brak. Co działa podonie i może go zastąpić?

3 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Sugerowane produkty

Asekuracja w trakcie i po antybiotykoterapii

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym od producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", nadal nie jest znana data, kiedy ponownie można spodziewać się kropli w aptece.
Dostawy leku do hurtowni nie były realizowane przez podmiot "GALENUS" pod mniej więcej 2 miesięcy.

Sulfarinol nie ma zamiennika, o tym, jakimi środkami można się "posiłkować" w czasie nieobecności leku pisała @Olga Sierpniowska w poniższym poście: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

Katarzyna Domagała Farmaceuta

4 lata temu

Zgodnie z informacją otrzymaną od producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", lek nie wrócił do aptek i nie wróci przez najbliższe kilka miesięcy. Podmiot nie jest w stanie podać daty, kiedy ponownie można spodziewać się kropli w aptece, ponieważ zmiana dostawcy substancji czynnej zawartej w preparacie uruchomiła szereg nowych pozwoleń ze strony nadrzędnych instytucji, na zatwierdzenie których firma "GALENUS" nadal czeka. Proces ten wydłuża czas rozpoczęcia produkcji nowej partii leku.

Sulfarinol nie ma zamiennika, o tym, jakimi środkami można się "posiłkować" w czasie nieobecności leku pisała @Olga Sierpniowska w poniższym poście:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Sulfarinol nie ma dokładnego zamiennika. Formułę olejową mają krople do nosa takie jak Nollix (oliwa z oliwe, witamina E), Nozoil (olej sezamowy) czy Miramile Nasal (olej MCT, olej z rokitnika i z nagietka, olejek z pomarańczy słodkiej, eukaliptusowy, tymiankowy oraz witamina E). Preparaty te nie mają jednak w składzie substancji udrażniającej nos, a ich główne wskazania to łagodzenie suchości i podrażnienia błony śluzowej nosa.
https://www.gdziepolek.pl/produkty/87170/nollix-aerozol/apteki/w-polsce https://www.gdziepolek.pl/produkty/54808/nozoil-aerozol/apteki/w-polsce https://www.gdziepolek.pl/produkty/91269/miramile-nasal-aerozol/apteki/w-polsce

Więcej informacji na temat problemów z dostępnością Sulfarinolu znajdzie Pan w poniższych odpowiedziach: https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10791/sulfarinol-co-zamiast-sulfarinolu https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10924/sulfarinol-dlaczego-w-aptekach-nie-ma-sulfarinolu-skoro-jest-to-lek-polskiej-p

Pomocny może być także nasz artykuł na temat stosowania preparatów do nosa: https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-stosowac-krople-do-nosa

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły