Bożena (anonim, 188.147.104.)
około roku temu, Słupsk

Co zamiast Sulfarinolu?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

jak dziala to wycofac (anonim, 89.71.76.)
około 6 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Wszystkie wyjaśnienia, jakich jesteśmy w stanie Państwu udzielić ze swojej strony oraz po rozmowie z producentami, znajdzie Pan w wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

Na chwilę obecną nie mamy nowych informacji i nie chcemy opierać się na własnych domysłach, których nie mamy jak potwierdzić, więc pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń po stronie producentów obu leków.

backslider (anonim, 31.182.198.)
około 8 miesięcy temu

Najpierw wycofano ze sprzedaży Rhinazin, pod tym samym pretekstem, że nie mają skąd pozyskać substancji czynnej. Teraz Sulfarinol, krople na to samo. O co chodzi? Dziwny zbieg okoliczności. I w jednym i w drugim przypadku nie ma zamienników.

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym od producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", nadal nie jest znana data, kiedy ponownie można spodziewać się kropli w aptece.
Dostawy leku do hurtowni nie były realizowane przez podmiot "GALENUS" pod mniej więcej 2 miesięcy.

Sulfarinol nie ma zamiennika, o tym, jakimi środkami można się "posiłkować" w czasie nieobecności leku pisała @Olga Sierpniowska w poniższym poście:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

Zgodnie z informacją otrzymaną od producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", lek nie wrócił do aptek i nie wróci przez najbliższe kilka miesięcy. Podmiot nie jest w stanie podać daty, kiedy ponownie można spodziewać się kropli w aptece, ponieważ zmiana dostawcy substancji czynnej zawartej w preparacie uruchomiła szereg nowych pozwoleń ze strony nadrzędnych instytucji, na zatwierdzenie których firma "GALENUS" nadal czeka. Proces ten wydłuża czas rozpoczęcia produkcji nowej partii leku.

Sulfarinol nie ma zamiennika, o tym, jakimi środkami można się "posiłkować" w czasie nieobecności leku pisała @Olga Sierpniowska w poniższym poście:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

Mnie także interesują mechanizmy odpowiedzialne za opłacalność produkcji leków oraz powody stojące za niektórymi decyzjami biznesowymi koncernów farmaceutycznych. Niestety często są to informacje z grupy tajemnicy przedsiębiorstwa, kwestie patentów, umów oraz innych czynników nie podawanych do publicznej wiadomości.

Krzysiek (anonim, 95.160.158.)
około 12 miesięcy temu

To dość interesujące, że w dobie gospodarki rynkowej żaden z konkurentów na rynku leków nie produkuje kropli o podobnym składzie jak Sulfarinol ...

Sulfarinol to krople do nosa zawierające nafazolinę i sulfatiazol, stosowane głównie w leczeniu kataru:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/ulotka

Jego dostępność w aptekach w Polsce można sprawdzić pod tym linkiem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/apteki/w-polsce
Więcej informacji na temat dostępności Sulfarinolu znajdzie Pani w tym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10771/sulfarinol-w-ktorej-aptece-na-terenie-wojewodztwa-slaskiego-kupie-krople-do-nos

Sulfarinol nie ma odpowiedników, tzn. nie ma na polskim rynku preparatów o dokładnie takim samym składzie. Przesyłam jednak artykuł na temat kataru, w którym przedstawione są alternatywy:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/katar