Bożena (anonim, 188.147.104.)
około roku temu, Słupsk

Co zamiast Sulfarinolu?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

jj (anonim, 31.183.211.)
około 15 dni temu

Krople cały czas są niedostępne. Miały być dwa miesiące, są niemal dwa lata

jak dziala to wycofac (anonim, 89.71.76.)
około roku temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Wszystkie wyjaśnienia, jakich jesteśmy w stanie Państwu udzielić ze swojej strony oraz po rozmowie z producentami, znajdzie Pan w wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

Na chwilę obecną nie mamy nowych informacji i nie chcemy opierać się na własnych domysłach, których nie mamy jak potwierdzić, więc pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń po stronie producentów obu leków.

backslider (anonim, 31.182.198.)
około roku temu

Najpierw wycofano ze sprzedaży Rhinazin, pod tym samym pretekstem, że nie mają skąd pozyskać substancji czynnej. Teraz Sulfarinol, krople na to samo. O co chodzi? Dziwny zbieg okoliczności. I w jednym i w drugim przypadku nie ma zamienników.

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym od producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", nadal nie jest znana data, kiedy ponownie można spodziewać się kropli w aptece.
Dostawy leku do hurtowni nie były realizowane przez podmiot "GALENUS" pod mniej więcej 2 miesięcy.

Sulfarinol nie ma zamiennika, o tym, jakimi środkami można się "posiłkować" w czasie nieobecności leku pisała @Olga Sierpniowska w poniższym poście:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

Zgodnie z informacją otrzymaną od producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", lek nie wrócił do aptek i nie wróci przez najbliższe kilka miesięcy. Podmiot nie jest w stanie podać daty, kiedy ponownie można spodziewać się kropli w aptece, ponieważ zmiana dostawcy substancji czynnej zawartej w preparacie uruchomiła szereg nowych pozwoleń ze strony nadrzędnych instytucji, na zatwierdzenie których firma "GALENUS" nadal czeka. Proces ten wydłuża czas rozpoczęcia produkcji nowej partii leku.

Sulfarinol nie ma zamiennika, o tym, jakimi środkami można się "posiłkować" w czasie nieobecności leku pisała @Olga Sierpniowska w poniższym poście:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

Mnie także interesują mechanizmy odpowiedzialne za opłacalność produkcji leków oraz powody stojące za niektórymi decyzjami biznesowymi koncernów farmaceutycznych. Niestety często są to informacje z grupy tajemnicy przedsiębiorstwa, kwestie patentów, umów oraz innych czynników nie podawanych do publicznej wiadomości.

Krzysiek (anonim, 95.160.158.)
około roku temu

To dość interesujące, że w dobie gospodarki rynkowej żaden z konkurentów na rynku leków nie produkuje kropli o podobnym składzie jak Sulfarinol ...

Sulfarinol to krople do nosa zawierające nafazolinę i sulfatiazol, stosowane głównie w leczeniu kataru:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/ulotka

Jego dostępność w aptekach w Polsce można sprawdzić pod tym linkiem:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/apteki/w-polsce
Więcej informacji na temat dostępności Sulfarinolu znajdzie Pani w tym wątku:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10771/sulfarinol-w-ktorej-aptece-na-terenie-wojewodztwa-slaskiego-kupie-krople-do-nos

Sulfarinol nie ma odpowiedników, tzn. nie ma na polskim rynku preparatów o dokładnie takim samym składzie. Przesyłam jednak artykuł na temat kataru, w którym przedstawione są alternatywy:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/katar