Jurek12@interia.pl (anonim, 80.49.198.)
około roku temu, Polska

Dlaczego w aptekach nie ma Sulfarinolu, skoro jest to lek polskiej produkcji?

dlaczego nie mogę kupić sulfarinolu, przecież to jest lek polskiej firmy z Warszawy

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Z informacji uzyskanych od firmy Galenus wynika, iż lek Sulfarinol ma pojawić się ponownie w aptekach dopiero jesienią 2020r. Dokładna data powrotu leku na rynek nie jest jeszcze znana.

EVA 32 (anonim, 93.105.112.)
około 10 miesięcy temu

Łoł. A Sulfsrinolu jak nie było, tak nie ma. To jest po prostu SKANDAL.

Wid 12 (anonim, 193.254.239.)
około 10 miesięcy temu

Lepszego leku na zatoki nie znam

Z informacji uzyskanych dzisiaj rano od firmy Galenus wynika, iż lek Sulfarinol ma pojawić się ponownie w aptekach dopiero jesienią 2020r. Dokładna data powrotu leku na rynek nie jest jeszcze znana.

Aby otrzymywać powiadomienia odnośnie dostępności leku Sulfarinol na swój adres e-mail, wystarczy wybrać ikonkę " Powiadamiaj mnie o każdej nowej wiadomości dotyczącej Sulfarinol ", po lewej stronie, np. tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/apteki/w-polsce

Zgodnie z informacją otrzymaną w dniu dzisiejszym od producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", nadal nie jest znana data, kiedy ponownie można spodziewać się kropli w aptece.
Dostawy leku do hurtowni nie były realizowane przez podmiot "GALENUS" pod mniej więcej 2 miesięcy.

Sulfarinol nie ma zamiennika, o tym, jakimi środkami można się "posiłkować" w czasie nieobecności leku pisała @Olga Sierpniowska w poniższym poście:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

Jeśli ma Pan jakieś wiarygodne potwierdzenie swoich przypuszczeń, to proszę podzielić się z nami szczegółami.

Zachęcam również, do czytania naszych wpisów zawierających informacje pozyskane u producenta. Poniżej powielam wiadomość dotyczącą przyczyny braku kropli Sulfarinol: "Jak udało nam się dowiedzieć od producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", lek nie wrócił do aptek i nie wróci przez najbliższe kilka miesięcy. Podmiot nie jest w stanie podać daty, kiedy ponownie można spodziewać się kropli w aptece, ponieważ zmiana dostawcy substancji czynnej zawartej w preparacie uruchomiła szereg nowych pozwoleń ze strony nadrzędnych instytucji, na zatwierdzenie których firma "GALENUS" nadal czeka. Proces ten wydłuża czas rozpoczęcia produkcji nowej partii leku."

zatoki (anonim, 31.0.35.)
około roku temu

Czyja to robota, że nie ma tych kropli? Żydowska?

Xxx (anonim, 77.113.42.)
około roku temu

Mi mój mąż kupił 4. W Krakowie nigdzie nie ma..

Mw (anonim, 77.113.42.)
około roku temu

Ktomalek.pl . Mi się udało kupić 5 w Kielcach:)

Aneta (anonim, 217.96.247.)
około roku temu

Dzień dobry.
Czy mogę wiedzieć gdzie w Kielcach dostanę te krople, bo w Krakowie nigdzie ich nie ma. A tutaj niektórzy piszą, że w Kielcach są dostępne. Chętnie przyjadę i kupię. Chyba, że ktoś wie gdzie i w Krakowie może je jeszcze nabyć?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Zgodnie z informacją otrzymaną od producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", lek nie wrócił do aptek i nie wróci przez najbliższe kilka miesięcy. Podmiot nie jest w stanie podać daty, kiedy ponownie można spodziewać się kropli w aptece, ponieważ zmiana dostawcy substancji czynnej zawartej w preparacie uruchomiła szereg nowych pozwoleń ze strony nadrzędnych instytucji, na zatwierdzenie których firma "GALENUS" nadal czeka. Proces ten wydłuża czas rozpoczęcia produkcji nowej partii leku.

Sulfarinol nie ma zamiennika, o tym, jakimi środkami można się "posiłkować" w czasie nieobecności leku pisała @Olga Sierpniowska w poniższym poście:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/10239/sulfarinol-czy-sulfarinol-zostal-wycofany-z-aptek

Również mamy nadzieję, że lek powróci do aptek. Jednak w mojej ocenie zmiana kategorii dostępności na lek dostępny z przepisu lekarza nie poprawi w żaden sposób sytuacji związanej z brakiem. Problemy z dostępnością wynikające z trudności na linii produkcyjnej nie mają również związku z faktem, że firma jest polska. Podobne kłopoty mogą dotknąć wytwórcę w każdym kraju.
Przypominam link, który umożliwi śledzenie dostępności kropli Sulfarinol w aptekach zintegrowanych z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/apteki

EVA 32 (anonim, 93.105.60.)
około roku temu

Mam nadzieję że producent dotrzyma słowa i krople pojawią się w aptekach jeszcze w 2019 r. Brak leku jest problemem wielu milionów ludzi, którzy dzięki niemu w koniecznej sytuacji mogą normalnie oddychać. Mam poważne problemy z zatokami zwłaszcza jesienią i wiosną i tylko Sulfarinol przynosi mi ulgę..... Tym bardziej, że nie ma zamiennika na rynku tych kropli..... Nie potrafię tego zrozumieć, przecież to nasz krajowy lek....dlatego niech będzie znów na receptę, tylko niech znowu będzie dostępny, bo dobro pacjenta jest najważniejsze.....

Aktualnie żadna apteka połączona z naszym portalem nie deklaruje dostępności leku Sulfarinol:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/75354/sulfarinol-krople-do-nosa/apteki/w-polsce

Zgodnie z informacją potwierdzoną po raz drugi u producenta oraz podmiotu odpowiedzialnego za obrót lekiem Sulfarinol - firmy "GALENUS", lek ma pojawić się w hurtowniach farmaceutycznych dopiero pod koniec tego roku - za około 2 miesiące.

Przyczyną braku leku Sulfarinol jest zmiana dostawcy substancji czynnej zawartej w preparacie. Firma "GALENUS" aktualnie czeka na odpowiednie pozwolenia w tej sprawie ze strony nadrzędnych instytucji, co wydłuża czas rozpoczęcia produkcji nowej partii leku.

Lokalizacja firmy nie oznacza, iż nie może mieć ona problemów z dostępnością leku. Kraj czy miejsce wytwarzania nie ma wpływu na problemy, które mogą wyniknąć w procesie produkcyjnym leku.

Sulfarinol to krople do nosa z nafazoliną. Działają obkurczająco na błonę śluzowa nosa i zmniejszają obrzęk, dzięki czemu udrożniają nos i ułatwiają oddychanie. Dodatkowo zawiera sulfatiazol o działaniu bakteriostatycznym, co jest korzystne w przypadku kataru infekcyjnego.

Preparat nie ma zamiennika.

Załączam informacje na temat kataru oraz leczenia przeziębień, być może będą przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/katar
https://www.gdziepolek.pl/tematy/przeziebienie