Ola (anonim, 87.205.146.)
około roku temu, Polska

Czy Sulfarinol został wycofany z aptek?

Czy sulfarinol będzie dostepny w aptekach? Czy zostal całkowicie wycofany?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dorota (anonim, 188.146.131.)
około 22 minut temu

Czas na jakieś działania. Może utwórzmy gdzieś konto,żebyśmy mogli je jakoś skoordynować, bo ja mam dość biernego czekania, aż się coś wydarzy. Jeśli ktoś naprawdę potrafi je wyprodukować, mam dostęp do pełnego składu. Halo, działajmy. 😉

Anonim (anonim, 37.248.224.)
około 2 godzin temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: wchodzi w obszary polityki, religii lub ideologii.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Ela (anonim, 5.173.8.)
około 7 dni temu

Były bardzo skuteczne. Co się dzieje ? Dlaczego ktoś ogranicza nam dostęp do leczenia ? Może uruchamiajmy posłów, dziennikarzy. Niech ktoś pomoże, nam chorym.

Nmmmn (anonim, 31.183.211.)
około 7 dni temu

I minął rok a w sprawie tych kropli noc się nie ruszyło. W doz status z niedostępny zmienił się na wycofany z oferty. O co tutaj chodzi, czemu najlepsze krople do nosa zostały wyeliminowane ze sprzedaży?

Przemek (anonim, 31.0.57.)
około 17 dni temu

Jedyne krople do nosa które na mnie działają i ich brakuje😪😪😪

tomi (anonim, 31.183.130.)
około miesiąca temu

Jak producent nie chce produkować, niech ujawni skład i zrobimy sami

kowal (anonim, 37.30.28.)
około miesiąca temu

a czy można preparat z tymi substancjami leczniczymi kupic w necie, w jakieś aptece zagranicznej? Podobne krople do nosa?

aaa (anonim, 89.228.9.)
około miesiąca temu

jak pandemia się zaczęła w innych krajach to on już znikał albo nie był produkowany dla mnie to nie jest zbieg okoliczności. i nie piszcie ze go wcześniej nie było
zamiennika nie ma, dziwne że niky nie przejal jego produkcji bądź nie odkupił receptury. sadze ze dlatego ze był tani i skuteczny a takich leków nie opłaca się produkować

Jan (anonim, 109.241.119.)
około miesiąca temu

Lek bardzo skuteczny, ale tani. Prawdopodobnie produkcja nieopłacalna.
Dobro pacjenta nikogo nie interesuje.

Pietro (anonim, 90.240.121.)
około miesiąca temu

Jedyne co mi doraźnie pomaga to Neti Pot (konewka) z odczynem soli fizjologicznej.

Ona (anonim, 5.173.17.)
około miesiąca temu

Czy ktoś znalazl coś równie skutecznego na gesty katar? Help

Ela (anonim, 5.173.18.)
około miesiąca temu

"Nie wiem czemu niektórzy tutaj przypisują pandemie do braku kropli. Krople przestały być produkowane juz dużo wcześniej nim ktokolwiek o koronawirusie usłyszał."

Powyższy tekst świadczy tylko o tym, że pandemia była zaplanowana.

Pacjent (anonim, 78.11.21.)
około miesiąca temu

Sulfarinolu nie ma bo był dobry i kupowany,w przeciwieństwie do innych kropelek.Są one diabła warte,czas to zrozumieć,ale trzeba to sprzedać.Więc Sulfarinolu nie ma,kropka.

Pietro (anonim, 90.240.121.)
około miesiąca temu

To kiedy coś podają do wiadomości publicznej to jedno a to co wiedzą Ci na górze to drugie. Ja np. Wiedziałem o pandemii na parę miesięcy wczesniej niż podawały to główne nurty mediów, a skoro prosty szarak który umie grzebać w informacjach jest w stanie się dowiedzieć o tym co będzie wcześniej. To odpowiedź sobie sam/a kiedy rządy świata o tym wiedziały albo kiedy to zaplanowały. Pozdrawiam.

ąęćź (anonim, 77.253.67.)
około miesiąca temu

Nie wiem czemu niektórzy tutaj przypisują pandemie do braku kropli. Krople przestały być produkowane juz dużo wcześniej nim ktokolwiek o koronawirusie usłyszał.

Pietro (anonim, 90.240.121.)
około miesiąca temu

Ta cała sprawa tak długo trwa i gadanie o tej substancji czynnej tak jak by tylko w jednym miejscu na świecie można było ja produkować ze aż nie chce mi się w tą być może bajkę wierzyć. Przecież to jeden z flagowych produktów firmy, jak by im zależało na wznowieniu produkcji to ściągnęli by ta substancje z innego miejsca. Ja uważam że tutaj temat jest dużo grubszy i poszły w ruch grube pieniądze aby wycofać jedyny skuteczny lek do nosa i to akurat w dobie pandemii.

Do @Dorota:
Dziś rano ponownie kontaktowałam się z działem marketingu Galensu - nadal nie ma żadnych konkretnych informacji, polecili kontaktować się z ok. 2 miesiące.
W mojej ocenie - obserwując całą sytuację problemów w firmie Galenus i brakiem substancji czynnej do produkcji Sulfarinolu, w ciągu najbliższych kilku miesięcy nie ma szans na powrót tego leku do aptek.

Dorota (anonim, 62.141.197.)
około miesiąca temu

Bardzo,ale to bardzo jestem wdzięczna Pani Angelice za zainteresowanie tematem. Jest to naprawdę bardzo pomocne dla wielu ludzi,którzy żywią nadzieję na powrót tego leku na rynek. Czyli,jeśli dobrze rozumiem jakaś szansa na ten lek jeszcze istnieje,czy to tylko nasze pobożne życzenia? Pozdrawiam wszystkich serdecznie,życząc zdrówka.

Pietro (anonim, 90.240.121.)
około miesiąca temu

Dla mnie sulfarinol to był jedyny ratunek. Większość innych kropli jest oparta na xylometazolinie która jedynie rozszerza śluzówki i jednocześnie je wysusza. W gorszym okresie jak muszę używać częściej, moje śluzówki są tak wrażliwe że potrafię mieć krwotok z nosa po użyciu tego syfu. Ale zaś bez niego nie umie oddychać. Co tu zrobić?

Problem jest taki że obecnie cała ta medycyna i farmaceutyka to farsa. Już dawno z pacjentów staliśmy się klientami. A klient u którego zaspokoi się w pełni potrzeby nie wraca. Dlatego większość obecnych "leków" ma na celu ZALECZANIE objawów a nie ich wyleczenie.

Ela (anonim, 5.173.0.)
około 2 miesięcy temu

'Oczywiście, że nie będą produkować, bo może byłby pomocny przy leczenie koronawirusa. Kiedyś był Influmin - dwie tabletki i człowiek czuł poprawę. Teraz nie ma nic. Jakieś dziadowskie leki z zagranicy, które nie wiadomo czy w ogóle mają w sobie jakieś czynne lecznicze substancje. Zgroza'

nnm (anonim, 31.182.188.)
około 2 miesięcy temu

Miał się pojawić i się nie pojawił. Nie rozumiem tego działania. Bardziej niż tłumaczenie producenta przekonuje mnie zasłyszane info w aptece, że konkurencja przekonała go aby przestał je produkować. To były jedyne skuteczne krople do nosa.

Abn (anonim, 89.71.192.)
około 2 miesięcy temu

Pamiętam, jak byłam dzieckiem i w domu stał Sulfarinol. Teraz potrzebuję i co? Nie ma, bo skuteczny.

Yaga (anonim, 217.73.182.)
około 2 miesięcy temu

Bo są tanie, skuteczne, maja dzialanie antybakteryjne i producent jest polski. Takie leki sie wycofuje, bo mamy kupowac zagraniczny syf

marcin z łodzi (anonim, 83.4.241.)
około 2 miesięcy temu

Dobrze że trzyma Pani rękę na pulsie, proszę brnąć temat w naszym imieniu, dziekuje bardzo

Rzeczywiście sytuacja z dostępnością surowca do produkcji kropli Sulfarinol nadal pozostaje niewyjaśniona. Z informacji uzyskanej dziś rano od producenta wynika, iż surowiec który miał być dostarczony z Włoch nadal jest niedostępny i nie wiadomo, kiedy firma będzie mogła rozpocząć produkcję kropli.

kaka (anonim, 185.233.24.)
około 2 miesięcy temu

Nikt nie wie kiedy te krople wroca do sprzedazy? Totalny brak szacunku dla ludzi. Nikt o niczym nie informuje,a ludzie czekają na te krople jak na zbawienie...

Jozin z Bazin (anonim, 87.207.153.)
około 2 miesięcy temu

Jako że od dzieciństwa zmagam się z chronicznym zapaleniem zatok, to pamietam Sulfarinol jeszcze z lat 80-tych. Faktycznie jedyny skuteczny srodek na zatkany nos. Później niedostepny i słowa o mafii, ktra go blokuje same się cisną. A chore zatoki potrafią naprawde zmarnować człowiekowi życie. Dopiero około 40-tki poddałem się zabiegowi cyszczenia zatok - i rewelacja - drugie zycie, ale z roku na rok powrót problemów, a wg. znajomego anestezjologa kazdy zabieg w pelnej narkozie skraca zycie o kilka lat, wiec o tez nie jest wyjście. Teraz, od kilku lat jako tako udaje mi sie trzymać zatoki w ryzach dzieki wysokiej suplementacji vit D (poziomy we krwi około 150, gdy "norma" zaczyna się od 30), dzieki publicystyce naczelnego "znachora" RP, Jerzego. Pozdrawiam wszystkich zatokowców, życząc drożności, drożności i jeszcze raz drożności.

Mateusz (anonim, 83.4.249.)
około 2 miesięcy temu

Firma która wypuści zamiennik, zdobedzie krocie, aż dziw bierze że do tej pory nikt z wielkich tego nie zrobił. Ja na swoim przykładzie powiem , że uzywałem tych kropelek raz na 1-2 tygodnie, nic nie wysuszały, dawały ulgę, buteleczka mi na miesiące starczała. teraz uzywam jakis nasivinów czy innych i masakra. Czekam jak reszta na sulfarinol albo zamiennik, prosze właścicieli strony - brnijcie w tym temacie, dzwoncie, dowiadujcie się i informujcie nas tutaj, dziekuje

Maria (anonim, 83.30.148.)
około 2 miesięcy temu

Właśnie tak mam zatkany nos, że inne krople nie dają rady. Zawsze w takich wypadkach stosowałam Sulfarinol. Ale teraz w żadnej aptece ich nie ma. Dlaczego nikt się nie liczy z pacjentami? Kiedyś był taki okres, że Sulfarinol był na receptę. To niechby nawet tak zostało.

Iza (anonim, 83.20.221.)
około 2 miesięcy temu

Kurczę szkoda, żeby go wycofali. Najbardziej skuteczne krople i przystępna cena. No, ale w tym kraju już i tak mnie nic nie ździwi jak coś jest dobre to przestają produkować....

asd (anonim, 89.228.9.)
około 3 miesięcy temu

podmiot wystawiony na sprzedaż ? was to nie dziwi najpierw zwodzenie przez dwa lata prawie ciągle się go czepiali wycofywali niedopuszczali a teraz firma sie sprzedaje lub ktoś inny ją przejmuje. zenada.l ek który kosztował gorsze a był skuteczny i co najważniejsze POMAGAŁ. nie dziwi was to ? dziwne tez że nie ma zamiennika a większość leków jednak ma ? komu zależało na tym żeby lek zniknal i dlaczego ? chyba każdy się domyśla,,,,

Na ten moment podmiot odpowiedzialny Galenus wystawiony jest na sprzedaż, dlatego nie wiadomo kiedy i czy nowy właściciel rozpocznie jeszcze produkcję leku Sulfarinol.

An (anonim, 89.64.71.)
około 3 miesięcy temu

Dzisiaj w aptece po zapytaniu farmaceuty o Sulfarinol, czy już powrócił, otrzymałam odpowiedź, że nie i nie powróci raczej, że takie ma najnowsze wiadomości;/

marlowe27@interia.pl (anonim, 83.4.245.)
około 4 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Xyz (anonim, 89.64.54.)
około 4 miesięcy temu

W lutym GIF ma dać producentowi odpowiedź, miejmy nadzieję, że w końcu dadzą mu i nam już spokój

Zatok (anonim, 89.228.207.)
około 4 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: niezgodność z zasadami społeczności.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

alecyrk (anonim, 37.248.115.)
około 4 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: wchodzi w obszary polityki, religii lub ideologii.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

asd (anonim, 89.228.9.)
około 4 miesięcy temu

jeden ze składników Sulfarinolu maja krople Rhinazin. one też długo nie były dostępne teraz są. ja się już zaopatrzyłam

Max (anonim, 89.64.26.)
około 4 miesięcy temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: zawiera ataki osobiste.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Szokkk (anonim, 5.173.80.)
około 5 miesięcy temu

Nieprawdopodobne! Najlepsze krople odtykajace i leczace zatoki wycofane ? Niedawno wycofali tez Atrederm, doskonały lek na trądzik, ktory leczył, a nie podleczal. Wszystko tu wskazuje na dzialanie jakiejs mafii. Bo jak to wytlumaczyc inaczej ? Znikają leki produkowane w polsce .

han (anonim, 88.156.130.)
około 5 miesięcy temu

dzięki sulfarinolonowi przy infekcji przesypiam normalnie noc, a nie męka, to już musiało coś zadzialac, ze wycofali, podobnie zniknal Buderhin na alergie i zastepuje go Tafen, po ktorym okropnie piecze wrecz pali sluzowka nosa. najlepsze leki wypierane przez nowosci na rynku, ktore nie sa nawet zamiennikami

około 5 miesięcy temu

Sulfarinol niestety nie ma swojego dokładnego odpowiednika. Preparaty zarejestrowane jako leki podlegają obowiązkowi prowadzenia badań dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności produktu leczniczego. Leki są wycofywane decyzją Głównego Inspektora Farmaceutyczne, nie Głównego Inspektora Sanitarnego.

Podobne działanie może wykazywać np. preparat Sinumedin.
Sinumedin zawiera w składzie maleinian mepiraminy oraz chlorowodorek fenylefryny. Dodatkowo zawiera działający przeciwbakteryjnie chlorek cetalkoniowy. Wykazuje działanie przeciwalergiczne, udrażnia nos i ujścia zatok przynosowych oraz ułatwia oddychanie. Sinumedin jest w formie aerozolu do nosa:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/93917/sinumedin-aerozol/apteki/w-polsce

Działanie przeciwdrobnoustrojowe wykazują również preparaty zawierające nanokoloid srebra np. Rhinoargent:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/67324/rhino-argent-aerozol/apteki/w-polsce
Preparat wykazuje działanie nawilżające na śluzówkę nosa, ułatwia oddychanie.

W przypadku przewlekłych problemów z zatokami zachęcam do konsultacji z lekarzem laryngologiem. Być może konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań lub zastosowanie leków dostępnych wyłącznie na receptę.

Użytkowniczka leku (anonim, 89.64.55.)
około 5 miesięcy temu

Może Gis zacznie się czepiać wad jakościowych nie starych, sprawdzonych i porządnych leków, a zajmie się tym sieciowym chłamem, który zalewa apteki i powoduje poważne uszkodzenia śluzówki a niejednokrotnie uzależnienie. Suflarinol to nie jedyny świetny lek, który niestety ucierpiał przez przerost formy nad treścią.

hannah (anonim, 89.64.89.)
około 5 miesięcy temu

Dla mnie też były to jedyne działające krople na wysychającą podrażnioną śluzówkę nosa. Wszystkie inne krople wywołują ból i suchość błon śluzowych. Ale ja ostatnio widziałam info w Internecie, że była wyprodukowana kolejna już seria tych kropel ale została cofnięta i nie dopuszczona do sprzedaży z uwagi na jakiś składnik, który nie spelniał norm. Nazwano to "wadą jakościową".

Pacjent (anonim, 78.11.18.)
około 5 miesięcy temu

Przypuszczam,że Sulfarinolu juz nie zobaczymy.Dzwonię co jakiś czas[ co miesiąc] i słyszę,iż może w ........Te kropki to terminy coraz dalsze.Zbywanie,tak to się nazywa.Dlaczego,tego podać nie chcą!!!!!!!

Magda (anonim, 5.173.226.)
około 5 miesięcy temu

Ja też mocno cierpię na Zatoki.. Surfarinol był moim wybawieniem, do czasu kiedy go wycofali... Żadne irygacje nic mi nie pomaga, w aptekach mówią że nie ma nic podobnego do tych kropli..

Tilia (anonim, 193.25.7.)
około 5 miesięcy temu

Najlepsze krople, jedyne skuteczne! Jeśli ktoś zna coś podobnego, proszę o podpowiedz

Zatkany_Nos (anonim, 78.11.113.)
około 5 miesięcy temu

Na stos z tym całym GIS. Wie ktoś kiedy będzie dostępny Sulfarinol? Bez niego to jest katastrofa. Komu zależało na tym by usunąć go z rynku i że nie ma zamiennika? Podejrzane jest to i to bardzo.

Tomek (anonim, 89.64.69.)
około 5 miesięcy temu

a używacie coś zamiennie co możecie polecić?

Użytkowniczka leku (anonim, 46.134.108.)
około 5 miesięcy temu

Wielka szkoda, że Gis wydał taką decyzję, bo skutki wycofania tego leku są chyba nieadekwatnie duże do przyczyny dla której produkcja leku miała zostać wstrzymana.