← powrót do głównej strony opinii i pytań

Lala90 (anonim, 31.60.97.)
około 8 dni temu, Warszawa

Czy w czasie leczenia preparatem Zoloft można przyjmować ziołowe leki uspokajające?

Witam. Jestem na początku stosowania zoloft a więc jeszcze nie ma większych efektów. Czy w razie wystąpienia lęku mogę zażyć ziołowa tabletkę uspokajająca., która wcześniej pomagała dużo.

To, czy zastosowanie ziołowego preparatu uspokajającego podczas leczenia lekiem Zoloft jest bezpieczne w dużej mierze zależy od składu takiego specyfiku, który w zależności od preparatu może znacznie się różnic. Dlatego też, przed podjęciem decyzji o ewentualnym zastosowaniu dodatkowego ziołowego preparatu uspokajającego, warto zasięgnąć porady lekarza. Z pewnością należy unikać stosowania preparatów ziołowych zwierających w składzie tryptofan i ziele dziurawca ze względu na możliwość nasilenia działań niepożądanych związanych ze stosowaniem leku Zoloft.

Początek działania terapeutycznego leku Zoloft może nastąpić w ciągu 7 dni, jednak dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego potrzeba zwykle więcej czasu. Jeśli po tygodniu stosowania leku, nie odczuła Pani poprawy stanu zdrowia, warto poinformować o tym lekarza, który być może zmodyfikuje dawkę leku.

Zoloft to lek przeciwdepresyjny zawierający sertralinę. Mechanizm działania tej substancji polega na hamowaniu wychwytu zwrotnego serotoniny. Lek stosowany jest w ciężkiej depresji, a także w zaburzeniach lękowych, pourazowych oraz zaburzeniach obsesyjno-kompulsyjnych.

Poniżej zamieszczam link z opisem leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/86304/zoloft-tabletki-powlekane,
oraz jego dostępnością w aptekach na terenie Warszawy:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/86304/zoloft-tabletki-powlekane/apteki/w-warszawie

Zachęcam także do lektury naszych artykułów:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-laczyc-leki-ze-soba
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-depresje
https://www.gdziepolek.pl/tematy/ziola-na-uspokojenie-i-dobry-sen