Krążki dopochwowe

Produkt na receptę

Adaring przyrząd

Adaring to system terapeutyczny stosowany do samodzielnego zakładania do pochwy, w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. Zawiera dwa żeńskie hormony płciowe (etonogestrel i etynyloestradiol), które powoli uwalniają się do krwiobiegu i zapobiegają ciąży. Wskazany u kobiet w wieku rozrodczym.

Produkt na receptę

Circlet przyrząd

Circlet to krążek dopochwowy do samodzielnego zakładania, stosowany w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. Zawiera dwa żeńskie hormony płciowe (etonogestrel i etynyloestradiol), które powoli uwalniają się do krwiobiegu i zapobiegają ciąży. Wskazany u kobiet w wieku rozrodczym.

Produkt na receptę

Contraseton przyrząd

Contraseton to dopochwowy system terapeutyczny do samodzielnego zakładania, stosowany w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. Zawiera dwa żeńskie hormony płciowe (etonogestrel i etynyloestradiol), które powoli uwalniają się do krwiobiegu i zapobiegają ciąży. Wskazany u kobiet w wieku rozrodczym.

Produkt na receptę

Ginoring przyrząd

Ginoring to dopochwowy system terapeutyczny do samodzielnego zakładania, stosowany w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. Zawiera dwa żeńskie hormony płciowe (etonogestrel i etynyloestradiol), które powoli uwalniają się do krwiobiegu i zapobiegają ciąży. Wskazany u kobiet w wieku rozrodczym.

Produkt na receptę

NuvaRing przyrząd

NuvaRing to dopochwowy system terapeutyczny stosowany w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. System uwalnia substancje czynne o charakterze hormonów: etynyloestradiol oraz etonogestrel. NuvaRing wskazany jest jako metoda antykoncepcji u kobiet w wieku rozrodczym.

Wyrób medyczny

NuvaRing Aplikator przyrząd

NuvaRing Aplikator służy do prawidłowego umieszczenia systemu terapeutycznego NuvaRing w pochwie.

Produkt na receptę

Polaring przyrząd

Polaring to dopochwowy system terapeutyczny do samodzielnego zakładania, stosowany w celu uzyskania działania antykoncepcyjnego. Zawiera dwa żeńskie hormony płciowe (etonogestrel i etynyloestradiol), które powoli uwalniają się do krwiobiegu i zapobiegają ciąży. Wskazany u kobiet w wieku rozrodczym.

Krążek antykoncepcyjny (pierścień dopochwowy) to jedna z najnowszych metod antykoncepcji. Charakteryzuje się ona dużą skutecznością i wygodą stosowania.

Krążek antykoncepcyjny zawiera dwie substancje hormonalne - estrogen i etonogestrel. Przepisywany jest przez lekarza i dostępny w aptece na receptę. Dużą zaletą w jego stosowaniu jest brak konieczności pamiętania o codziennym braniu tabletek oraz stabilność poziomu hormonów we krwi niezależnie od sytuacji, np. występujących wymiotów. Podczas stosowania pierścienia rzadziej występują działania niepożądane w porównaniu do tabletek antykoncepcyjnych, takie jak bolesne miesiączki czy nudności.

Krążek kobieta umieszcza w pochwie samodzielnie w domu, na kilka tygodni - dokładny schemat używania dostępny jest w ulotce. Nie przeszkadza on w używaniu tamponów ani leków dopochwowych. Niektóre pary wyczuwają krążek podczas stosunku - dopuszczalne jest jego wyjęcie na czas nie dłuższy niż 3 godziny bez utraty skuteczności, jednak nie jest to zalecane.


redaktor: Agnieszka Soroko, mgr farm.
ostatnia zmiana: 26.04.2019 14:14:38

Dokładamy wszelkich starań, aby nasz artykuł jak najlepiej oddawał dostępne informacje, ale nie można go traktować jako konsultacji farmaceutycznej. Przed zażyciem leku należy przeczytać ulotkę, a w przypadku pytań skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Wszystkie podane w artykule nazwy produktów są przykładowe i nie stanowią żadnej formy reklamy. Wszystkie prawa autorskie do artykułu są zastrzeżone przez GdziePoLek sp. z o. o.

Skonsultuj się z lekarzem on-line

Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.

Tylko 59,00 zł za konsultację z lekarzem ogólnym. A także 25 innych specjalizacji.

Umów telekonsultację

Najnowsze pytania

Czy dni stosowania wkładki Ginoring należy liczyć od momentu umieszczenia krążka w pochwie, nawet jeśli założony był z 1-dniowym opóźnieniem?
Założyłam ginoring 8 dnia,a przerwa jest 7dni.Czy teraz liczyć te 21 dni od czasu założenia krążka ?
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Czy ból piersi, krzyża, brzucha oraz mdłości są powodem do wyjęcia krążka Ginoring?
Mam dosyć dużo skutków ubocznych po niecałych dwóch tygodniach stosowania ginoring.Ból piersi,czasem krzyża i brzucha.Również towarzyszą żądko ale jed...
odpowiada Katarzyna Domagała

Czy zmiana koloru krążka Ginoring wpływa na jego skuteczność?
Witam.Po 10 dniach wyjęłam na chwilę ginoring i zauważyłam że zmienił on trochę kolor,jakby zabarwil się od plamień które mi do tej pory towarzyszą. C...
odpowiada Aleksandra Żywiec-Pelczar

Co zrobić gdy krążek Ginoring ulegnie uszkodzeniu w pochwie?
witam. pękł, czy złamał, czy przerwał mi się ginoring w pochwie . co dalej. oczywiście go wyciągnęłam.
odpowiada Angelika Talar-Śpionek

Czy lubrykanty mają wpływ na krążek Ginoring?
Czy lubrykanty mają wpływ na ginoring?
odpowiada Olga Sierpniowska

Czy plamienia śródcykliczne mogą obniżać skuteczność krążka dopochwowego Ginoring?
Przez plamienia skuteczność ginoring jest słabsza? Czy mogę mieć pewność że przez taki skutecz uboczny stosowania krążka nie znajdę w ciążę?
odpowiada Katarzyna Domagała

Na Twoje pytania w temacie krążki dopochwowe odpowiadają nasi farmaceuci, lekarze i inni eksperci.

Twój adres IP i wybrana lokalizacja zostaną zapisane. Polityka Prywatności.