EwaKo (anonim, 5.173.137.) Warszawa 1 rok temu

Czy nadmierna potliwość w nocy podczas brania Seronilu to powód do niepokoju?

Biore lek sronil od 4 tygodni, najpierw zaczęłam od 10mg później 20 mg wystąpiła nadmierna potliwość szczególnie w nocy. Czy to normalne??? Biore kalipos i rutinoskorbin dodatkowo czy to może mieć jakiś wpływ?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

1 rok temu

Zgodnie z Charakterystyką Produktu Leczniczego zimne poty są jednym z niezbyt często występujących działań niepożądanych leku Seronil:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/70687/seronil-tabletki-powlekane/apteki

W czasie leczenia nasilenie i częstość działań niepożądanych mogą się zmniejszyć i zwykle nie ma konieczności zaprzestania terapii.

Według aktualnego piśmiennictwa medycznego nie powinno dochodzić do żadnych szkodliwych dla zdrowia czy działania leków interakcji pomiędzy preparatami wymienionymi w pytaniu.

Jeśli jest Pani zaniepokojona działaniem leku to najlepiej na ten temat porozmawiać z lekarzem prowadzącym zapoznanym szczegółowo z Pani stanem zdrowia.

Zachęcam również do zgłoszenia wystąpienia działań niepożądanych preparatu. Zgłaszanie działań niepożądanych zwiększa kontrolę nad lekami dostępnymi w obrocie. O tym, jak i dlaczego zgłaszać działania niepożądane pisaliśmy w artykule: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Załączam dodatkowe informacje, które mogą okazać się pomocne: https://www.gdziepolek.pl/artykuly/depresja

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły