Powiązane artykuły
Jak rozpoznać i leczyć depresję?
Andrzej Śniegurski, mgr farm.
Smutek, przygnębienie, apatia, lęk i brak energii, by z tym walczyć. Każdy z nas doświadczał podobnych stanów w swoim życiu. Czasem jest to tylko krótkotrwały spadek formy, a niekiedy stan ten trwa tygodniami, miesiącami, latami… Depresja zbiera swoje żniwo w postaci straconych szans, rozbitych rodzin, a nierzadko doprowadza do sytuacji, kiedy nie ma już sił, by stawić czoła życiu. Jak reagować?
Migrena
Agnieszka Soroko, mgr farm.
Migrena jest przewlekłą chorobą neurologiczną i jedną z najczęstszych przyczyn bólów głowy. Schorzenia nie należy lekceważyć i warto zrobić wszystko, by je kontrolować tak, żeby ataki migreny pojawiały się jak najrzadziej. Na rynku dostępnych jest wiele leków bez recepty i na receptę, które mogą pomóc zarówno w zapobieganiu, jak i w przerywaniu migreny.
Zaburzenia lękowe (nerwica)
Marta Janocha, mgr farm.
Lęk jest podstawowym symptomem chorób nerwicowych. Zaburzenia lękowe należą do najczęściej występujących problemów psychicznych. Dotyczą one ponad 20% wszystkich ludzi. Najczęściej na nerwicę chorują osoby między 24 a 44 rokiem życia. Niepokój, bezsenność, zawroty głowy, to zaledwie kilka objawów, które mogą towarzyszyć tym zaburzeniom.
Stosowanie leków a seks
Maciej Klimczyk, mgr farm.
Zaburzenia seksualne mogą być efektem ubocznym stosowania dużej ilości leków, szczególnie w schorzeniach psychicznych oraz sercowo-naczyniowych. Co zatem zrobić w sytuacji, w której musimy przyjmować lek, a wpływa on niekorzystnie na nasze życie seksualne? Czy dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn jest przyjmowanie sildenafilu?
Migrena - niezwykły ból głowy
Agnieszka Soroko, mgr farm.
Znowu boli Cię głowa? Migrena – choroba przewlekła czy świetna wymówka? Czym jest migrena i jak sobie z nią radzić? Czy da się ją wyleczyć? Wiele osób zadaje sobie te pytania, bo cierpią oni sami lub ich bliscy, nawet małe dzieci. Bo często traktowana pobłażliwie przypadłość nie jest tylko bólem głowy.
Skuteczne sposoby na stres
Jakub Rutkowski, mgr farm.
Sukces życiowy, pogoń za wyższymi zarobkami i awansem – to wszystko doprowadzić może do pracy ponad siły i stresu. Zbyt wysoki jego poziom nie tylko obniża komfort życia, ale może spowodować również choroby psychiczne. W jaki sposób zachować równowagę między życiem zawodowym i prywatnym? I jak stanąć na nogi, jeśli stres przerodził się już w lęk lub depresję?
Czy szczepienia powodują autyzm?
Anna Łątka, mgr farm.
Czym jest autyzm... i czy prawdą jest, że może być wywołany przez szczepienia? Przeczytaj, jakie mogą być wczesne objawy autyzmu i do kogo udać się w razie podejrzeń.
Choroba afektywna dwubiegunowa (CHAD)
Karolina Zygmunt, mgr farm.
Euforia, pobudzenie, ryzykowne zachowania… a następnie depresja. Takie zmiany mogą oznaczać chorobę afektywną dwubiegunową (CHAD). Jest to coś więcej niż tylko huśtawka nastrojów. Jak przebiega choroba dwubiegunowa? Jak opanować objawy i powrócić do normalnego funkcjonowania?
Anoreksja - jak leczyć jadłowstręt psychiczny?
Olga Sierpniowska, mgr farm.
Diety odchudzające i bycie „fit” są stale modne, co może utrudnić zauważenie pierwszych objawów groźnej choroby - anoreksji. Czy życie o przysłowiowym „liściu sałaty” może być niebezpieczne? Jak rozpoznać jadłowstręt psychiczny i czy można się z niego wyleczyć?
Bulimia - jak zwalczyć wilczy głód?
Olga Sierpniowska, mgr farm.
Szczupła sylwetka i atrakcyjny wygląd to coraz bardziej pożądane we współczesnym świecie atuty. Jednak granicę pomiędzy zdrowym stylem życia a obsesją łatwo jest przekroczyć. Co robić, kiedy dbanie o wagę zmienia się w niebezpieczną chorobę - bulimię?
Jak poradzić sobie z nerwicą?
Małgorzata Grabowska, mgr farm.
Szybkie tempo życia, natłok obowiązków, problemy... Ze stresem musimy mierzyć się na każdym kroku, co może doprowadzić do nerwicy. Zobacz, czym jest nerwica, jak ją rozpoznać i przede wszystkim - jak wyleczyć.
Depresja
Karolina Zygmunt, mgr farm.
Uczucia smutku i przygnębienia, utrata radości z życia oraz brak energii do wykonywania codziennych czynności - objawy te, jeżeli utrzymują się dłużej niż 2 tygodnie, mogą świadczyć o depresji.
Skonsultuj się z lekarzem on-line
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację
Podobne pytania:
Czy po Seronilu raczej schudnę czy przytyję?
1
odpowiedź
Marlena ,
około miesiąca temu
Czy mogę zmniejszyć dawkę Seronilu?
1
odpowiedź
Julka,
około miesiąca temu
Jak zmienić lek przeciwdepresyjny?
1
odpowiedź
Aneta ,
około 12 miesięcy temu
Jaki jest zamiennik leku Seronil bez recepty?
1
odpowiedź
Kasiek ,
około roku temu
Czy można jednocześnie stosować Parogen i Seronil?
1
odpowiedź
Michał ,
około 4 miesięcy temu
Czy pacjenci po Seronilu popełniają samobójstwo?
1
odpowiedź
Krzysztof,
około roku temu
Czy Seronil mi pomoże?
1
odpowiedź
kazia,
około miesiąca temu
Czy można jednocześnie brać Seronil i Tegretol?
1
odpowiedź
Tygrysica ,
około 3 miesięcy temu
Czy można łączyć ze sobą leki kardiologiczne i na depresję?
6
odpowiedzi
Olka,
około roku temu
Jaki jest zamiennik leku Seronil 20 mg w UK?
1
odpowiedź
Maja,
około roku temu
Czy po miesiącu stosowania leku Seronil powinnam zwrócić się do lekarza po zmianę leku?
1
odpowiedź
natalia,
około 5 miesięcy temu
Co można stosować zamiast leku Fluxemed?
1
odpowiedź
lusi,
około roku temu
Czy w Polsce kupię na receptę lek Prozac?
1
odpowiedź
sara,
około roku temu
Czy mogę zamienić Bioxetin na Prozac?
4
odpowiedzi
Piotr ,
około 6 miesięcy temu
Czy termometry elektroniczne są mniej dokładne niż rtęciowe?
5
odpowiedzi
Wujo,
około roku temu
Ostatnio aktywni specjaliści:
Barbara Mierzwinska
ekspert