Malenka (anonim, 5.173.33.)
około 2 lat temu, Warszawa

Jakie istnieją leki bez recepty na obfite i bolesne miesiączki?

Czy posiadają państwo jakies tabletki antykoncepcyjne bez recepty lub regulony cyklu mam bardzo obfite miesiączki i bardzo bolesne co przeszkadza mi w pracy dręczą mnie silne krwawienia potrzebuje coś bez recepty na zachamuje lub złagodzenie tych objawów bez recepty oczywiście i jakie ceny

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dzień dobry,

przyczyną bardzo obfitych i bolesnych miesiączek mogą być zaburzenia hormonalne lub krzepliwości, problemy z tarczycą, polipy lub mięśniaki oraz inne schorzenia. Dlatego przede wszystkim wskazana jest konsultacja u ginekologa. Dopiero po takim badaniu możliwe jest określenie najwłaściwszego postępowania. Mogą to być leki przeciwkrwotoczne, a jeśli przyczyną są hormony - lekarz może włączyć tabletki antykoncepcyjne na okres kilku miesięcy. Preparaty te są dostępne jedynie na receptę:

https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna

Na dolegliwości bólowe w trakcie miesiączki można stosować dostępne bez recepty leki przeciwbólowe, najlepiej w połączeniu z rozkurczowymi:

https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-przeciwbolowe

Unikać należy przy tym produktów zawierających kwas acetylosalicylowy, gdyż może on nasilać krwawienie.

Bez recepty dostępny jest także na przykład suplement diety Hemorigen femina, który zawiera składniki naturalne i witaminy (witaminę K1, C, wyciąg z ziela tasznika, z nasion gryki, z ziela krwawnika i przymiotna oraz żelazo). Wskazany jest on między innymi w obfitych fizjologicznych krwawieniach miesiączkowych.

Stosowanie na własną rękę preparatów, które będą działać wyłącznie objawowo prawdopodobnie nie przyniesie jednak długotrwałej poprawy. Dlatego jeszcze raz zachęcam do przebadania się u specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie!