Ona Ja (anonim, 83.10.60.)
około 2 lat temu, Warszawa

Jakie działania niepożądane po leku Dulsevia?

Bardzo proszę o radę w sprawie Dulsevii. Biorę ją od 4 tygodni i codziennie mam problemy żołądkowe, ucisk, lekkie nudności itp. Czy te objawy miną, czy raczej świadczą o tym, że nie toleruję duloksetyny?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Proszę poradzić się lekarza, który się Panem zajmuje. Leczenia psychiatrycznego nie należy przerywać, można ewentualnie wspomagać się produktami na potencję:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/leki-na-potencje
Nie wpływają one jednak na libido, czyli na ochotę na seks, a do ich działania potrzebna jest stymulacja seksualna.

Paw (anonim, 5.173.208.)
około 6 miesięcy temu

Brałem dużo leków ssri i triticco i np wenlafaksyne ciężko u mnie trafić w lek teraz dobrze się w miarę czuje tylko te zaburzenia jak można wyjść z tej sytuacji?

Leki o mechanizmie działania takim, jak preparat Dulsevia mogą spowodować wystąpienie objawów zaburzeń czynności seksualnych. Problemy z uzyskaniem erekcji i zmiany w ejakulacji to możliwe działania niepożądane, które mogą wystąpić u nie więcej niż 1 na 10 pacjentów przyjmujących lek. W niektórych przypadkach objawy te utrzymywały się po przerwaniu leczenia.

Należy jednak wziąć pod uwagę, że schorzenia w których stosowana jest duloksetyna (depresja, lęk czy ból w przebiegu neuropatii cukrzycowej) również mogą negatywnie wpływać na funkcje seksualne człowieka.

Załączam dodatkowy materiał:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow

Paw (anonim, 5.173.208.)
około 6 miesięcy temu

Czy po leku dulsevia są duże zaburzenia libido i erekcji?

Tabletki (anonim, 62.59.166.)
około roku temu

Ko biorę lek dulsevie od tygodnia i dzisiaj mam skutki uboczne drętwienie twarzy i rąk zawroty głowy uczucie duszenia się czy brać dalej te tabletki 30 mg po tygodniu mam 60 mg

Objawy takie powinny skłonić Panią do kontaktu z lekarzem, bowiem może być to przesłanka do zmiany w terapii, np. innego leku, którego stosowanie wiązałoby się z wyeliminowaniem towarzyszących Pani działań niepożądanych.

Sylwia (anonim, 93.174.24.)
około roku temu

Biorę rok i ciągle mnie boli żołądek zaczyna się około 2 godz.po zażyciu.

Dzień dobry,

Każdy lek może, chociaż nie musi wywoływać skutki uboczne. W wielu przypadkach są one bardziej nasilone na początku kuracji i mogą łagodnieć lub zanikać w miarę kontynuowania terapii. Taką informację można znaleźć również w podsumowaniu profilu bezpieczeństwa dla leku Dulsevia. W przypadku tego leku nudności i bóle brzucha opisywane są jako występujące często i bardzo często. Proszę zastanowić się, czy przyjmuje Pani lek prawidłowo tj. połykając w całości i popijając wodą, niekiedy bowiem nieprzestrzeganie tych zaleceń może skutkować podrażnieniem przewodu pokarmowego.

Jeśli jest Pani zaniepokojona tymi objawami, czasem ich występowania lub siłą z jaką występują, to najlepiej będzie skontaktować się lekarzem, który lek przepisał. Z pewnością zapyta Panią, czy odczuwa Pani już jakąś poprawę oraz jak bardzo są nasilone dolegliwości. Na tej podstawie oceni, czy konieczna jest zmiana leczenia, może także zaproponować tylko zmianę dawkowania. Samodzielne odstawianie leku lub zmiana dawki nie są wskazane.

Jeśli u pacjenta po zażyciu leku wystąpią skutki uboczne, to można i należy je zgłaszać do odpowiednich instytucji. Można o tym przeczytać w artykule:

https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-i-dlaczego-zglaszac-dzialania-niepozadane

Poniżej podaję także linki, które może Pani uznać za przydatne:

https://www.gdziepolek.pl/produkty/89259/dulsevia-kapsulki/ulotka

https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja

https://www.gdziepolek.pl/produkty/89259/dulsevia-kapsulki/apteki/w-warszawie