Muchomor (anonim, 178.219.129.)
około 7 miesięcy temu, Warszawa

Czy po wzięciu tabletki Vibin pojawi się kalendarzowy cykl miesiączkowy?

Czy po wzięciu tabletki vibin pojawi się kalendarzowy cykl miesiaczkowy biorę go 1raz miesiąc i dziś wzięłam winni A mam okres dostać dziś

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Cieszę się, że wyjaśniła Pani wszystkie swoje wątpliwości.

Muchomor (anonim, 31.60.80.)
około 7 miesięcy temu

Źle Pani zrozumiała mnie 1 dniu miesiączki zaczęłam brać vibin po miesiące regularnie przejmowalam lek vibin żółte potem żółte się skończyły i brałam białe potem się pojawiło krwawienie spanikowalam i zadzwoniłam do lekarza który mi dał te tabletki vibin muwil że te krótkie krwawienie miało wystąpić no to ok tylko się tak zastanawiałam czy dostanę miesiączka ale już wszystko rozumiem to teraz jak skończę ostatnia żółta i bende brać te białe to bendzie tak samo już pytań nie mam

Niestety nie rozumiem, co Pani rozumie przez "2 tygodnie po cyklu". Jeśli przyjmuje Pani Vibin to nie ma "cyklu" fizjologicznego, tylko kolejne (1-21) dni przyjmowania tabletek przeplecione dniami bez hormonów ("dni placebo"). Krwawienie powinno pojawić się w dniach przyjmowania tabletek placebo Vibin, co wyjaśniłam poniżej. Czy chciałaby Pani zadać jakieś dodatkowe pytanie?

Muchomor (anonim, 31.60.88.)
około 7 miesięcy temu

Krwawienie się u mnie pojawiło jak byłam 2 tygodnie po cyklu

Muchomor (anonim, 31.60.88.)
około 7 miesięcy temu

Pojawiło się u mnie krwawienie😚😚

Jeśli rozpoczęła Pani przyjmowanie Vibin 1 sierpnia 2020, to od 1 do 21 sierpnia powinna Pani stosować tabletki żółte. Od 22 do 28 sierpnia był czas na przyjęcie 7 białych tabletek. Wówczas też powinno wystąpić krwawienie (tzw. krwawienie z odstawienia). Krwawienie to zazwyczaj rozpoczyna się 2. lub 3. dnia od przyjęcia ostatniej żółtej tabletki leku Vibin zawierającej substancje czynne.

Ponieważ mamy już 6 września, czy zatem krwawienie u Pani nie wystąpiło?

Jednocześnie wyjaśnię, że jeśli prowadziła Pani zapiski dotyczące występowania miesiączek przed rozpoczęciem przyjmowania Vibin, to w momencie rozpoczęcia stosowania antykoncepcji hormonalnej nie są one już aktualne. Nie będzie występować krwawienie w dniu wynikającym z Pani wyliczeń, natomiast powinno wystąpić wspomniane krwawienie z odstawienia.

Muchomor (anonim, 178.219.129.)
około 7 miesięcy temu

Tak ja zaczęłam brać te tabletki vibin od 1dnia miesiączki 1sierpnia i do tej pory je cały czas biorę o 1 porze

Zgadza się, opakowanie Vibin zawiera 21 tabletek żółtych i 7 białych. Którą tabletkę z kolei z blistra zażyła Pani "dziś", czyli 6 września? Kiedy rozpoczęła Pani przyjmowanie Vibin i czy był to pierwszy dzień miesiączki?

Muchomor (anonim, 178.219.129.)
około 7 miesięcy temu

Lek wzięłam dziś vibin21 żółtych mam i 7bialych

Odpowiedź na Pani pytanie dotyczące przyjmowania leku Vibin znajduje się poniżej:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/27895/vibin-czy-jesli-stosuje-vibin-to-dostane-miesiaczki

Proszę natomiast wyjaśnić, co Pani rozumie przez "dziś wzięłam winni" - być może jednak wspomniany Vibin? Jeśli chce Pani dodatkowej porady, to proszę podać, którą dokładnie tabletkę leku Vibin przyjęła Pani w dniu dzisiejszym.