---OMNi-BiOTiC Stress Repair 9 - pytania

Kasia  (anonim, 89.151.44.) Warszawa 4 lata temu

Czy ból brzucha po założeniu wkładki wewnątrzmacicznej może być powodem do niepokoju?

Witam. 3 dni temu założyłam wkladkę zwykła miedzianą. Okropnie boli mnie brzuch. Lekarz sprawdził w USG i wszystko jest ok. Przepisał antybiotyk i rozkurczowe.
Nie wiem czy to z nerwów czy od przeciwbólowych ale dzień po wkladce boli mnie cały brzuch najbardziej w okolicach pępka. Do tego stopnia że chce mi się wymiotować. Objawy są dziwne bo boli tylko jak chodzę. Jak leżę to wszystko jest ok. Dodam, że miałam ostatnio gastroskopię i jest ok.

2 odpowiedzi

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

1 rok temu

Jeśli ból jest silny, w pierwszej kolejności należy skonsultować się z ginekologiem, który sprawdzi czy nie doszło do przemieszczenia wkładki.
Ponieważ w Pani przypadku lekarz stwierdził prawidłowe umiejscowienie wkładki, nie ma powodów do obaw. Bóle brzucha w trakcie pierwszych tygodni noszenia wkładki mogą występować. Wówczas warto sięgnąć po lek przeciwbólowy i przeciwzapalny dostępny bez recepty.

Załączam linki do stron, gdzie można porównać ceny przykładowych leków przeciwbólowych w aptekach internetowych oraz złożyć zamówienie z dostawą do domu lub odbiorem w aptece:

Lek z metamizolem, który oprócz działania przeciwbólowego wykazuje działanie rozkurczowe, np.

https://www.gdziepolek.pl/produkty/65496/pyralgina-tabletki/apteki

Leki z paracetamolem - o działaniu przeciwbólowym, np.

https://www.gdziepolek.pl/produkty/5684/apap-tabletki-powlekane/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/26254/efferalgan-tabletki-musujace/apteki

Leki z ibuprofenem - o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, np.

https://www.gdziepolek.pl/produkty/89706/ibum-express-kapsulki/apteki

https://www.gdziepolek.pl/produkty/37115/ibuprom-max-sprint-kapsulki/apteki

Załączam również linki do naszych artykułów, które mogą okazać się pomocne:

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/bol-brzucha

https://www.gdziepolek.pl/kategorie/wkladki-domaciczne

Aleksandra Żywiec-Pelczar Farmaceuta

4 lata temu

Jeśli ból brzucha jest silny, należy pilnie skonsultować się z lekarzem.

Wkładki wewnątrzmaciczne są wygodną i skuteczną metodą antykoncepcyjną. Ich założenie może się jednak wiązać z pewnymi powikłaniami, spośród których za najgroźniejszą uważa się perforację mięśnia macicy i przemieszczenie się wkładki do jamy brzusznej.

Lekarz za pomocą badania USG jest w stanie w łatwy sposób określić, czy umiejscowienie wkładki jest prawidłowe. Jeśli więc wizyta u ginekologa miała miejsce już po wystąpieniu opisywanych przez Panią objawów, prawdopodobnie przyczyna bólu nie jest związana z przemieszczeniem wkładki. W ciągu pierwszych 2 tygodni od założenia wkładki może dochodzić do reakcji zapalnych, zwykle ustępujących samoistnie. Prawdopodobnie w celu leczenia lub zapobiegania ewentualnej infekcji zalecił stosowanie antybiotyku.

Jeśli w ciągu najbliższych dni nie zauważy Pani poprawy, konieczne będzie powtórzenie badań. Warto kontrolować temperaturę ciała. W przypadku wysokiej gorączki bądź wymiotów konieczna jest natychmiastowa wizyta u lekarza. W przypadku podejrzenia przemieszczenia się wkładki oprócz USG wykonuje się niekiedy dodatkowe badania obrazowe jamy brzusznej i narządów rodnych. Nieprawidłowo umiejscowioną wkładkę należy usunąć.

Poniżej zamieszczam linki do materiałów, które mogą okazać się interesujące:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje https://www.gdziepolek.pl/kategorie/wkladki-domaciczne

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Specjaliści

Telekonsultacje
E-wizyta
Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
Umów telekonsultację

Artykuły