Becia (anonim, 88.156.138.)
około roku temu, Warszawa

Po jakim czasie zaczyna działać lek Linefor?

Witam.Po jakim czasie Linefor zaczyna działać?Dostałam to na niepokój

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Niestety, nie ma możliwości określenia, czy ospałość i przytłumienie znikną z czasem. Skutki uboczne leków są kwestią indywidualną - nie ma możliwości przewidzenia kiedy i czy w ogóle ustąpią.

Miecho1986 (anonim, 79.67.62.)
około miesiąca temu

Zacząłem brać Linefor 2 dni temu i od pierwszej tabletki jestem ospaly i przytlumiony, czy to zniknie ? Biorę przed snem 75mg .

Preparaty dostępne bez recepty, to w przeważającej części produkty zawierające ekstrakty ziołowe:
https://www.gdziepolek.pl/kategorie/preparaty-na-uspokojenie
Dlatego ich skuteczność może być niższa, niż leków, które Pani przyjmuje. Dodatkowo, jeśli lekarz przepisał Pani lek Linefor, wskazane wydaje się jego zastosowanie, zgodnie z zaleceniami specjalisty.
Nie znając historii Pani choroby nie jesteśmy w stanie ocenić, czy stosowanie leków ziołowych przyniesie pożądane rezultaty, dlatego lepiej będzie stosować się do zaleceń lekarza i przyjmować wszystkie leki, według jego zaleceń.

Zdaję sobie sprawę, iż pademia koronawirusa jakiej doświadczamy, jest dla tej grupy pacjentów szczególnie trudna, dlatego w razie utrudnionego kontaktu ze swoim lekarzem, może Pani skorzystać z porad specjalisty poprzez telekonferencję:
https://www.gdziepolek.pl/telekonsultacja

Przesyłam również linki do materiałów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-zaburzenia-lekowe

Becia (anonim, 88.156.138.)
około roku temu

Ja lecze się już od lat na nerwice lękowe i zazywam paroxinori tritico ale teraz miewam niepokój i doktor przepisał mi jeszcze dodatkowo Linefor ale jeszcze nie zaczęłam brać.Co mogę brać (bez recepty)żeby minął niepokój?. A to przez sytuację z kooronawirusem

Pierwsze efekty działania terapeutycznego leków zawierających pregabalinę - substancję czynną leku Linefor - pojawiają się zwykle po 3-4 tygodniach regularnego stosowania.

Proszę pamiętać, że jest to orientacyjny zakres czasu i może się on różnić w zależności od charakteru oraz rodzaju dolegliwości, dawek początkowych, jakie zalecił psychiatra, chorób współtowarzyszących (np. niewydolności nerek czy wątroby), przyjmowanych leków, które mogą wspierać bądź osłabiać działanie leku oraz od osobniczej wrażliwości. W niektórych przypadkach działanie leku można zauważyć dopiero po upływie 6 tygodni.

Jeśli jest Pani zaniepokojona złym samopoczuciem, spowodowanym brakiem działania leku Linefor, proszę skontaktować się z lekarzem. Podczas wizyty koniecznie należy powiedzieć o wszystkich występujących u Pani schorzeniach oraz przyjmowanych suplementach i lekach, także tych bez recepty.

Linefor zawiera pregabalinę - substancję stosowaną w leczeniu padaczki i zaburzeń lękowych.
Załączam ulotkę leku:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96118/linefor-kapsulki/ulotka

oraz artykuły, które mogą Panią zainteresować:
- https://www.gdziepolek.pl/tematy/co-zrobic-po-pierwszym-ataku-padaczki
- https://www.gdziepolek.pl/artykuly/leki-na-padaczke