← powrót do głównej strony opinii i pytań

Kasia (anonim, 37.47.21.)
około 5 miesięcy temu, Warszawa

Jakie są działanie niepożądane leku Linefor?

Witam, od 2 dni biorę linefor 75 wieczorem. Biore go na lęki. Mam dziwne samopoczucie, drżenia rąk i uczucie mówienia .Mam za miesiąc pokazać się neurolog i nie wiem czy to ustąpi, czy mam przestać brać ten lek. Proszę o poradę. Dziękuję

Pregabalina - składnik aktywny leku Linefor może być stosowany w bólu neuropatyczny pochodzenia obwodowego i ośrodkowego u osób dorosłych. Ból neuropatyczny to ból wynikający w uszkodzenia układu nerwowego (np. uszkodzenie nerwów, zaburzenie przekazywania sygnałów bólowych, urazy rdzenia kręgowego). Taki ból może pojawić się takę w przebiegu półpaśca, w przebiegu rwy kulszowej czy cukrzycy.

Można się domyślać, że w Pani przypadku lekarz uznał, iż ból kręgosłupa może mieć podłoże w nieprawidłowościach układu nerwowego, dlatego zalecił lek z pregabaliną.

kama (anonim, 81.161.204.)
około 10 dni temu

Boli mnie kregosłup dostałam ten lek po co ? ten kekarz widzial mnie raz.

Linefor jako substancję czynną zawiera pregabalinę i stosowany jest w leczeniu padaczki i zaburzeń lękowych u osób dorosłych.

Jak pisze w ulotce producent leku Linefor, objawy, które Pani opisuje, należą do działań niepożądanych występujących po zażyciu pregabaliny - substancji leczniczej preparatu Linefor. Występują one często (u mniej niż 1 na 10 osób).
Załączam link do ulotki:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/96118/linefor-kapsulki/ulotka

Linefor i inne przyjmowane przez Panią leki (jeśli takowe są), mogą wzajemnie wpływać na siebie, potęgując swoje działania niepożądane. Jednym z nich jest, np. lorazepam, również stosowany w leczeniu zaburzeń lękowych.

Leczenia pregabaliną nie należy przerywać "na własną rękę", dlatego w Pani sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie ponowny kontakt z lekarzem, który wypisał lek. To on zadecyduje o ewentualnym przerwaniu leczenia, które powinno odbywać się stopniowo, zmianie preparatu czy substancji czynnej na inną, modyfikacji dawki, bądź dalszej kontynuacji leczenia.

Proszę pamiętać, że terapię lekami przeciwlękowymi można wspierać terapią psychologiczną.

Załączam artykuły, które być może okażą się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-bac-sie-dzialan-niepozadanych-lekow
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja
https://www.gdziepolek.pl/tematy/leki-na-zaburzenia-lekowe
https://www.gdziepolek.pl/tematy/depresja

dziękuję!