Bronislawa (anonim, 79.185.227.)
około miesiąca temu, Polska

Czy ból brzucha i wzdęcia oraz brak miesiączki mogą wskazywać na ciążę?

Miesiączką spoznia mi się 3 dzień z mężem współżyłam w dni plodne ...zrobilam dzisiaj test wyszedł negatywny...mam upławy...mam jakby gazy...i pobolewa mnie brzuch...miałam też trochę stresu ...czy mogę być w ciąży?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Jeśli współżyła Pani bez zabezpieczenia w czasie dni płodnych istnieje prawdopodobieństwo, że zaszła Pani w ciążę. Objawy, o których Pani wspomina, choć mogą występować w czasie ciąży, są niespecyficzne. Zaburzenia pracy układu pokarmowego, objawiające się bólami brzucha czy wzdęciami oraz spóźniająca się miesiączka, mogą równie dobrze wynikać ze stresu.

Proszę wykonać ponownie test ciążowy. Wyniki testu ciążowego wykonanego w dniu spodziewanej miesiączki na ogół są wiarygodne. Test najlepiej wykonać rano, ponieważ stężenie gonadotropiny kosmówkowej w moczu jest najwyższe w pierwszym oddanym rano moczu. Mocz powinien być pobrany po ośmiu godzinach snu (stężenie może być zbyt niskie, jeśli kobieta oddawała mocz w nocy).

Jeśli w ciągu następnego tygodnia nie pojawi się miesiączka, a wyniki testu ciążowego będą negatywne, proszę skonsultować się z lekarzem.

Poniżej zamieszczam linki do artykułów, które mogą okazać się pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/skuteczne-sposoby-na-stres