Bronislawa (anonim, 79.185.227.)
około roku temu, Polska

Czy ból brzucha i wzdęcia oraz brak miesiączki mogą wskazywać na ciążę?

Miesiączką spoznia mi się 3 dzień z mężem współżyłam w dni plodne ...zrobilam dzisiaj test wyszedł negatywny...mam upławy...mam jakby gazy...i pobolewa mnie brzuch...miałam też trochę stresu ...czy mogę być w ciąży?

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Do @Kasia:

Po uzyskaniu pozytywnego cyklu owulacyjnego można się spodziewać, że owulacja nastąpi w ciągu najbliższych 24-36 h. Prawidłowo wykonywanie testów owulacyjnych powinno się rozpocząć na ok. 2 dni przed planowaną owulacją. Zazwyczaj owulacja występuje ok. 14 dni przed planowaną miesiączką. W przypadku cyklu 30-dniowego wykonywanie testów owulacyjnych należy rozpocząć ok. 14 dnia cyklu. Jeżeli wykonywała Pani testy wcześniej i wynik pozytywny został uzyskany dopiero w 18 dniu cyklu to owulacja nastąpiła prawdopodobnie między 18 a 20 dniem cyklu. Są to wartości prawidłowe, ponieważ czas trwania fazy lutealnej (po owulacji) może zawierać się pomiędzy 10 a 16 dni.

Kasia (anonim, 31.2.64.)
około 15 dni temu

Witam moje cykle są 30 dniowe natomiast test owulacyjny pozytywny był przez dwa dni 18i19dnia cyklu czy są wiarygodne? Czy owulacja nastąpiła w tym drugim pozytywnym wyniku czy po dwóch tych dniach?

Krwawienie miesiączkowe oraz 3 negatywne wyniki testów ciążowych umożliwiają wykluczenie ciąży.

K. (anonim, 31.0.83.)
około 16 dni temu

Witam, prawdopodobne współżyłam 4/5 kwietnia 2 dni po owulacji. Dostałam okres 16 kwietnia wtedy jak miałam dostać ale było bardziej skąpe. Zrobiłam testy ciążowe 14,20 i 24 dnia od stosunku wszytkie negatywne ( 24 dnia rano test negatywny 10mlu) czy mogę wykluczyć ciąże? Dodam że bolą mnie jajniki i piersi ale aktualnie jestem w czasie owulacji 30 kwietnia

K. (anonim, 31.0.83.)
około 16 dni temu

Witam (prawdopodobny) stosunek odbyłam 4/5 kwietnia miesieczke skąpą dostałam 16 kwietnia wtedy jak miałam dostać. Zrobiłam testy ciążowe 14, 20 i 24dnia po stosunku. Dodam że bolą mnie piersi i swędzą sutki mam wrażenie że chyba węch mi się polepszył i schudłam ( czy owe testy 3 (14 i 20 dnia testy 25mlu natomiast 24 10mlu rano i wszytkie są negatywne.) czy są wiarygodne? Jesten w czasie owulacji

Gosc (anonim, 31.0.83.)
około 16 dni temu

Witam miesiączke miałam 29 marca, kochałam się z mężem w dni płodne miałam dostać 26 kwietnia dwa dni po spodziewanej miesiączce zrobilam test i wyszedł negatywny może za szybko zrobiłam? Piersi mnie troszkę pobelewaja, mam taki lekko żółty śluz i gesty, brzuch tak jakbym miała taki obr miały troszkę Czy to zobaczą ze jestem w ciąży?

Do @Agnes:

Wynik pozytywny testu owulacyjnego jest wtedy, gdy pasek testowy jest zabarwiony co najmniej tak intensywnie jak pasek kontrolny. W przypadku, gdy pasek testowy ma jaśniejsze wybarwienie to wynik jest negatywny.

Odczuwane uczucie wilgoci jest odczuciem subiektywnym. Na samej podstawie występowania odczucia wilgoci nie jest możliwe dokładne określenie dnia owulacji. Z wyglądu śluz płodny przypomina surowe białko jaja.

Agnes (anonim, 31.2.64.)
około 18 dni temu

Dziękuję za odpowiedź dziś test owulacyjny na moje oko pozytywny ponieważ robię je pierwszy cykl druga kreska nie jest intensywnie czerwona jak testowa ale jest dość mocno zaznaczona aczkolwiek nie zauważyłam zbyt śluzu płodnego czy wystarczy, że jest uczucie wilgoci?

Do @Agnes:

Plemniki w drogach rodnych kobiety w sprzyjających warunkach przeżywają 3-5 dni. Wykonywane testy owulacyjne są dość czułe i wykrywają stężenie hormonu luteinizującego (LH). W przypadku pozytywnego testu owulacyjnego należy spodziewać się owulacji w ciągu najbliższych 24-36 h. Współżycie w te dni zwiększa prawdopodobieństwo zapłodnienia. W celu zwiększenia prawdopodobieństwa ciąży zaleca się współżycie na ok. 2 dni przed spodziewaną owulacją oraz kilka dni po owulacji.

Prawidłowo test owulacyjny powinno się wykonywać od kilku dni przed planowaną owulacją (najczęściej 2 dni). W przypadku cyklów 30 dniowych należy rozpocząć wykonywanie testów w 14 dniu cyklu, ponieważ owulacja występuje ok. 14 dni przed końcem cyklu (prawdopodobnie ok. 16 dnia cyklu). Najbardziej prawdopodobne jest zajście w ciążę przy współżyciu od ok. 14 dnia cyklu do kilku dni po owulacji. Przy czym komórka jajowa zazwyczaj obumiera po ok. 24 h od momentu owulacji.

Agnes (anonim, 95.40.165.)
około 19 dni temu

Czy przy cyklach 30dni wystarcza starania w 14,15,16dniu cyklu czy lepiej już od 13 i dłużej do 18dc się starać? temp 14dc36*4, 15 i 16dc 36*6, 17dc 36*4. Dopiero dziś w 17dc zauważony śluz płodny ale czy nie jest rozrzedzony dodam, że testy owulacyjne negatywne.

Do @Dżaja84:

Każdy niezabezpieczony w pełni stosunek, nawet bez wytrysku, stwarza ryzyko ciąży. Plemniki zdolne do zapłodnienia znajdują się nie tylko w ejakulacie, ale wydzielane są wcześniej w tzw. preejakulacie. Jednakże nie każdy stosunek nawet podczas owulacji kończy się ciążą.

W przypadku, gdy wykonała Pani testy ciążowe po upływie 10-14 dni od ostatniego niezabezpieczonego stosunku, są one wiarygodne. W przeciwnym razie zachęcam do ich powtórzenia w odpowiednim czasie:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Na cykl miesiączkowy może wpływać m.in. stres czy niedożywienie. Anemia również może hamować wystąpienie krwawienia.

Dżaja84 (anonim, 89.151.46.)
około 20 dni temu

Witam chciałabym wiedzieć czy jest możliwość zajścia w ciążę w dni około owulacyjne gdy stosunek nie był skończony wewnątrz. Ostatnia miesiączka była 3 marca a potem kolejna 28 marca i teraz z wyliczeń następna powinna się pojawić ok 24 kwietnia. Dodam że miesiączkuje w miarę nieregularnie mój cykl wacha się od 26 do 30 dni. Obecnie jest 25 kwiecień a krwawienia miesięcznego brak ale siedzi tak jakby w środku. Dodam jeszcze że w między czasie dostałam bakteryjnego zapalenia dróg moczowych i biorę antybiotyk. Zrobiłam już dwa testy jeden wczoraj z moczu po wstaniu i był negatywny i dziś znów i też negatywny. Nie wiem co o tym myśleć bo bolą mnie piersi ale już kiedyś tak miałam po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Zastanawiam się też czy na te moje wąchania okresu nie ma wpływu to że bardzo mało jem... Od jakiegoś czasu cały stres kumuluje się tym że mogłabym w ogóle nic nie jesc czego efektem jest to że schudłam i robiłam badania i mam anemię.

Do @Użytkowniczkaa567:

Każdy niezabezpieczony stosunek lub niepowodzenie antykoncepcji stwarza ryzyko zajścia w ciążę. Jednakże jednocześnie nie każdy stosunek nawet w okresie okołoowulacyjnym kończy się ciążą. Nie da się określić precyzyjnie prawdopodobieństwa zajścia w ciążę.

Dokładne umycie penisa po wytrysku nie usuwa w pełni wszystkich plemników. W przewodach wytryskowych znajdują się pozostałości spermy, które pod wpływem ruchów frykcyjnych mogą przedostać się do Pani dróg rodnych przez ujście cewki moczowej.

W przypadku chęci zmniejszenia prawdopodobieństwa może Pani zastosować antykoncepcję postkoitalną (awaryjną). Na rynku aptecznym dostępne są dwa preparaty: Escapelle (zażycie do 72 h) oraz ellaOne (zażycie do 120 h). Opisane preparaty wydawane są na receptę.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/tabletka-po-czyli-antykoncepcja-awaryjna
https://www.gdziepolek.pl/blog/jak-telefoniczne-otrzymac-recepte-i-zwolnienie-lekarskie

Użytkowniczkaa567 (anonim, 159.205.26.)
około 20 dni temu

Dzień dobry! Mam pytanie odnośnie możliwości zajścia w ciąże. Kochaliśmy się z chłopakiem i pękła nam prezerwatywa dodam że jestem w 14 dniu cyklu, okres mam dość regularny i ten dzień to na pewno okres około owulacyjny. Mój chłopak nie doszedł i szybko przerwaliśmy stosunek, gdy tylko się zorientowaliśmy co się stało. Przez stosunkiem doprowadziłam go do orgazmu w ustach i po tym dokładnie umył penisa i przeszliśmy do penetracji. Obawiam się o możliwość zapłodnienia preejakulatem, ale chłopak zapewnia że prezerwatywa była sucha w środku, a on był daleki orgazmu. Jakie są szanse na zapłodnienie

Do @Mama...:

Czy karmi Pani piersią?
Czasem przy karmieniu zdarza się, że pojawiają się nieregularne miesiączki. Skuteczność prawidłowo stosowanych prezerwatyw wynosi ok. 98%. Stosowanie prezerwatyw jest skuteczną metodą antykoncepcyjną i ryzyko ewentualnej przy ich prawidłowym użytkowaniu jest niewielkie.
Na opóźnienie miesiączki mogą wpływać również inne czynniki - np. sytuacje stresowe.

Mama... (anonim, 89.73.134.)
około 26 dni temu

jestem prawie rok po porodzie i od tamtego czasu zaczęło się coś dziać miałam sytuacje ze miesiąc miałam miesiączkę miesiąc nie dodam ze zawsze miałam regularne miesiączki ale teraz spóźnia mi się ponad 50 dni a testy wychodza negatywnie dziś tez robiłam i to samo negatywne wizytę mam umówiona ale nie wiem co myslec uprawiamy z narzeczonym stosunek z prezerwatywa .od jakiegoś czasu dziwnie się czuje i dziś doszły do tego mdłości lecz bez wymiotów nie wiem czy się martwić ze mogą to być torbiele czy guzki

Do @Weronika:

Zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem.
W literaturze znalazłam informację, że czasem może dochodzić do sinienia brodawki przy tzw. objawie Raynauda. Jednakże zazwyczaj towarzyszy mu ból i wymaga badania lekarza specjalisty. Objaw Raynauda zwykle wywoływany jest przez zachwianie emocjonalne, wskutek których dochodzi do skurczu naczyń krwionośnych, albo przez nagłe zmiany temperatury.

Weronika (anonim, 159.205.19.)
około 29 dni temu

Dzień dobry chciałabym się zapytać czy fioletowy kolor sutków jest normalny? Bardzo się boje co to może oznaczać. Wspomnę że jestem podczas owulacji.

około miesiąca temu

Do @ Paulina:

Po takim upływie czasu od stosunku ciążę może Pani wykluczyć. Ze względu na przedłużający się brak miesiączki zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem.

Paulina (anonim, 5.173.249.)
około miesiąca temu

Dodam jeszcze że leci mi dużo białej lepkiej wydzieliny

Paulina (anonim, 5.173.249.)
około miesiąca temu

Witam. Dokładnie 7 dni temu powinnam dostać okres. Cykle mam regularne co 28 dni. Ostatnia miesiączka skończyła mi się 17.03 a 20.03 odbyłam z mężem stosunek i skończył we mnie. Przed wczoraj tj. 5 dni po spodziewanej miesiączce zrobiłam 2 testy które dały negatywny wynik. Kolejny zrobiłam dzień później również negatywny. Jednak miesiączki dalej nie ma. Nie miałam żadnych stresów nie byłam też w żadnej podróży więc zmiana klimatu tez odpada. Czy po 3 negatywnych testach mogę wykluczyć ciążę? Dodatkowo od tygodnia mam lekkie kłucie w podbrzusza a wczoraj miałam taki dziwny mocny Skórcz w podbrzuszu. Ogólnie słabo się czuje. Co to może być?

Do @xoxk: zapłodnienie w dni niepłodne jest z definicji niemożliwe. Jednak ich określenie opiera się na prognozie wcześniejszych cykli - Pani korzysta z aplikacji. Niestety może być to metoda zawodna w przypadku, kiedy długość cyklu ulega w danym miesiącu wydłużeniu lub skróceniu. Zajście w ciążę w dniu spodziewanej miesiączki (według wyliczeń "z kalendarzyka") byłoby możliwe, gdyby owulacja w danym cyklu istotnie się opóźniła.

xoxk (anonim, 46.204.23.)
około miesiąca temu

Witam, w sobotę współżyłam bez zabezpieczenia, okres powinnam dostać właśnie w sobotę od tamtej pory cały czas do poniedziałku mialam bóle brzucha (takie jak zawsze miałam przy okresie) jednak, ze wczoraj po dłuższym spacerze zanikły mi te bóle. Według aplikacji w sobotę były dni niepłodne. Zaznaczę jeszcze, że mam 17 lat. Czy ciąża jest możliwa?

Do @Nika:
Po tym czasie wynik testu z moczu można już uznać za wiarygodny.
Jeśli miesiączka nie wystąpi można wykonać jeszcze badanie laboratoryjne krwi na poziom betaHCG - wtedy jednoznacznie będzie Pani mogła wykluczyć/potwierdzić ciążę.

Nika (anonim, 94.172.12.)
około miesiąca temu

Staramy się z mężem o dziecko..wspolzylisny w dzień owulacji jak przed i po owulacji . Dziś 4 dzień spoznia mi się okres. Test wykonałam przed spodziewana miesiączka, w drugim dniu jak miała wystąpić oraz dzisiaj w 4 dzień gdy się spóźnia. Wszystkie negatywne. Mam dziwne uczucie po jedzeniu odczuwam jakby bol brzucha oraz mdłości. Bole pleców, piersi bola jak na okres. Miesiaczks mam zawsze regularnie. Czy możliwe że test za wcześnie nie pokazuje ciąży?

Do @kasiakx: każdy niezabezpieczony stosunek wiążę się z ryzykiem zajścia w niepożądaną ciążę. W dni niepłodne zapłodnienie jest z definicji niemożliwe. Jednak problem polega na tym, że okres płodny w danym cyklu opiera się na prognozie długość poprzednich cykli. Jak każda prognoza, korzystanie wyłącznie z "kalendarzyka" może być zawodne. Przy faktycznie regularnym cyklu współżycie dzień przed krwawieniem nie powinno wiązać się czasem płodności.

Maja (anonim, 37.47.160.)
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: wnosi małą wartość do dyskusji.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Maja (anonim, 37.47.160.)
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest duplikatem istniejącej treści.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

kasiakx (anonim, 37.47.125.)
około miesiąca temu

Okres miałam dostać wczoraj, dzisiaj współżyłam bez zabezpieczenia ale był
to stosunek przerywany. Zazwyczaj mam regularny cykl (28 dni). Czy jest opcja możliwości zajścia w ciąże w takim wypadku? I czy w ogóle jest możliwość zajścia w ciąże w czasie okresu?

Daria (anonim, 83.26.174.)
około miesiąca temu

@Xx możliwe, że to jelita, w ostatnim czasie mam z nimi problemy. Zrobię badania i zobaczymy jak sprawa się rozwiąże. Dzięki :)

@Ewa Pilch dziękuję bardzo :)

Xx (anonim, 95.40.141.)
około miesiąca temu

Zawsze możesz poprosić internisty o skierowanie na usg brzucha jeśli cie coś niepokoi bądź jeśli to sprawa jelit to tylko kolonoskopia ale to już lekarz zdecyduje czy da na takie badanie. Mam różne dolegliwości jelitowe i niby wszystko ok w badaniach a jednak coś dokucza... Pozdrawiam

Xx (anonim, 95.40.141.)
około miesiąca temu

Daria ja tak mam często od środkowej części brzucha do prawego boku nisko na wysokości mniej więcej kości biodrowej takie zgrubienie lekarz powiedziała, że to mogą się zbierać gazy w jelitach zwłaszcza, że jestem szczupla i je wypycha. Na początku panikowałam i balam się nawet tego dotknąć a teraz wiem, że po rozmasowaniu się to rozchodzi.

około miesiąca temu

Do @Daria:

W przypadku współżycia z zabezpieczeniem jest mało prawdopodobne, aby była Pani w ciąży. O braku ciąży świadczą również wykonane testy ciążowe. Brak miesiączki od stycznia powinien być skonsultowany z lekarzem ginekologiem.
Natomiast najczęstszą przyczyną twardego podrzusza są np. problemy z jelitami.

Do @Elwira:

Jest mało prawdopodobne, aby test ciążowy wykonany 13 dni po stosunku był fałszywie negatywny. W przypadku, gdy miesiączka nie wystąpi w ciągu kilku najbliższych dni, zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem w celu ustalenia przyczyn jej braku.

Zachęcam @Daria oraz @Elwira do zapoznania się z opracowaniem o testach ciążowych:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Daria (anonim, 83.26.174.)
około miesiąca temu

Dzień dobry. W połowie stycznia miałam ostatnią miesiączkę, która była bardziej skąpa niż zwykle, ze zwiększoną ilością śluzu szyjkowego. Byłam u ginekologa na początku lutego i USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości.
Mimo tego od stycznia nie mam miesiączki. Współżyję z zabezpieczeniem. Robiłam testy ciążowe tydzień po terminie spodziewanej miesiączki w lutym, potem kilka testów w połowie i pod koniec marca - wszystkie negatywne. Moje piersi są powiększone i obolałe od kilku ostatnich dni, a dodatkowo czuję twarde podbrzusze - taka jakby mała, twarda kulka na samym środku. NIe odstaje, ale czuję ją, gdy dotykam brzucha. Czy mimo negatywnych testów mogę być w ciąży? Czy to twarde podbrzusze może mieć związek z czym innym, np jelitami?

Elwira (anonim, 95.40.141.)
około miesiąca temu

Test negatywny. Miesiaczki brak, stosunek niezabezpieczony brany jako dni niepłodne już byl 13 dni temu czy możliwe jest żeby tak się przesunęła owulacja i czy może być za wcześnie na pokazanie ciąży?

około miesiąca temu

Do @Elwira:

Zachęcam do wykonania testu ciążowego z porannego moczu. W przypadku wyniku negatywnego i dalszego braku miesiączki zachęcam do powtórzenia testu po minimum 10-14 dniach od ostatniego niezabezpieczonego stosunku.

Elwira (anonim, 92.63.36.)
około miesiąca temu

Dodam jeszcze, że test kupiłam tylko ciągle mam wrażenie jakbym miała dostać miesiączkę i czy teraz jak jest 5 dni po spodziewanej miesiączce będzie wiarygodny?

Elwira (anonim, 92.63.36.)
około miesiąca temu

Witam. Ostatnia miesiączkę miałam 6marca przy moich cyklach 30 dni wypada 4 kwietnia miesiaczka której nie ma do tej pory. Współżycie bez zabezpieczenia 17,18marca i od 28 regularnie czy istnieje mozliwosc, że jestem w ciazy? Przez ok tydzień mialam zgage, piersi może trochę nabrzmiałe jak na okres a i bóle od jakiegoś czasu lekkie jakbym miała dostsc@

około miesiąca temu

Do @Kk:

Leczenie zakażenia wirusem HPV powinno odbywać się pod kontrolą lekarską. Zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem, który na podstawie swojej wiedzy i Pani historii choroby zaleci odpowiedni czas kuracji. Preparat Neosine forte będzie wpływał na zwiększenie odporności organizmu.

Kk (anonim, 37.248.173.)
około miesiąca temu

Dzień dobry, ginekolog na wirusa hpv przepisał mi neosine forte ale nie wiem jak długo mam to stosować.

około miesiąca temu

Do @Ami:

Wykonane testy świadczą o tym, że nie jest Pani w ciąży. Nie ma potrzeby wykonywania kolejnego testu. Testy ciążowe należy odczytywać w czasie podanym przez producenta. Test odczytany po upływie 1 h jest błędny.

Ami (anonim, 5.173.245.)
około miesiąca temu

Kiedy zrobić test ciążowy jak stosunek miałam 1 marca, cykle mam 30 dniowe chociaż teraz miałam spóźnienia 5 dni.
Byłam na bhcg 25 marca i wyszło <2,00 więc nie wiem? Dziś zrobiłam test ciążowy pre test, nic nie wyszło a po godzinie jakąś dziwna 2 kreska?

około miesiąca temu

Do @ Anna:

Testy ciążowe odczytuje się wyłącznie w czasie wskazanym na opakowaniu. Wynik odczytany po godzinie jest wynikiem niewiarygodnym i fałszywym.

Jeżeli wszystkie pozostałe testy wskazały wynik negatywny to nie jest Pani w ciąży (chyba, że odbyła Pani niezabezpieczony stosunek w czasie krótszym niż 10-14 dni od ostatniego wykonanego testu to istnieje taka możliwość, że może być Pani w ciąży).

Skuteczność antykoncepcji (prawidłowo stosowanej) wynosi 98% dla prezerwatyw, a 99,7% dla tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych. Oznacza to, że ryzyko ciąży jest niewielkie. Twarde podbrzusze i ból piersi mogą być związane np. z zaburzeniami hormonalnymi czy występowaniem PMS.

Ze względu na brak miesiączki zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem, który zaleci dalsze postępowanie.

Anna (anonim, 83.26.174.)
około miesiąca temu

Witam
Ostatnia miesiączkę miałam 2.5 miesiąca temu. Robiłam testy ciążowe 10, 17 i 24 dni po terminie miesiączki (czyli 40,47,54dzien cyklu). Wszystkie wyszły negatywne, ale drugi test pokazał blada kreskę po godzinie, ale był już „przeterminowany” i usłyszałam ze mam się tym nie przejmować bo testy odczytuje się do 10 minut. Czy mimo tego ze reszta testów była negatywna, to mogę być w ciąży?

Zabezpieczam się, jednak zmartwiła mnie ta mocno spóźniona miesiączka, jestem przed wizytą u lekarza.
Dodatkowo od niedawna czuje twarde podbrzusze tuż nad wzgórkiem łonowym i nie wiem co to może być? Ciąża, PMS, czy to normalne...? Przyznam ze wcześniej nie zwracałam na to uwagi.
Od 3 dni (czyli od 75dc) bolą mnie piersi i podbrzusze.

około miesiąca temu

Do @Alicja:

W przypadku, gdy wykonała Pani testy po upływie 10-14 dni od częściowo niezabezpieczonego stosunku, to można wykluczyć ciążę. W przeciwnym wypadku test ciążowy powinno się powtórzyć.

Plemniki znajdują się również w preejakulacie. Są to co prawda niewielkie ilości, ale może się zdarzyć, że przy rozpoczęciu stosunku bez zabezpieczenia dojdzie do przeniesienia ich do dróg rodnych kobiety.

Alicja (anonim, 5.173.105.)
około miesiąca temu

Witam, od 6 dni spoznia mi się okres, z partnerem uprawiamy seks dość często, zawsze z zabezpieczeniem (zdarzało się nam zacząć bez prezerwatywy). Wykonałam 3 testy, każdy wynik negatywny. Od około tygodnia zaczęłam skarżyć się na częste bole głowy, jestem mocno osłabiona tak samo jak moj apetyt, mdłości także się zdarzały jednak bez wymiotów. Czy negatywne testy mogą wykluczyć ciążę czy zrobić kolejny? Oczywiście pójdę do ginekologa przy najbliższej okazji jednak trochę panikuje, zaznaczam że zawsze mialam regularne miesiączki i nigdy nie było z nimi problemu, jestem młodą kobietą

Do @Maria: najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży, ponieważ 4 testy ciążowe wyszły negatywnie. Przypuszczalnie w grę wchodzą jakieś zaburzenia, być może w związku ze spadkiem masy ciała.

Maria (anonim, 31.60.64.)
około miesiąca temu

Witam
Na wstępie chciałam na pisać ze mam zaplanowana wizytę u ginekologa, jednak muszę czekać jeszcze 1,5 tyg a bardzo się martwię.
Ostatnią miesiączkę miałam 19.01.2021, była zdecydowanie skąpsza, poszłam do lekarza i po USG wywnioskował ze wszystko okej.
Od grudnia mam problemy z apetytem i schudłam przez to około 6kg.

Od czasu ostatniej miesiączki współżyłam kilka razy, ale z zabezpieczeniem. Jednak wykonałam 4 testy ciążowe po 40 i po 50 dniu cyklu, wyszły negatywne.

Czy mimo tego jest możliwe , ze jestem w ciąży? Mam bardzo dużo śluzu szyjkowego.
Od 3 dni(70dc) bolą mnie jajniki i piersi, mam nabrzmiałe sutki. Zastanawiam się czy to przez zaburzenia hormonalne i zbliżający się okres, czy przyczyna może być inna?

Do @Anonim: Aby doszło do zapłodnienia, plemniki muszą znaleźć się w pochwie wyniku stosunku pochwowego lub w przypadku wytrysku w okolicy wejścia do pochwy. Poza organizmem (np. na dłoniach) plemniki bardzo szybko giną. Tym samym petting dłonią nie może doprowadzić do ciąży. Jeśli ma Pani wątpliwości co do przebiegu zbliżenia, a miesiączka nie pojawi się - może Pani wykonać test ciążowy.

Anonim (anonim, 159.205.22.)
około miesiąca temu

Dzień dobry spóznia mi się 3 dni okres , piersi lekko bolą przy dotyku i pobolewa mnie brzuch jak na okres od 2 dni oraz mam wzdęcia od kilku dni. Nie wiem czy powinnam wykuczyć ciąże czy nie , ponieważ gdy miałam dni płodne uprawialiśmy petting z chłopakiem, chłopak minute przed zrobieniem mi palcówki dotknął swojego penisa, był on we wzwodzie ale nie zauważyłam preejakulatu. Dodam ze ostatnia miesiączka spózniła mi się 2 tygodnie przez stres. Czy powinnm obawiać się ciąży czy jest to raczej niemożliwe?