Xxtfed (anonim, 213.146.41.)
około roku temu, Warszawa

Kiedy najwcześniej test ciążowy z krwi może wyjść pozytywny?

Dzień dobry. Wczoraj robiłam test ciążowy - pierwszy pozytywny, drugi negatywny. Zrobiłam wczoraj też beta HCG z krwi. Odebrałam wynik to 0,1 mIU/mL. Czy taki wynik może świadczyć o ciąży? Jestem przed miesiączką, mam mieć za 6 dni.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Udzieliłam już odpowiedzi niżej na zadane pytania. Przypominam Pani o przestrzeganiu zasad panujących na naszym forum. Obowiązują one Panią nawet po zmianie adresu IP i pseudonimu.

Bronka (anonim, 5.173.232.)
około 5 dni temu

Więc jaka jest pani odpowiedź?

Bronka (anonim, 5.173.232.)
około 5 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest spamem.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Bronka (anonim, 5.173.232.)
około 5 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest duplikatem istniejącej treści.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

W mojej ocenie nie jest to pytanie do farmaceuty, lecz do ginekologa. Nie mamy kompetencji, aby diagnozować poronienie drogą internetowego wywiadu.

Sysia60 (anonim, 5.172.233.)
około 5 dni temu

A może to świadczyć o tym ze doszło do poronienia ?

W tej sytuacji proszę poradzić się ginekologa i udać na badanie USG - tylko tym sposobem będzie można ocenić, czy jest Pani nadal w ciąży.

Sysia60 (anonim, 5.172.233.)
około 6 dni temu

Witam 16 marca mialam ostatnio miesiące. Zrobilam 2 testy które wyszły pozytywne . Dodatkowo zrobilam badania hcg 1.04 i wynik byl 70.5 . Kolejne badania hcg powtórzyłam 13.04 i wynik wyszedł 0.100 . Dlaczego i czy nadal jestem w ciąży?

Do @Wiolka042:

Proszę się nie martwić, a być dobrej myśli. Trzymam kciuki za pozytywne zakończenie.

Wiolka042 (anonim, 37.30.26.)
około 13 dni temu

Wszystkie testy są o tej samej czułości (10), stad moje zmartwienie. Dodatkowo zrobiłam jeden o czułości 25, na którym widać bardzo bladziutką kreskę, bledsza od pozostałych. Jeśli będzie jakikolwiek przyrost bety, z pewnością udam się na wizytę do ginekologa. Dziękuję za odpowiedz!

Do @Wiolka042:

Prawidłowość rozwoju ciąży może Pani potwierdzić wykonując badanie beta-hCG w odstępach ok. 48 godzinnych. Ponadto zachęcam do umówienia się na wizytę do lekarza ginekologa w celu potwierdzenia prawidłowości rozwoju ciąży.

Jednakowość w wyglądzie wykonanych testów ciążowych może wynikać z zastosowania testów o różnej czułości.

Wiolka042 (anonim, 37.30.26.)
około 13 dni temu

Witam! 25.03 miałam IUI (12dc) na naturalnym cyklu z zastrzykiem na pęknięcie pęcherzyka. W 12dpo zrobiłam test ciążowy, wyszedł pozytywny. 13dpo również pozytywny + beta hcg 13,6. Dziś rano wykonałam kolejny test, również pozytywny z tym ze wszystkie 3 testy wyglądają tak samo. Kreska testowa jest jaśniejsza od testowej, ale bardzo widoczna. Niestety nie ciemnieje z każdym wykonanym testem. Czy wynik bety nie jest zbyt niski? Jutro ide sprawdzić przyrost, ale bardzo się martwię bo jestem po kilku ciążach biochemicznych i bardzo się boję, ze tę również stracę. Dodam, ze przyjmuje duphaston 2x1. Pozdrawiam serdecznie!

Do @Nika:
W kwestii interpretacji wyniku badania należy skonsultować się z lekarzem. Może być to 5-6 tydzień ciąży.

Nika (anonim, 83.25.169.)
około 15 dni temu

Dzień dobry mam pytanie zrobiłam betę HCG w piątek 02.04 wyszedł mi wynik 5955,2 który to może być tydzień? Pozdrawiam

Dziekujemy za podzielenie się z nami tymi informacjami.

ada (anonim, 82.160.69.)
około 17 dni temu

dzień dobry w tym miesiącu miesiączka spózniła mi się 9 dni,miałam okres ale mnie obfity niż zwykle zrobiłam test hcg wyszło,2,30mUL ale jestem niespokojna bo organizm szaleje.

Do @Wsww:
Rzeczywiście w pierwszych dniach ciąży jeśli mocz jest rozcieńczony wynik testu może być fałszywie negatywny.
Jednak zrobiony w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki, nawet z moczu oddanego w ciągu dnia, powinien być już wiarygodny i negatywny wynik oznacza brak ciąży.
Dla pewności może Pani wykonać jeszcze test o wysokiej czułości 10 mlU/ml. O rodzajach testów piszemy tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Wsww (anonim, 188.147.106.)
około 23 dni temu

Dzień dobry :)
Spóźnia mi się miesiączka może nie długo ale mam regularna zawsze wiem kiedy dostanę a teraz nic zrobiłam test ale wyszedł negatywny ( nie robiłam go rano ) ( słyszałam także ze gdy ktoś pije dużo picia wody może rozcieńczać mocz i dlatego nie wychodzi ) czy to prawda ?

Do @Ola:
Badanie laboratoryjne poziomu betaHCG można wykonać już na tydzień-dwa od stosunku w wyniku którego mogło dojść do zapłodnienia.

Ola (anonim, 31.60.9.)
około 25 dni temu

Kiedy zrobić bhcg przy nieregularnych miesiączkach jak współżyło się miesiąc temu?

Do @Bojaźliwa:
Test laboratoryjny można zrobić już teraz - będzie wiarygodny.
Domowy również - test ultraczuły potrafi wykryć już kilkudniową ciążę, więcej tutaj:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Bojaźliwa (anonim, 89.64.46.)
około 27 dni temu

Witam dnia 12 marca współżyłam bez zabezpieczenia był to ostatni dzień miesiączki ... 15 marca wzięłam tabletkę escapelle .... Dziś jest 12 dzień od stosunku kiedy można zrobić test w domu bądź z krwi by był wiarygodny?

Do @Karolina:
Laboratoryjny test na poziom betaHCG wykonany w 6 dniach od daty spodziewanej miesiączki jest wiarygodny. W Pani przypadku pozwala wykluczyć ciążę.

Karolina (anonim, 94.254.206.)
około 29 dni temu

Witam spóźnia mi się okres 7 dni wczoraj (6 dzień bez okresu) zrobiłam beta hcg wyszło 0.100 aktualnie nadal nie mam okresu wczoraj byłam u gin na usg nic nie widać wiadomo zbyt wcześnie aby zobaczyć cokolwiek. Natomiast zastanawiam się czy test mógł być wykonany zbyt wcześnie i dlatego nic nie wykrył i czy powinnam go powtórzyć? Dodam że w 4 dniu bez okresu w trakcie stosunku pojawiło się dość dużo krwi natomiast po umyciu już ani nie plamiłam ani nie krwawilam a następnego dnia w trakcie stosunku nic mnie nie bolało ani krwawienie się nie pojawiło.

Kama (anonim, 5.173.235.)
około 29 dni temu

Witam. W dniu 20.03 zrobiłam beta hcg które wyszło <0.2 powinien to być (plus minus jeden dzień) pierwszy dzień okresu. Dzień wcześniej robione dwa różne testy domowe oba negatywne.
do dzisiaj nie ma miesiączki. Nawet śladu.
Czy można ciąże wykluczyć? Czy Beta hcg już powinna być większa w razie jakiekolwiek ciąży?? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

Elka (anonim, 5.173.251.)
około 29 dni temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest duplikatem istniejącej treści.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Do @Kina:

Każdy niezabezpieczony stosunek stwarza ryzyko niechcianej ciąży. Brak wytrysku nie jest gwarancją, że do pochwy nie dostały się plemniki. Niewielkie ilości plemników występują także w preejakulacie.

Wykonanie testu ciążowego zaleca się po 10-14 dniach od niezabezpieczonego stosunku.
W przypadku, gdy współżyła Pani w dniach 13-14.03 to test ciążowy należy wykonać pomiędzy 24 a 28.03 (czyli po upływie 10-14 dni od ostatniego niezabezpieczonego stosunku). Dopiero testy wykonane po upływie tego czasu będą stanowiły wiarygodny wynik. Jeżeli miesiączka nie wystąpi do tego czasu, zachęcam do ponownego wykonania testu ciążowego.

Kina (anonim, 31.0.123.)
około 29 dni temu

Dzień dobry mam 24 lata od niecałych dwóch lat regularnie miesiączkuję A od sierpnia ubiegłego regularnie współżyję. 16 marca powinien pojawić się okres (nadal go nie ma). W weekend przed terminem spodziewanej miesiączki wspolzylam bez zabezpieczenia ale też bez wytrysku. Robiłam test z porannego moczu w piątek i w niedzielę - oba wyszły negatywnie. Czy mogę uznać ich wyniki za miarodajne?

Aniya (anonim, 77.255.174.)
około miesiąca temu

Wizyta dopiero w kwietniu... Ale dziękuję :)

Do @Aniya: Jeśli miesiączka spóźnia się około dwa tygodnie, ale testy z moczu i krwi nie potwierdzają ciąży, to powinno to skłonić Panią do wizyty u ginekologa w celu zbadania się.

Aniya (anonim, 77.255.174.)
około miesiąca temu

Witam. Ostatnia miesiączka 9 luty, testy ciążowe negatywne, beta HCG robiona 18.03 wynik <0.10 mlU/ml. Jak to interpretować?

około miesiąca temu

Do @;( :

Zachęcam do powtórzenia testu z moczu za kilka dni. Testy domowe charakteryzują się niższą czułością niż test z krwi.

Proszę umówić się na wizytę do lekarza ginekologa w celu potwierdzenia ciąży. Wynik testu z krwi jest wynikiem pozytywnym.

;( (anonim, 37.248.222.)
około miesiąca temu

Witam zrobiłam w piątek (dzien spodziewanej miesiączki) test Beta HCG wynik wyszedł mi 6.35 ml norma jest <5, dzisiaj zrobiłam test domowy i jest negatywny bóle brzucha mam jak przed okresem ;( Myślicie ze jestem w ciąży czy wynik Krwi mi źle wyszedł?

około miesiąca temu

Do @Ona31:

Mogło być zbyt wcześnie na uwidocznienie ewentualnej ciąży na USG. Kontrolę ciąży na USG zaleca się najwcześniej po upływie ok. 6 tygodni od pierwszego dnia wcześniejszej miesiączki. Wielkość pęcherzyka ciążowego w 4.-5. tygodniu ciąży wynosi ok. 1-4 mm.

Zachęcam do kontroli u lekarza ginekologa za ok. 2-3 tygodnie. Po takim czasie, w przypadku ciąży, na pewno będzie można ją zaobserwować w USG.

Ona 31 (anonim, 37.248.154.)
około miesiąca temu

Ostatnia miesiączkę miałam 18 lutego a 10 marca byłam na wizycie u ginekologa na kontroli torbiela . Pani doktor powiedziała że się zmniejszył. Problem tkwi w tym że w marcu nie dostałam miesiączki a wyniki testu wyszedł pozytywny. Jest to możliwe że podczas padania USG dopochwowo nie było widać ciąży?

około miesiąca temu

Do @Asia1988:

W przypadku stosunku w dniu 12.02 można uznać, że uzyskane przez Panią wyniki są wiarygodne i nie jest Pani w ciąży.

Proszę uzbroić się w cierpliwość - stres również może powodować rozregulowanie i wydłużenie cyklu. Nawet w przypadku, gdy miesiączka się pojawi, zachęcam do odbycia zaplanowanej wizyty u lekarza. Być może badanie wyjaśni, skąd wydłużenie cyklu.

Asia1988 (anonim, 46.238.248.)
około miesiąca temu

Trochę mnie nie pokoi ten czas. Nigdy takich długich cykli nie miałam. Do Gin jestem umowiona na 12 kwietnia. Pani doktor stwierdziła że mam spokojnie czekac

Asia1988 (anonim, 46.238.248.)
około miesiąca temu

Przepraszam mij błąd pisowni 12 luty byl 9dbyty stosunek

około miesiąca temu

Do @Asia1988:

Testy ciążowe domowe wykonuje się najwcześniej w 10-14 dniu po stosunku. Teoretycznie test beta-hCG z krwi wykrywa już kilkudniową ciążę. Mimo wszystko jeżeli chciałaby Pani sprawdzić czy jest Pani w ciąży po stosunku w dniu 12.03 to jest to zdecydowanie za szybko.

Zachęcam do zapoznania się z opracowaniem o testach ciążowych:
https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Asia1988 (anonim, 46.238.248.)
około miesiąca temu

Witam. Spóźnione mi się okres 17 dni. Jestem w 48 dc . 12 marca współżyliśmy bez zabezpieczenia. W zeszłym tygodniu zrobilam bete hcg i test z apteki. Obydwa negatywne. Czy jest możliwe że zrobilam go za szybko . I powinnam go powtórzyć?

Marysiaa
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest duplikatem istniejącej treści.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Marysiaa
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest duplikatem istniejącej treści.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Marysiaa
około miesiąca temu

Odpowiedź została usunięta. Powód: jest duplikatem istniejącej treści.

Zasady społeczności znajdziesz tutaj. Jeśli uważasz, że Twoja odpowiedź została usunięta przez pomyłkę, skontaktuj się z nami. Dziękujemy!

Do @Kkkk:
W takiej sytuacji należy poradzić się lekarza, ciąża pozamaciczna może ulec samoistnemu wchłonięciu lub przesunąć się, dlatego z tym pytaniem należy skierować się do ginekologa.

Kkkk (anonim, 178.212.155.)
około miesiąca temu

Witam mam nietypową sytuację dea dni temu bylam u ginekologa ktory robił usg i stwierdzil ze widac pęcherzyk ciążowy ale bardzo nisko i ze to ciąża pozamaciczna zrobiłam test bhcg i wyszlo ze wgl nie jestem w ciazy dzisiaj poszlam do innego ginekologa i powiedział ze nic tam nie widzi jest to mozliwe ze dwa dni temu coś bylo a po dwóch dniach bez żadnego krwawienia nagle znikło ? Zaczynam się martwić wyniki cytologii rowniez wyszly mi zle poniewaz wykryto nieprawidłowe komorki nablonka plaskiego

Do @Beata:
W takiej sytuacji należy powtórzyć laboratoryjne badanie poziomu betaHCG we krwi.

Beata (anonim, 176.122.214.)
około miesiąca temu

Witam mam pytanie ostatnia miesiaczke mialam 24stycznie miesiaczka mi sie spoznia 12dzien robilam test w domu wyszedl pozytywny a z krwi 1.10 mam biale uplawy od 2tygodni bylam u lekarza ale powiedzial ze nic nie widzi na usg a miesiaczki jak nie bylo tak nie ma czy mam powtorzyc badania czy czekac na miesiaczke

około miesiąca temu

Do @ Marysia:

W przypadku, gdy wykonała Pani test zgodnie z zaleceniami producenta, wynik wskazuje, że nie jest Pani w ciąży.

Jeżeli ma Pani wątpliwości, zachęcam do konsultacji z lekarzem ginekologiem.

Marysia (anonim, 5.173.245.)
około miesiąca temu

Zrobiłam dziś test ciążowy ponownie. Po zalaniu 4 kropli moczu, jak szło tę czerwone do góry, widziałam na literce T normalna kreskę jak i w C, lecz szybko zniknęło i jest tylko w punkcie C. Co o tym sądzić?