---

Ona29 (anonim, 37.47.58.) Warszawa 2 lata temu

Czy jeśli mam beta hCG poniżej 2,30 mIU/ml mogę być w ciąży?

Witam. Czy jeśli wyszło mi na badaniu beta HCG < 2.30 to mogę być w ciąży? Dodam,że okres mam tak jak zawsze ostatnio był troszkę słabszy ale długość się zgadzała, teraz też mam okres ale już normalnie... Proszę o odpowiedź. Bo już zgłupialam 😄🙈

27 odpowiedzi, 4 subskrybentów

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Ewa Pilch Farmaceuta, Redaktor

16 miesięcy temu

Przyjmuje się, że dla kobiety ciężarnej w pierwszych tygodniach ciąży wynik oznaczenia poziomu hormonu beta-hCG powinien wynosić ponad 5 mIU/ml.

Uzyskanie wyniku mniejszego niż 5 mIU/ml wskazuje na brak ciąży.

Wykonanie oznaczenia poziomu hormonu beta-hCG z krwi jest badaniem umożliwiającym wykrycie wczesnej ciąży. Zaleca się wykonanie oznaczenia nie wcześniej niż po upływie co najmniej 6 dni od terminu przewidywanego zapłodnienia.

W prawidłowo rozwijającej się ciąży poziom beta-hCG podwaja się średnio co 48 godzin i rośnie aż do 9-12 tygodnia ciąży. W późniejszym etapie ciąży spada do 10-20 % wartości maksymalnej.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami dodatkowymi, które mogą okazać się przydatne:

https://www.gdziepolek.pl/artykuly/test-ciazowy-jaki-wybrac-i-kiedy-zrobic

Nounou (anonim, 88.170.255.) 26 dni temu

Cześć dziewczyny, miałam okres 22.01.2024 i zrobiłam pds 30.01.2024, mój poziom to 2.30 dziwne, nie wiedząc, że miałam pęcherzyk 20.57 30.01.2024 gygy powiedziała mi, że wkrótce będę owulować, co o tym myślicie

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

4 miesiące temu

Do @Kate95:
Uzyskany wynik testu HCG oznacza brak ciąży. Proszę pamiętać, że badanie betaHCG ma największą wiarygodność wykonane 7-14 dni po terminie spodziewanej miesiączki.

Kate95 (anonim, 89.64.52.) 4 miesiące temu

Witam, zrobiłam badania i uzyskam taki wynik, rozumiem że brak ciąży? Dodam też, że jestem po okresie.. trwał 3 dni tylko (zazwyczaj ok 5 dni) a możliwe zapłodnienie mogło mieć miejsc 5.10.2023 :/

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

5 miesięcy temu

Do @kasiatruchan23:

W przebiegu ciążowej choroby trofoblastycznej w badaniach krwi stwierdza się zwiększone stężenie beta hCG, nie zaniżone. W związku z tym Pani wynik z pewnością wskazuje na brak ciąży.

kasiatruchan23 (anonim, 85.198.246.) 5 miesięcy temu

Czy przy ciążowej chorobie trofoblastycznej wynik beta hcg z krwi może być zakłamany i może wyjść <2.30, nawet jeśli kobieta jest w ciąży?

Paula  (anonim, 78.30.80.) 5 miesięcy temu

Klaudia , to co to może być . Sama widziałam, pokazywał mi że coś jest . Dodam , że jestem 4 dni PO okresie .

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

5 miesięcy temu

Do @Paula:

Wynik badania wskazuje na brak ciąży.

Paula  (anonim, 78.30.80.) 5 miesięcy temu

Ktoś pomoże, Byłam wczoraj u lekarza i widział pecherzyk mówi że może to być ciąża. Zrobiłam bete ale nic chyba na to nie wskazuje . Proszę pomóżcie

Anna Lewandowska Farmaceuta, Redaktor

7 miesięcy temu

Do @iga_:

Wynik testu HCG nie jest błędny, oznacza po prostu brak ciąży.

iga_ (anonim, 37.47.119.) 7 miesięcy temu

Wspołżylam 5 lipca. Zrobiłam dzisiaj badanie z krwi beta hCG i wyszedł wynik <0,6. Czy to za wcześniej zrobiłam,czy wynik nie powinien być błędny? Będę wdzięczna za odpowiedź

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

7 miesięcy temu

Do @Dusia:

Wynik ten wskazuje na brak ciąży, jednak biorąc pod uwagę, że wykonała Pani badanie dość wcześnie, to można je powtórzyć za kilka dni.

Dusia (anonim, 5.173.153.) 7 miesięcy temu

Witam dzisiaj robiłam badanie beta hcg wynik wyszedł <2.415 jak to interpretować ? Czy to Byt wcześnie na dodatni wynik ? Czy brak ciąży ? Dodam ze owulacja miała miejsce 6 dni temu i doszło do stosunku z planowaniem ciąży .

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

9 miesięcy temu

Do @basik@:

Badanie może Pani powtórzyć po upływie co najmniej 2-3 dni.

basik@ (anonim, 109.197.33.) 9 miesięcy temu

Witam jestem mamą 2 dzieci chce z mężem 3 dzieciątko ginekologa mam na 7 czerwiec , ponieważ muszę zrobić cytologię . Ale nie o to chodzi a chodzi konkretnie o to że kochałam się z mężem według kalendarza dzień po owulacji , śluz miałam lepki przejrzysty rozciągliwy , 12.05 kochaliśmy się wczoraj pojechałam na beta bo myślałam że już coś będzie widać , ale wynik wyszedł 2.30 mlU/ml. Kiedy najlepiej zrobić kolejny pomar bety ? Wiem że to za szybko zrobiłam betę 😐 czy ktoś tak szybko zrobił pierwszy test a okazało się że jest w ciąży .Dodam że od 2-3 dni boli mnie podbrzusze przed wczoraj to mnie kuło przy schylaniu najbardziej odczuwałam dyskomfort , ogólnie ból tak jak np dzień przed miesiączką . Nie taki że muszę tabletkę bo delikatnie po bolewa .

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

9 miesięcy temu

Do @Kasia:

Być może było za wcześnie, by ginekolog mógł stwierdzić ciążę. Aby wykluczyć błąd w badaniu, warto je powtórzyć.

Kasia (anonim, 90.156.34.) 10 miesięcy temu

Witam.robiłam badane beta hcg wczorsj i wynik to 4441 mIU/ml.byłam u ginekolog tydzień temu i na usg nie wyszło ze jestem w ciąży.jak mam odczytać wynik tego badania?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

10 miesięcy temu

Do @Maja:

Uzyskanie wyniku mniejszego niż 5 mIU/ml wskazuje na brak ciąży. Nie widziałam, aby gdzieś na naszym forum znajdowały się odpowiedzi wskazujące, że mniejsze wyniki oznaczają ciążę.

Maja (anonim, 85.198.220.) 10 miesięcy temu

Witam . Mój wynik z bety wynosi 2.30 , widzialam że jednym Panią odpisywane jest ze jest w ciazy a drugim że nie jest . Od czego to zależy?

Madzia (anonim, 85.198.220.) 10 miesięcy temu

Odnoszę się do odpowiedzi... wynik wskazuje na brak ciąży, a okres spóźnia się 26 dni ... czasami odczuwam bol w jajnikach i piersiach... w piątek wybieram się do lekarza ... mam nadzieję że to nie będzie nic niepokojącego

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

10 miesięcy temu

Do @Madzia:

Wynik ten wskazuje na brak ciąży.

Madzia (anonim, 85.198.220.) 10 miesięcy temu

Witam . Co oznacza mój wynik ? Pozdrawiam

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

14 miesięcy temu

Do @Dominika:

Dopiero wynik beta hCG powyżej 5 mIU/ml może świadczyć o ciąży. Jednak możliwe jest, że wykonała Pani badanie zbyt wcześnie - jeśli nie wystąpi krwawienie, badanie warto powtórzyć jeszcze w dniu spodziewanej miesiączki.

Dominika (anonim, 5.172.232.) 14 miesięcy temu

Dzien dobry. Moja beta wynosi 4,1 mlu/ml, jestem w 24 dniu cyklu przy cyklach trwających 27-30dni. Czy przy takim wyniku możliwa jest ciążą? Dodam, że wykonałam 2 test gdzie kreseczkę była bardzo bladziutka. Co o tym myśleć?

Klaudia Ćwiąkała Farmaceuta, Redaktor

17 miesięcy temu

Do @Ani:

Tak, jak zostało napisane poniżej: Poziom beta hCG równy 2,30 mIU/ml oznacza, że nie jest Pani w ciąży. Dopiero wynik beta hCG powyżej 5 mIU/ml może świadczyć o ciąży.

Ani  (anonim, 109.95.144.) 17 miesięcy temu

Witam ,jestem 4 dni po spodziewnej miesiaczki ,wciaz jej brak beta hcg 2.30 czyto oznacza początek ciąży?

Angelika Talar-Śpionek Farmaceutka, Redaktorka

2 lata temu

Poziom beta hCG poniżej 2,30 mIU/ml oznacza, że nie jest Pani w ciąży.
Dopiero wynik beta hCG powyżej 5 mIU/ml może świadczyć o ciąży.

Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

  Podobne pytania

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły

  )