---Wolt Drive - zapytaj farmaceutę - pytania

sylwia (anonim, 89.64.60.) Warszawa 4 lata temu

Czy błonnik wpływa na skuteczność antykoncepcji?

Dzień dobry, ostatnio przeczytałam że blonnik wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych czy to prawda czy naprawdę trzeba uważać ile w produktach sie znajduję znajduję błonnika?

1 odpowiedź

* pole wymagane

Możesz przeciągnąć tu plik zdjęcia.

* pole wymagane

Powiadamiaj o nowej odpowiedzi.
Inne wiadomości nie będą wysyłane.

Olga Sierpniowska Farmaceutka, Redaktorka

4 lata temu

Warto zachować odpowiedni odstęp (4 godziny) pomiędzy suplementami diety z błonnikiem i pokarmami szczególnie bogatymi w błonnik (np. otręby) ze względu na ryzyko biegunek, które mogą zmniejszyć wchłanianie hormonów.

Nie ma potrzeby analizować szczegółowo zawartości błonnika w każdym spożywanym pokarmie. W większości, jeśli nie we wszystkich przypadkach, do tabletek antykoncepcyjnych dołączona jest informacja, że można je przyjmować podczas posiłków lub w okresie pomiędzy posiłkami, z jedzeniem lub bez, popijając w razie konieczności niewielką ilością wody.

Załączam dodatkowe materiały, które mogą być pomocne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja https://www.gdziepolek.pl/tematy/antykoncepcja-hormonalna https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-prawidlowo-stosowac-antykoncepcje https://www.gdziepolek.pl/tematy/jakie-leki-oslabiaja-skutecznosc-antykoncepcji

Doceń odpowiadającego i wyróżnij pytanie na stronie głównej
Pytania i odpowiedzi użytkowników zawierające opinie na temat produktów nie są weryfikowane pod kątem nabycia lub używania produktu. Firmy często zamawiają pisanie anonimowych komentarzy, aby kształtować pozytywne opinie o swoich produktach, lub negatywne o konkurencji. Dlatego kieruj się w pierwszej kolejności informacjami w odpowiedziach farmaceutów.

Kategorie

  Specjaliści

  Telekonsultacje
  E-wizyta
  Potrzebujesz recepty? Odczuwasz niepokojące objawy? Teraz możesz odbyć konsultację z lekarzem nie wychodząc z domu.
  Umów telekonsultację

  Artykuły