krysia (anonim, 95.160.157.)
około roku temu, Warszawa

Czy Artesunate działa na raka płuc?

Czy artesunate działa na raka płuc? bardzo proszę o odpowiedz.

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

Dziękujemy za podzielenie się tą opinią i przypadkiem Pani taty. Rzeczywiście w walce o zdrowie nie można tracić nadziei, chociaż czasami, pomimo, że robimy wszystko co w ludzkiej mocy, choroba okazuje się silniejsza.

Ania (anonim, 95.49.159.)
około roku temu

Czy działa na raka płuc? Nie wiem czy w początkowej fazie raka płuc działa, ale z pewnością nie działa w 4 stadium raka kiedy są już przerzuty . Mój tato zaczął brać kiedy dowiedzieliśmy się o przerzutach niestety nic nie pomoglo, nie przedłużyło mu to zycia. Jego walka z tym paskudnym rakiem trwała klasycznie, zmarł 8 msc po info ze są przeżuty. Najpierw była chemia później miał wlewy z Wit c, artesunate, rosveratrol i duzo by wymieniać. Pełna suplementacja, a szkoda gadac. Nadzieja umiera ostatnia

Podałam działające linki, które pokazują, że nie ma leków z substancjami "artesunate" i "artemisinin", których dostępność moglibyśmy zaprezentować. Nie ma zarejestrowanych w naszym kraju produktów leczniczych z tymi składnikami, ani w tabletkach, ani w innej postaci i według mojej wiedzy takie leki zarejestrowane nie były.

Artemizyna pochodzi z rośliny zwanej słodkim piołunem (sweet wormwood) czy też bylicą roczną (annual wormwood). Na rynku są dostępne suplementy diety zawierające w składzie bylicę roczną, natomiast nie można mówić o "leczeniu" produktami o tego typu klasyfikacji, ponieważ mają one jedynie uzupełniać dietę. Jest ponad 300 gatunków bylicy, w Polsce najbardziej typowym gatunkiem jest bylica pospolita. Popularna jest także bylica piołun. Na bazie artemizyny wytworzono półsyntetyczne pochodne o ulepszonej sile działania i biodostępności (m.in. artemeter i artezunat).

Tabletki z artesunatem są zarejestrowane w niektórych krajach świata, bardzo często są to jednak preparaty złożone, zawierające dodatkowy składnik przeciwmalaryczny. Artesunat występuje także w postaci do iniekcji, ale również nie są to produkty dostępne w polskich aptekach.

Spośród zarejestrowanych w Polsce leków z substancjami, które można kojarzyć ze związkami wywodzącymi się z gatunku "bylica", zarejestrowane u nas są tabletki Eurartesim (lek złożony stosowany w malarii) oraz Artemisol - mieszanina nalewki piołunowo-wrotyczowej z kwasem octowym, stosowana jest we wszawicy.

clio (anonim, 178.235.88.)
około roku temu

Podała Pani nie działające linki: 4 pierwsze. Są w PL dostepne te preparaty? A w tabletkach na recepte są /były?

Artesunat jest stosowany w leczeniu malarii. W przypadku nowotworów jest dopiero w fazie wczesnych badań lub w fazie planowania badań. Według mojej wiedzy nie ma jeszcze zarejestrowanych leków z artemizyną lub jej pochodnymi, które byłyby zatwierdzone jako bezpieczne i skuteczne leki na raka.

W Polsce leki z tymi substancjami nie są dostępne jako leki doustne:
https://www.gdziepolek.pl/substancje/artesunate
https://www.gdziepolek.pl/substancje/artemisinin
https://www.gdziepolek.pl/produkty/88150/larinate-iniekcja/apteki/w-polsce
https://www.gdziepolek.pl/produkty/7791/astir-iniekcja/apteki/w-polsce

Załączam dodatkowe materiały:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-zapobiegac-nowotworom
https://www.gdziepolek.pl/tematy/opieka-nad-pacjentem-onkologicznym
https://www.gdziepolek.pl/tematy/przewodnik-po-terapiach-przeciwnowotworowych