Grzegorz (anonim, 79.184.87.)
około roku temu, Warszawa

Kiedy będzie dostępna szczepionka BCG Medac?

Witam serdecznie,
Kiedy będzie dostępny BCG- medac .
Pozdrawiam

Powiadamiaj o każdej nowej odpowiedzi

@

Nie będą wysyłane inne maile. Polityka Prywatności.

3 grudnia 2019 Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat w sprawie dostępności między innymi leku BCG Medac. Według informacji z komunikatu „podmiot odpowiedzialny poinformował o stałej dostępności w obrocie od początku grudnia 2019 r. w ilości faktycznego zużycia w poprzednim roku”. Nie zostały podane żadne dodatkowe informacje dotyczące ilości opakowań ani kanałów dystrybucji.

Z związku z tym, że mamy dopiero początek grudnia wydaje się, że należy śledzić sytuację. Być może faktycznie poprawi się ona już wkrótce, ponieważ zaczynają pojawiać się apteki deklarujące, że mają na stanie BCG Medac:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/9455/bcg-medac-proszek-do-wytworzenia-zawiesiny/apteki/w-polsce

Dziękujemy za podzielenie się tą informacją. Rzeczywiście w przypadku braku leków warto pacjenci zgłaszają w niektórych przypadkach możliwość zakupu w Niemczech czy Czechach. Ze względu na obecność Polski w Unii Europejskiej na ogół nie ma problemu ani z receptą, ani z transportem przez granicę. Załączam jednak artykuły, które mogą być przydatne:
https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-kupic-leki-za-granica
https://www.gdziepolek.pl/tematy/czy-mozna-przewozic-leki-za-granice

kupione (anonim, 91.244.230.)
około roku temu

Lek w aptekach może byc dostępny dopiero w styczniu 2020. Mój ojciec jest w trakcie terapi, kupowaliśmy lek w Niemczech. Zamówiliśmy lek w aptece najbliżej granicy ( w naszym przypadku Görlitz). Potrzebna była tylko polska recepta i lodówk do przewiezienia bo lek musi być w tem 2-8 stopni.Koszt 3 ampyłek 519,20€

Hania (anonim, 85.221.243.)
około roku temu

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Nie zmienia to faktu, że lek potrzeby jest pilnie!!!. To jest preparat który trzeba przyjmować według pewnego schematu. Mój mąż powinien dostać kolejną dawkę 13, 20 i 27 września. Szczepionkę mamy tylko jedną i co dalej. Jeżeli ktoś może pomóc to proszę o kontakt hania.drewniak@wp.pl jestem z Poznania. Pozdrawiam

Z informacji jak udało mi się dziś rano uzyskać od przedstawiciela firmy Medac wynika, iż przyczyną braku szczepionki BCG w aptekach są problemy z produkcją leku.
Planowany termin dostawy nowej partii produktu to październik 2019r. Jest to jednak data orientacyjna i może jeszcze ulec zmianie.
Ponieważ dostawa ma być niewielka, w pierwszej kolejności lek ma trafić do szpitali. Na chwilę obecną, nie wiadomo, czy dostawa październikowa w ogóle trafi do aptek. Jak tylko sytuacja ulegnie zmianie, zamieścimy informację pod tym postem.

Preparat BCG Medac dostępny jest aktualnie tylko w jednej aptece współpracującej z GdziePoLek:
https://www.gdziepolek.pl/produkty/9455/bcg-medac-proszek-do-wytworzenia-zawiesiny/apteki/w-polsce

Preparat jest obecnie trudno dostępny, więcej informacji można znaleźć w poniższych odpowiedziach na analogiczne pytania:
https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/6723/bcg-medac-gdzie-w-polsce-dostepny-jest-bcg-medac

https://www.gdziepolek.pl/opinie-i-pytania/5435/bcg-medac-gdzie-mozna-kupic-bcg-medac
Nie napłynęła odpowiedź dotycząca dostępności, ale postaramy się uzyskać świeże informacje.

Zachęcam także do zapoznania się z treścią naszych artykułów:

https://www.gdziepolek.pl/tematy/jak-przygotowac-sie-do-chemioterapii
https://www.gdziepolek.pl/tematy/opieka-nad-pacjentem-onkologicznym